Kaktus v síti T-Mobile - obecná diskuze

O virtuálních operátorech a jejich službách

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod k.eight.a 13. 6. 2017 22:46

Se zaujetím a pozorně to tu čtu a ke Kaktusu mám v plánu přejít. :love:
Je výhodnější začínat se SIMkou zdarma s 10,- Kč kreditem a nebo s tou za kilčo i s 500MB dat?

Mám v plánu celkem málo volat a SMSkovat, přesto používat obojí - nejspíš mi budou bohatě stačit základní balíčky. Zbytek (bonusových) kreditů bych asi vkládal do dat, která bych obnovoval, tedy jak tu říkáte syslil ... :-)
The greatest trick the Devil ever pulled, was convincing the world he didn't exist.
k.eight.a
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod špecifickýtrh 13. 6. 2017 22:47

@BeznyFrantaUzivatel

Děkuji za vyčerpávající návod, takto nějak jsem si původně představoval, že by to mohlo fungovat. Jen jsem z kaktusáckejch podmínek moc nepochopil to převádění neprovolaných minut, měl jsem za to, že to funguje jen u těch automaticky obnovovaných balíčků.

Takže pokud to chápu správně, tak z tvého příkladu vyplývá, že to v podstatě můžu udělat tak, jak jsem původně uvažoval. Hned po dobití koupím za celý bonus jednorázové volací balíčky (3x300 Kč + 1x100 Kč) a vždy po třiceti dnech nespotřebované minuty propadnou pokud nedokoupím ten nejmenší jednorázový volací balíček za 50 Kč. Jen si tím teda zkrátím dobu bez nutnosti dobíjet o 2 měsíce.

Kolega výše psal, že nelze kombinovat jednorázový a obnovovací balíček, takže předpokládám, že v té samoobsluze po zakoupení prvního jednorázového baličku už nebude možnost aktivovat ten obnovovací. Jde mi o blbuvzdornost, kdybych to pak třeba nedokupoval já :)

PS: Myslím, že tvůj mistrovský plán "Jak využít do mrtě bonus na volací balíčky" by si zasloužil dát taktéž do prvního postu. Předpokládám, že ho ocení víc lidí a byla by škoda, kdyby tu časem zapadl v nánosu nových dotazů.
Naposledy upravil špecifickýtrh dne 13. 6. 2017 22:59, celkově upraveno 1
špecifickýtrh
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 13. 6. 2017 22:52

k.eight.a píše:Se zaujetím a pozorně to tu čtu a ke Kaktusu mám v plánu přejít. :love:
Je výhodnější začínat se SIMkou zdarma s 10,- Kč kreditem a nebo s tou za kilčo i s 500MB dat?

Sim Kaktus zdarma 10kč je výhodnější, za první dobití v HD získáš 2x bonus tzn. za 500kč máš 500+500 bonus (nejlepší varianta)
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mangalica 13. 6. 2017 23:17

Ještě by asi stálo za to dodat, že poku plánujete převod čísla, je nejlepší aktivovat kartu napřed na kaktusím čísle, v HD dobít 500 (2x bonus) a po převodu čísla bude první dobití opět 2x bonus!
Mangalica
Junior

Odeslat příspěvekod špecifickýtrh 14. 6. 2017 00:02

Jo, to mám v plánu vyzkoušet. Teď už jen zbývá doufat, že to tmobile v příštích měsících nezabije nějakou změnou k horšímu, když už to máme tak krásně vyšpekulovaný :)
špecifickýtrh
Junior


Odeslat příspěvekod lukodlak 14. 6. 2017 06:58

:D Ano, umí. Stačí jim napsat na podporu.
Zajímám se o elektroniku a programování.
lukodlak
Junior

Odeslat příspěvekod k.eight.a 14. 6. 2017 07:29

Nick Cave píše:
k.eight.a píše:Je výhodnější začínat se SIMkou zdarma s 10,- Kč kreditem a nebo s tou za kilčo i s 500MB dat?
Sim Kaktus zdarma 10kč je výhodnější, za první dobití v HD získáš 2x bonus tzn. za 500kč máš 500+500 bonus (nejlepší varianta)

Mangalica píše:Ještě by asi stálo za to dodat, že poku plánujete převod čísla, je nejlepší aktivovat kartu napřed na kaktusím čísle, v HD dobít 500 (2x bonus) a po převodu čísla bude první dobití opět 2x bonus!
SIMka zdarma umožňuje též dobíjet 500 MB balíčky za 100,- Kč, jako ta předplacená na kilčo? ;-)
The greatest trick the Devil ever pulled, was convincing the world he didn't exist.
k.eight.a
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xlendi 14. 6. 2017 08:11

Jistě. Ceník je jeden. Ta "zdarma" má "jen" výhodu bonusu za první dobití (tedy výhodu podstatnou).
iPhone 12, Samsung A50, iPad Mini (2019), Apple Watch 5, MacBook Air M1

Moje úvaha, proč si (ne) koupit iPhone 12:
http://coins4you.cz/ip12/
xlendi
Junior

Odeslat příspěvekod BeznyFrantaUzivatel 14. 6. 2017 10:40

špecifickýtrh píše: Hned po dobití koupím za celý bonus jednorázové volací balíčky (3x300 Kč + 1x100 Kč) a vždy po třiceti dnech nespotřebované minuty propadnou pokud nedokoupím ten nejmenší jednorázový volací balíček za 50 Kč. Jen si tím teda zkrátím dobu bez nutnosti dobíjet o 2 měsíce.

Hned po dobití utratit celý bonus je nevýhodné. Bo si z něj ještě můžeš zaplatit jednu nebo i dvě (v případě té čerstvě aktivované desetikrunovky) obnovy, které bys už jinak musel platit ze základního kreditu. Nic tím nezískáš, aby tě v zásobárně leželo hned první den 650 minut namísto 400 je asi zbytečné (kdo potřebuje provolat víc jak 400 minut na měsíc, asi bude mít spíš nějaký flat než předplacenku, nehledě na to, i že 30 dnů teď volá do Kaktusa zadarmo, takže možná nějaké minuty ušetří), takže to mé napřed jen 400, pak 30.den +200, a až 60.den posledních +50 je nejoptimálnější způsob utrácení kreditu (pokud tě zajímá hlavně volání, data ani sms bys za něj nepořizoval). Samozřejmě ty nejzažší meze čekání na poslední 30.den nejsou tak extra nutné (a i pozor na nějaké oznámené víkendové údržby, kdy dokup nemusí fungovat!), nějaký den předem nikomu neublíží, a dokonce pokud bys na ten první dokup zapomněl, propadne tě jen 400 minut, ale dosud zbývající bonusový kredit 400 Kč zachráníš (pokud to byl ten dvouměsíční) :-)

Blbuvzdornost mixování jednorázový/samooobnovující je zaručena, druhou verzi máš vždy už bloklou. Proto si i nesmíš poprvé zapnout ten samooobnovující (v tomto mém popisovaném případě, kdy chceš co nejvíc bonusu nacpat do minut, u dat by to bylo ale naopak kvůli tomu otevření levnějšího dokupu dat), bo bys další minuty do syslárny už přikoupit nemohl.
BeznyFrantaUzivatel
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod glock69 14. 6. 2017 10:59

2 lukodlak: pokud by podpora fungovala, proč ne. Ale od včerejška odpověď žádná....
glock69
Junior

Odeslat příspěvekod jurekk 14. 6. 2017 12:35

Čaute, tak jsem se taky rozhodl, že přejdu ke Kaktusu od MOBIL.cz, když si ale chci objednat tu SIM zdarma s kreditem 10 Kč, tak mi to pořád vyhazuje chybu "Je nám líto, ale zadaná adresa neexistuje." Kontroloval jsem to asi 10x, zkoušel i bez diakritiky a nic nepomohlo.

Měl někdo podobný problém, případně odkud objednáváte tu SIM zdarma? :) Díky
jurekk
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 14. 6. 2017 12:37

Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ipanema 14. 6. 2017 12:38

Musíš to objednat na to delší číslo. Pak to jde OK.
Např. ulice Karla čtvrtého 944/14. Ty tam píšeš 14 a máš psát 944!
Můj mobil: OnePlus 11
Ipanema
Pokročilý

Odeslat příspěvekod jurekk 14. 6. 2017 12:43

Nick Cave píše:tady
https://m.mujkaktus.cz/adresa


Díky, přes tento odkaz mi to funguje, teda resp. mi to napsalo

"NA JEDNU ADRESU MŮŽEM POSLAT JENOM DVĚ KAKTUSÍ SIM KARTY.
POKUD JICH MÁŠ V KOŠÍKU VÍC NEBO UŽ NA ZADANOU ADRESU BYLA SIMKA OBJEDNANÁ DŘÍV, TEĎ UŽ OBJEDNAT NEJDE :(
POKUD JDE O CHYBU, DEJ NÁM VĚDĚT NA NÁŠ FACEBOOK ;)"

Předtím mi to ale vždy vyhodilo hlášku o špatné adrese, tak jsem zvědavý, co mi teda nakonec přijde :-l :-D
jurekk
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků