Oskarta v síti Vodafone - obecná diskuze

O virtuálních operátorech a jejich službách

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod wit.cz 10. 5. 2020 07:46

brzy znamená tak dva roky v tomto případě
wit.cz
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pan Kája 7. 7. 2020 17:22

Trochu si zanadávám. Nějaký čas používám Kaktus k plné spokojenosti, ale zvědavost mi nedala a chtěl jsem si vyzkoušet jaké pokrytí má síť VF a o co případně přicházím... ideálně zdali by se hodila taková SIM jako záloha v telefonu až polezu mimo civilizaci.

Oskarta má vcelku zajímavou nabídku a mám pocit, že typově odpovídá kaktusu (virtuál VF vs virtuál T-M). Ale člověk jí ještě ani nezačne používat a už je trochu otrávený, protože pár nevýhod (zvlášť když chce SIM spíš jako záložní) ho předem tolik nepraští do očí. Tak například v porovnání s Kaktusem:

1) Přednabitý kredit je platný jen měsíc. I u varianty za 100Kč (Kaktus prý 2 měsíce u SIM zdarma, rok u SIM za 100Kč). Minimální dobíjecí částka 200Kč s půlroční platností (u Kaktusu 50Kč s roční platností).

2) Když si zapnete balíček s daty, platí jen do konce kalendářního měsíce (u Kaktusu zkrátka 30 dní).

3) Neexistuje aplikace (např. na sledování dat). Ok, člověk nebude líný a uloží si stránku samoobsluhy i s loginem. Smíří se s pomalejší odezvou na provedené změny a trochu pozorný jedinec si všimne, že z nějakého důvodu v přednastavených možnostech není aktivované MMS a upozornění na zmeškané hovory.

Ale jinak jo, 77Kč za 1GB není špatných, na druhou stranu u kdo sleduje nabíječky u Kaktusu (pro některé opruz), tak má teoreticky 1GB za 75Kč a k tomu dalších 500MB na sociální sítě...a to se u Kaktusu připravují na cca konec měsíce nové (překpokládám výhodnější) balíčky.


Suma sumárum, fakt tu nechci dělat reklamu Kaktusu (jen v něm vidím přímou konkurenci), ale nenapadá mě (vyjma nostalogie) důvod proč zvolit právě Oskartu.
Siemens M50 -> SE T300 -> SE K750i -> SE C702 -> SE Elm -> Motorola Atrix 4G -> Lumia 1020 (AT&T) -> Lumia 930 -> Galaxy S7 -> Huawei P30 Pro
Pan Kája
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dj.kure 7. 7. 2020 23:34

Na druhou stranu, proč ne? Není třeba řešit žádné dobíjecí akce, ceny platí stále stejné. Někomu třeba bude vyhovovat neomezená rychlost 4G a chystané VoLTE/VoWiFi, které Kaktus stále nespustil. Ani jeden z virtuálů není vyloženě špatný, jen teda kdo má více času a chuti, tak dokáže z Kaktusu "vyždímat" více.
dj.kure
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků