Kaktus v síti T-Mobile - obecná diskuze

O virtuálních operátorech a jejich službách

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod sNOWu 12. 9. 2019 13:06

a jak se tedy kredit čerpá?

nejprve bonusový, např. z Happy Day
potom normální kredit
a co ten počáteční ze simza 100 tedy 200 kč??
sNOWu
Junior

Odeslat příspěvekod Ipanema 12. 9. 2019 13:20

Sim za 100,- s 200,- kreditem má 0,- klasického kreditu.

Vždy a všude se čerpá na všechno jak píšeš - kredit bonusový, po jeho vyčerpání (volání, SMS, balíčky, ...) se teprve čerpá z kreditu klasického.

V praxi to znamená, že pokud chceš mít opravdu plný bonusový kredit na rok, tak na standardní/klasický kredit nesmíš za celý rok sáhnout a musíš ho jen a jen kumulovat před sebou jako Hrdobec. Jinak ten rok končí a platnosti bonusového kreditu by pak byly jen 30 dní
Můj mobil: OnePlus 11
Ipanema
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Markil 12. 9. 2019 15:54

sNOWu píše:a jak se tedy kredit čerpá?

nejprve bonusový, např. z Happy Day
potom normální kredit
a co ten počáteční ze simza 100 tedy 200 kč??


Jsou jen 2 druhy kreditu, normální a bonusový a oba mají svou vlastní platnost. Víc se nerozlišuje...

Ten "počáteční" na nové SIM za 100 je tedy bonusový s platností 12 měsíců od aktivace SIM. Např. při aktivaci dnes by to bylo do 12.9.2020. Když pak provoláš 70 Kč, budeš tam mít zbytek např. 130 Kč bonusového. Dobiješ 23.9. v rámci happy akce za 500 Kč a budeš mít 500 normální do 23.9.2020 (tam je vždy platnost 12 měsíců od posledního dobití) a 130+500 bonusového. Při dobití bonusového kreditu se prodlouží platnost celého bonusového kreditu na 30 dní od dobití nebo zůstane původní platnost, pokud máš ještě bonusový kredit a ten má platnost delší, tj. v tomto případě budeš tedy mít celkem 630 Kč bonus kreditu s platností stále do 12.9.2020... Kdybys ale pak provolal víc jak těch 630 dřív, než znovu stihneš dobít i bonusový kredit, budeš mít bonus kredit nula. Při dalším dobití pak nový bonusový kredit bude mít platnost 30 dní, protože už při dobití nemáš kredit s delší platností. Naopak, když ten bonus kredit nikdy nevynuluješ, bude si pořád držet tu platnost do 12.9.2020 až ke konci, pokud bys ho dobil třeba 1.9.2020, by dostal tu platnost 30 dní, protože 31.9.2020 je víc jak 12.9...

Na volání, normální SMS, MMS a data vč. nákupu balíčků se vždy automaticky čerpá nejdřív bonusový kredit. Jen věci jako externí platby mobilem za nějaké služby či zboží, SMS jízdenky, DMS apod. se berou pouze z normálního kreditu.

Snad je to tak srozumitelnější...
Naposledy upravil Markil dne 12. 9. 2019 16:03, celkově upraveno 1
Markil
Junior

Odeslat příspěvekod sNOWu 12. 9. 2019 16:02

je to perfektní. V podstatě na rok levnější volání a data.
sNOWu
Junior

Odeslat příspěvekod Markil 12. 9. 2019 16:05

Ono i po roce, když budeš nabíjet s bonusem to máš vlastně za polovic. Jenom to dá víc práce, protože platnost bonusu je "jenom" těch 30 dní, takže musíš víc počítat kolik a kdy dobít (podle své útraty) , hlídat si dobíjecí akci i platnost kreditu a častěji dobíjet...
Markil
Junior

Odeslat příspěvekod hauzz 12. 9. 2019 23:34

Ještě je potřeba dodat že platby mobilem u Kaktusu jdou ze základního kreditu ale nelze platit pokud mám nějaký bonusový kredit. U Tesco to jde rovnou ze základního bez ohledu jestli je bonus. U Kaktusu se musí všechen bonus "rozpustit" do balíčků a tím pádem padá roční platnost bonusu. Vlastně šlo by to oklikou přes druhou sim. Na tu si naposílat základní kredit (jen ten lze přeposílat) a z té realizovat m-platby.
hauzz
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Markil 13. 9. 2019 09:05

Tak to jsem netušil, že když mám bonusový kredit, tak ze základního nezaplatím třeba SMS jízdenku?... To je dost opruz.
Markil
Junior

Odeslat příspěvekod Ipanema 13. 9. 2019 09:18

Ze základního ano a z něho se to taky strhne.

https://www.mujkaktus.cz/nejcastejsi-dotazy
Dávám zde už podruhé tuto stránku. Proč nečtete předešlých 378 stran? To jo, to je opruz možná, ale jedu webovou stránku je přece jednodušší přečíst, než se ptát na to, co je zřejmé s jasně dostupných informací.

A když jsme u těch opruzů, tak když máte 0 MB na standardních datech a 4 GB na bonusových datech, tak se na Fejzbučínek nepřipojíte. Viz. info na předešlých 378 stranách.
Když už je dnes ten pátek třináctého, tak ať to klucí máte se vším všudy!
Můj mobil: OnePlus 11
Ipanema
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Markil 13. 9. 2019 09:42

Právě, že to, co píší na mujkaktus jsem četl asi 3x =D (už tak 2 měsíce zpět). A tam je jen: S bonusovým kreditem nejde platit za Prémiové SMS a Audiotex. S bonusovým kreditem nejde platit M-Platbou. A pak na další staně: Platba ti bude stržena z předplaceného kreditu.

Takže jsem žil v tom, že zaplatím a i když mám bonusový kredit, strhne se to z normálního.

hauzz ale tvrdí něco jiného (co sice z webu kaktusu nevyplývá, ale ani se to úplně nevylučuje)... Takže zkušenost, nebo mylné info? Já ještě nic platit nezkoušel, nejsem u Kaktusu dlouho a zase tak moc mobilem neplatím... takže reálnou zkušenost nemám.. Proto ten údiv.
Markil
Junior

Odeslat příspěvekod Ipanema 13. 9. 2019 09:48

Aha, tak to je jiná.
Já mám zkušenost takovou, že nákup lístku na MHD a hlasovací SMS se strhnou z klasického kreditu. Ať už bonusový mám nebo nemám. Jestli to funguje někomu jinak, nevím. Myslím, ale že hauzz to má stejně tak.
Můj mobil: OnePlus 11
Ipanema
Pokročilý

Odeslat příspěvekod hauzz 13. 9. 2019 17:32

Tak sem dávám doslovnou větu z odkazu na fakjů: "S bonusovým kreditem nejdou posílat premiové SMSky, platit M-Platbou ani přeposlat přes appku jinému Kaktusákovi." Tak se omlouvám za fabulaci nezkoušel jsem přeposlat kredit když mám bonus pokud to má někdo vyzkoušené tak to sem napište jestli to de. Někdo tu již dříve psal že SMS jízdenky nejsou brány jako Premium SMS proto to jde ale jinak má s platbami s bonusem smolíka. Jen jsem to chtěl zmínit aby to nováčky nezaskočilo protože to tu již bylo řešeno vícekrát. A ano, Kaktus, Tesco, a pár dalších virtuálů na tomto fóru mám přečteno od 1. příspěvku KOMPLET.
hauzz
Pokročilý

Odeslat příspěvekod suram 13. 9. 2019 17:55

Tak to už se ti to musí všechno plést dohromady. Mám takový dojem, že právě Tesco mobile neumožňovalo čerpat standardní kredit, dokud nebyl vyčerpán bonusový.
suram
Junior

Odeslat příspěvekod hauzz 13. 9. 2019 18:32

Naopak u Tesco šly premium SMS od začátku ze základního kreditu (což potvrzuji doteď ho aktivně používám) bez ohledu na to jestli na kartě byl nebo nebyl nějaký bonus. U Kaktusu hlásilo historicky víc lidí že nelze využívat premium sms dokud bonusovýkredit neutratili do balíčků (to byla i reakce od potvory z fejsbůku).

-- 14. 9. 2019 13:59 --

Ještě mě napadlo jestli ty premium SMS při bonusovém kreditu nepustili poslední dobou když měli (možná ještě mají) tak rozjebaný systém s balíčky. Ale dřív tu lidi hlásili že to nelze a i v ceníku a na jejich stránkách to tak je uvedeno.
hauzz
Pokročilý

Odeslat příspěvekod OnderCZ 17. 9. 2019 05:48

Máte už někdo v administraci doklad o spotřebě kreditu za srpen? Já stále nic, ani na jednom ze dvou čísel, které u Kaktusu mám. SMS s tím, že doklad je připraven ale přišla. Počítám, že jsme na tom všichni asi stejně.
OnderCZ
Junior

Odeslat příspěvekod LyuKangCz 18. 9. 2019 10:16

Já jen zajímavost: Ted přicházím od Vodafonu. Šel jsem do Tmobilu jestli nemají SIM Kaktusu a baba na mě koukala jak jelito :-) Prej o tom nikdy neslyšela. Říkam jí, že tu na prodejně mají velkou ceduli KAKTUS tak se jen ptám. po konzultaci s kolegou mi hjednu sim na prodejně našla a ptala se proč prý chci kaktus a né t mobile twist. Duvody jsem ji neříkal, ty by mohla znát. Nakonec mě nabídla tarif za cca 500 - 200 + 200 + 2 Gb dat. No ríkám ji že si vezmu tu SIM za kilo a hotovo, a že na ni na ni přejdu se svým číslem. Divila se že to vůbec jde :-D No postup přechodu jsem ji už raději nevysvětloval. Ted jen čekám na přechod k 23.9. :-)
To jen tak pro zajímavost :-)
LyuKangCz
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků