Kaktus v síti T-Mobile - obecná diskuze

O virtuálních operátorech a jejich službách

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Obyvatel 24. 1. 2018 13:51

Už mám teď nově jednu SIM od Emtéčka v tabletu a co mohu srovnávat, tak kvalita LTE pokrytí O2 (mimo města) je lepší než v síti T-Mobile. Vodafone je zatím nejvíc tragický, zvláště pak jeho podivný roaming v zahraničí, kde se například v Německu odmítal přihlásit do jiné sítě než Vodafone.de, která měla opět v daném místě nejhorší signál. Tu Vodafone SIM kartu jsem měl jen kvůli roamingu v zahraničí, než EU ty nesmysly s roamingem (který ve skutečnosti není, zvlášť u stejného operátora) v červnu zrušila.

Volání ani SMS nepoužívám, tyto služby patří do technického muzea a jsou závislé na telefonním čísle (což je jen další zbytečná komplikace).

Ano, bylo to v podmínkách a nechal jsem se zmást tím co se psalo v diskusích, že data pak s bonusovým kreditem vyjdou dlouhodobě na polovinu ceny, což ale platí jen první rok.
Obyvatel
Junior

Odeslat příspěvekod JayDeeSq 24. 1. 2018 14:16

všechny ceny u kaktusu vyjdou na polovinu ceny, ale pouze za předpokladu, že dokážeš utratit bonus, tzn utratit i třeba přeneseně pomocí balíčků služby v hodnotě 200Kč kreditových, u volání a sms je to lehce rozložitelné i na 2měsíce, u dat bohužel jen u nevýhodných nebnovitelných balíčků, pokud někdo nechce víc jak 500MB a neutratí za jiné služby tak pak těch 500MB měsíčně vyjde na 66,66 Kč, akorát se nesmí dobít za 500, ale jen pouze za 200.. ta stovka bonusu navíc se dá použít na nákup dat do zásoby nebo případně nechat propadnout, pořád oproti emtéčku kde je za 99Kč 200MB je to výhodnější, u vyšších balíčků už pak problém s bonusem takový není a ceny vyjdou za polovic, samozřejmě při adekvátním dobíjení
jinak s tím signálem to mě docela zajímá, já od O2 utek hodně rychle, ale to bylo v době kdy lte bylo ještě v plenkách, ale jejich 2G+3G bylo na internet naprosto nepoužitelné..většinu času bylo dokonce gprs, což jsem po přechodu od vdf a tenkrát jeho poměrně kvalitnímu edge pokrytí nemoh vydejchat a i dnes v okolí má O2 pouze a jen sdílené vysílače s T-M a jedině T-M má i nějaké samostatně a navíc má i LTE-A, že většina jede na dvou frekvencích (to ale u kaktusu stejně nelze rozumně využít kvůli omezení rychlosti 20/5)
JayDeeSq
Pokročilý

Odeslat příspěvekod anonymius 24. 1. 2018 14:42

Obyvatel píše:Už mám teď nově jednu SIM od Emtéčka v tabletu a co mohu srovnávat, tak kvalita LTE pokrytí O2 (mimo města) je lepší než v síti T-Mobile.


Kde se pohybuješ ? O2 má LTE naopak ze všech nejhorší co se týká kapacity... téměř všude jen 800MHz, žádný další kapacitní vrstvy. Většina BTS mimo města jsou sdílený s TM (a naopak), takže pokrytí je téměř totožný.
Samsung Galaxy S23, S21, S7, S2, A34
anonymius
Junior

Odeslat příspěvekod Obyvatel 24. 1. 2018 14:47

anonymius píše:Většina BTS mimo města jsou sdílený s TM (a naopak), takže pokrytí je téměř totožný.
To jsem si taky myslel. Po třech letech s T-Mobile mám teď na stejném zařízení O2 a například při cestě vlakem směr Praha-Děčín nebo Praha-Bratislava LTE signál vypadává daleko méně. Podobně v okolí Prahy. Dále v Uherském Hradišti ve městě dokonce u T-Mobile mizel LTE signál zcela a přepínalo se to na 3G. 2G a 3G neřeším, to považuji při dnešních přescriptovaných webech za nepoužitelné kvůli vysoké latenci.
Obyvatel
Junior

Odeslat příspěvekod _vpa 24. 1. 2018 15:06

Musím to potvrdit, TM v oblasti Chomutov, Litvínov, Louny, Praha, Ústí n.L-Praha a Praha - Pardubice jednozněčně horší než O2. Asi 30% míst jen EDGE. Ale pokud běží 4G, tak je o pár Mb rychlejší.
_vpa
Junior





Odeslat příspěvekod Korzaik 26. 1. 2018 13:18

Pokud jsem si zrušil vyčerpaný samoobnovující balíček, protože byl malý, jde nějak aktivovat větší hned, nebo musím čekat do konce toho původního?
Korzaik
Junior

Odeslat příspěvekod beruška11 26. 1. 2018 21:17

Když si koupím samoobnovovací balíček dat a nestihnu ho do konce období vyčerpat, můžu si ho prodloužit nákupem jednorázového balíčku, aniž bych nepřišla o nespotřebovaná data ze samoobnovujicího?
beruška11
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod BeznyFrantaUzivatel 26. 1. 2018 21:27

Už z názvu "samoobnovující" plyne, že se obnoví sám, a o data tedy nepřijdeš :-)
Samozřejmě, pokud bude v den prodloužení na něj dostatečný kredit.
A kombinovat samoobnovující a jednorázové balíčky pro stejnou službu nejde.

A pokud jsi to myslela tak, že máš aktivní nějaký vyšší samoobnovovací balíček, třeba ten na volání 200 minut volání za 300 Kč a chtěla bys ty dosud nespotřebované minuty prodloužit nějakým levnějším (třeba jen tím s 22 minutami za 50 Kč), tak to tak udělat nelze, samoobnovující se obnovuje vždy za tu cenu, za jakou byl zpočátku zakoupen.

-- 26. 1. 2018 21:57 --

Korzaik píše:Pokud jsem si zrušil vyčerpaný samoobnovující balíček, protože byl malý, jde nějak aktivovat větší hned, nebo musím čekat do konce toho původního?

viewtopic.php?f=1939&t=1200358&st=0&sk=t&sd=a&start=4290
BeznyFrantaUzivatel
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod petyo 28. 1. 2018 23:57

Jen doplním, že Kaktus má nekonečný převod dat. Pokud máš tedy samoobnovující balíček a dostatek kreditu tak o nespotřebované jednotky nepřijdeš. Jen se přičtou k nově koupenému (obnovenému) balíčku.
petyo
Junior

Odeslat příspěvekod JayDeeSq 30. 1. 2018 13:43

Korzaik píše:Pokud jsem si zrušil vyčerpaný samoobnovující balíček, protože byl malý, jde nějak aktivovat větší hned, nebo musím čekat do konce toho původního?

rozdíl je zrušit balíček a zrušit obnovu..pokud sis ho fakt zrušil tak si můžeš aktivovat jakýkoliv hned i třeba jednorázový, pokud sis jen zrušil obnovu tak normálně platí do konce a až po jeho ukončení můžeš aktivovat jiný..v obou případech, ale přijdeš o všechna data co tam máš
JayDeeSq
Pokročilý

Odeslat příspěvekod esquire 31. 1. 2018 02:46

Koupil jsem si SIM v akci 1+1 zdarma za 100 Kc. Pokud dobiju v HD, dostanu dobitou castku a 2x tolik jako u desetikorunovych karet? A bude prodlouzi se platnost bonusu na rok?
esquire
Pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků