Kaktus v síti T-Mobile - obecná diskuze

O virtuálních operátorech a jejich službách

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod sullaemail 4. 12. 2020 10:51

Datamánie 100 GB běží plnou rychlostí jakou technologie dovolí ;-)
U mě doma technologie dovolí 1 - 2 MB/s :-( (krajské město, ne periferie)
V práci 10 - 15 MB/s
To víte, chytrá síť O2

Občas se venku zadařilo při zkušebním měření 60 - 70 MB/s, ale víte, jak je to s měřením ;-)
Naposledy upravil sullaemail dne 4. 12. 2020 11:38, celkově upraveno 3
sullaemail
Junior

Odeslat příspěvekod hauzz 4. 12. 2020 11:03

Základem Kaktusu a jeho balíčků je, že VŠECHNY JEDNOTKY z balíčků (ať už se jedná o data, minuty nebo SMS) které se v daném 30 denním období nevyčerpají, SE PŘEDVEDOU. ALE MUSÍ SE MÍT KAM PŘEVÉST. Tzn. samoobnovující se po 30 dnech (nebo u minut/SMS i dříve - po spotřebování) samy obnoví. U jednorázových si člověk musí hlídat platnost a sám obnovit, výhoda je možnost zvolit pro minuty/SMS různé velikosti. Ve všech případech musí být dostatečný kredit na aktivaci balíčku. Jakmile nebude dost kreditu na obnovu balíčku tak se nespotřebované jednotky nemají kam přenést a NENÁVRATNĚ O NĚ PŘIJDETE. Pokud - jak tu někdo psal - jde i u samoobnovovacích balíčků koupit menší bez ztráty nasyslených jednotek tak by to bylo jednodušší řešení na hlídání termínů a nemuseli jsme se starat o termíny prodloužení jednorázových. Sám to ale vyzkoušené nemám.
hauzz
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Ipanema 4. 12. 2020 11:07

To jsem psal asi já. Nejde. Resp. jde to nově od prosince, ale o nastřádaná data se příjde. Podle podpory a jedné jejich odpovědi pod příspěvkem na FB. Zkoušet to nebude asi nikdo z nás.
Můj mobil: OnePlus 6T
Ipanema
Junior

Odeslat příspěvekod hauzz 4. 12. 2020 11:29

S tou rychlostí u Datamánie bych byl opatrný - sám jsem byl svědkem toho, že na stejném místě, stejný telefon, po přepnutí SIM (obě zalogovány do 4G+) měl paušál cca 65 Mbit, za minutu po přepnutí na Datamánii naměřeno opakovaně max. 6-8Mbit. Tak ať mi nikdo netvrdí že to uměle nezpomalují.
hauzz
Pokročilý

Odeslat příspěvekod sullaemail 4. 12. 2020 11:47

Na stejném místě, stejný telefon, může být připojený při různých měřeních k různým BTS.
Spíš než z umělého zpomalování, bych O2 podezíral z vážných technických nedostatků a malé kapacity. Má zkušenost - na stejném místě, stejným telefonem 4G O2 MB/s, 4G Vodafone 45 MB/s.
Naposledy upravil sullaemail dne 4. 12. 2020 14:46, celkově upraveno 1
sullaemail
Junior

Odeslat příspěvekod petyo 4. 12. 2020 13:25

Datamnaie má jednu velkou nevýhodu. Nefunguje v EU. Kaktus funguje plně v EU. Takže se dají nasyslené data využít na dovolené po EU.
petyo
Junior

Odeslat příspěvekod sullaemail 4. 12. 2020 14:51

Datamania má hlavní nevýhodu v tom, že je to nabídka O2 :-( :-(
sullaemail
Junior

Odeslat příspěvekod lumík930 4. 12. 2020 15:03

Tak hlavně datamania je pro ty, co nepoužívají pevný internet. Je to v podstatě neomezený internet pro jednoho člověka, a už nepotřebuje nikde (ani doma) wifinu nebo jen výjimečně...
lumík930
Junior

Odeslat příspěvekod sullaemail 4. 12. 2020 15:33

Přesně tak jsem to chtěl využívat. 100 GB by mi v pohodě stačilo. Jednu já, druhou manželka, teď tu jednu prodávám. Tu svou si asi nechám, při rychlostech a stabilitě jakou to má u mě doma, je to sice dost nepoužitelné, ale co kdyby...
sullaemail
Junior

Odeslat příspěvekod hauzz 4. 12. 2020 16:12

Jenže já to porovnával ve stejné síti - Paušál O2 vs. O2 Datamánie. Podle apky šlo o stejné BTS. Zkoušel jsem i prohodit SIM ve slotech s prakticky stejnými výsledky. K Datamánii ode mě vše. U Kaktusu nemám problém těch "přiškrcených" 20 Mbit naměřit.
hauzz
Pokročilý

Odeslat příspěvekod JayDeeSq 4. 12. 2020 16:20

jak tu bylo zmíněno, že 6GB+ socky neomezeně jsou pro někoho vlastně no limit data např. pro děti, tak u kaktusu je jedna zrada a to, že je potřeba mít alespoň nějaká základní data, jinak nejedou ani socky, takže kdo projede základní limit, je bez dokupu do konce měsíce i bez socek, pokud to teda neudělaly už zas jinak, ale bývalo to tak

co se týká minutových/sms balíčků tak nejlepší kombiace je nakoupit větší pak udržovat tím nejmenším..např. i někdo kdo průměrně provolá třeba 30minut měsíčně ušetří nákupem 200minut a pak třeba 5x22minut..nakonec díky absolutní flexibilitě nikde není stanoveno, že musí se kupovat balíček po měsíci, ale v jednom měsíci jich klidně může být i víc najednou, tak není třeba minuty nějak syslit stylem "abych vydržel do konce dalšího měsíce" protože u kaktusu v podstatě díky tomuto systému se neřeší nějaký měsíc, ale řeší se jen nakoupené jednotky..pro příklad na konci měsíce mi zbývá třeba 30 minut, ale vím, že měsíčně provolám okolo 100minut, tak stačí dokoupit těch 22minut a pak až budou docházet třeba za týden koupit zase 200minut..a pak třeba zas 2-3x jen 22minut..pro spotřebu v průměru nad 30minut měsíčně se to vyplatí více než třeba 50minutové balíčky a lépe se tím utrácí i bonus..koupit velký balík po dobití a pak základním kreditem to jen udržovat za málo, díky tomu využijí plně dobíječku i ti, kteří by měli utrátu menší než 200 ceníkových za měsíc..
JayDeeSq
Junior

Odeslat příspěvekod hauzz 4. 12. 2020 16:23

Asi 5 let jsem používal Tescomobile a i rychlost načítání stránek je dle mého názoru svižnější v T-mobile (a i u Kaktusu) než v O2 a jeho podoperátorech.

-- 4. 12. 2020 17:55 --

Ještě jedna taková stěžejní myšlenka a dobrý postřeh z roku 2018 o Kaktusu a v podstatě neexistenci zúčtovacího období :
JayDeeSq píše:základ pohodovýho užívání kaktusu je mít rezervu jednotek a kreditu (lze udělat zadarmo z úvodního 2x bonusu) a pak taky neřešit hlídání hd, ale pořešit, aby hd hlídalo vás..já mám tolik kreditu a jednotek že i kdybych propásnul 4 hd tak se nic nestane.. ale za 2,5roku sem propásnul jen 1 a to ne že bych o něm nevěděl, ale věděl až moc brzo a pak zapomněl.. rozdíl to není jen dvacka, při 100min a 50sms je to 158,5 vs 113,25.. když vezmem do úvahu účtování 1+1 tak to je dobrých 20% dolů a další dost udělá nerovnoměrná spotřeba..kdy málokdo udělá přesně 100+50 v účtovacím období..takže reálný rozdíl bude minimálně kolem 60ti korun možná i více..každá další jednotka "nad" stojí u emtéčka 2x tolik co u kaktusu a zase při menší spotřebě stejně zaplatí minimálně za 100+40 i kdyby provolal jen 70minut... u kaktusu se díky jeho systému platí prostě za jednotky..neexistuje zúčtovací období..

A čím vyšší balíček, tím levnější hednotka. 200 minut =1,50 Kč při HD 0,75 Kč a u triple dokonce 0,5 Kč s účtováním 1+1 což si myslím je hodně pěkné a levnější jak většina VoIP s cenami na CZ mobil. Proto pro triple je podle mě nejlepší než propadne bonus (max. 2 měsíce od aktivace 10 korunovky) tak ho rozpustit do co největších jednorázovek a pak prodlužovat platnost co nejmenšíma 1 rázovýma ze standartního kreditu.
hauzz
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Ipanema 4. 12. 2020 20:12

Nemilá informace!
Balíček 6 GB za 200 Kč půjde koupit několikrát po sobě jen v prosinci. V lednu pouze Extra data 1 GB za 100 Kč v případě prodatování balíčku dřív než 30 dnů. Nic jiného koupit/dokoupit nepůjde.

Zdroj: Kaktus.
Ipanema
Junior

Odeslat příspěvekod CosiOdvedle 4. 12. 2020 20:31

A ono by to mělo fungovat nějak jinak? Tohle není "nemilá" informace, ale samozřejmá informace.
Ať mám jakýkoliv datový balíček, tak vždy si šlo jednorázově navýšit vždy max. právě o oněch 1GB za 100kč...to samé bude platit prostě nadále. Nic nového ani nic špatného za mě.
CosiOdvedle
Junior

Odeslat příspěvekod Ipanema 4. 12. 2020 20:45

Nepiš blbosti prosím. Ty máš teď nějaký samoobnov. balíček? Tak si ho kup jakoby znovu. Stejný nebo vyšší. Podle tebe to nepůjde, ne?! Tak šup...
Ipanema
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka