LAMA mobile v síti Vodafone - obecná diskuze

O virtuálních operátorech a jejich službách

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod vlazy 17. 3. 2014 10:55

JPT666:
ČEZ nevypadá špatně, ale já bych raději něco bez nějakých podmínek útraty. Na moje dotazy mi mj. odepsali, že "U služby platím jak volám není nutné žádná minimální útrata. Po 4 nulových fakturách bude telefonní číslo zrušeno" a to pro mne není příliš akceptovatelná podmínka.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Junior

Odeslat příspěvekod JPT666 17. 3. 2014 13:52

Tak pokud ta SIM vpodstatě neni na odchozí hovory, tak bych vůbec neřešil virtuála a nechal si co mám klidně i bez callbacku. Jinak už poradit neumím.
JPT666
Junior

Odeslat příspěvekod myšpulín 17. 3. 2014 14:39

Vlazymu není pomoci. Chce maximálně ušetřit na odchozích hovorech které vlastně žádné nemá. :D
myšpulín
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod vlazy 17. 3. 2014 16:12

JPT666 píše:Tak pokud ta SIM vpodstatě neni na odchozí hovory, tak bych vůbec neřešil virtuála a nechal si co mám
Já si prozatím nechávám to co mám, protože na té změně mi až tolik nezáleží. Z domu pokud potřebují telefonují přes VoIP, ale rád bych měl něco s nulovým tarifem a rozumnou cenou za hovory pro případ, že budu někdy potřebovat telefonovat i mimo domov kde nemám přístup k internetu.

myšpulín píše:Vlazymu není pomoci. Chce maximálně ušetřit na odchozích hovorech
A co je na tom až tolik špatného, že někdo chce na něčem ušetřit?
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Junior

Odeslat příspěvekod LadislavM 17. 3. 2014 16:30

Je u ČEZu tak velký problém poslat jednou za 4 měsíce jednu ušmudlanou smsku? Nechtějí tam mrtvá čísla.
LadislavM
Junior

Odeslat příspěvekod vlazy 17. 3. 2014 16:49

LadislavM:
Ta SMSka u ČEZu by nemusela být problém, ale problém by byl komu ji zaslat tak abych někoho zbytečně tou SMSkou neobtěžoval. Také by mohl být problém si na to vzpomenout. Když by mi po 4 měsících zrušili číslo tak by na to bylo asi už pozdě. Číslo by určitě mrtvé nebylo, protože nějaké příchozí hovory a SMS by určitě byly. Takových lidí kteří potřebují tel. číslo hlavně pro příchozí hovory bude asi dost a tak na tom nevidím nic divného, ale to bohužel ne každý dokáže pochopit.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Junior

Odeslat příspěvekod jartoo 17. 3. 2014 17:17

vlazy, dam ti cislo, klidne mi sms posli pro jistotu kazdy 2 mesice, ja ti hlavu neutrhnu, prekousnu tve obtezovani) Ruku na srdce, komu se kdy stalo, ze by neutratil za tuto dobu ani halir za treba tu sms? temer nemozne))
jartoo
Junior

Odeslat příspěvekod radim 17. 3. 2014 17:27

U sekundárního čísla spíš pravidlo než nemožné. Mám takových v šuplíku (a ani nevím kde ještě, bo je nepoužívám) stále ještě několik nezrušených. Ale je fakt, že na nich hovory ani nepřijímám.
radim
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vlazy 17. 3. 2014 17:35

jartoo píše:Ruku na srdce, komu se kdy stalo, ze by neutratil za tuto dobu ani halir za treba tu sms? temer nemozne))
Já jsem za minulý rok u O2 neutratil ani haléř, ale to někteří pro které je mobil a neustálé telefonování nebo SMSkování někomu "drogou" nedokážou pochopit.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Junior

Odeslat příspěvekod myšpulín 17. 3. 2014 18:08

SMS je klidně možné poslat na svoje vlastní číslo, aby člověk nikoho neobtěžoval. :D
myšpulín
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod anonyni 17. 3. 2014 18:31

Vlazy, při takovém objemu, který jste nám nastínil, tak vůbec neřešte virtuly a ceny. Vy voláte pouze doma, pakliže máte k dizpozici internet? Jinak na ten mobil nesáhnete? U O2 si nejsem jist, zda callback přes Odorik/Voocall funguje, u Vodafone to používám několik let. Lze pořídit Vodafonní Nulový tarif, cena obdobná, jiné účtování. Ale počítat s jistinou, pakliže nejste jejich klientem. Všiml jsem si, že tuto problematiku řešíte ve více vláknech, když předplacenku s nejdelším trváním kreditu, tak pak Kaktus (roční náklady 50,-Kč), nepočítám pořízení SIM a nebo, jak Vám bylo již opakovaně doporučeno, tak ČEZ Mobil a jejich nulový tarif a co se týká útraty a placení, tak dneska je na trhu spousta finančních ústavů s nulovými účty a převody, takže tam bych neviděl problém. Maximálně dostupnost signálu operátora.

Osobně s mobilem na uchu nespím, nepotřebuji flat, atd. měsíčně hradím do 100,-Kč. :-) Mobil k životu potřebuji, je nutné si vyřizovat věci běžného života a volání z budek je předražené. ;-)

K Lama Mobile - tak trochu podobný jinému zvířátku, pardon OP Klokanovi. Rozdíl je tam v účtování a cenách.
anonyni

Odeslat příspěvekod vlazy 17. 3. 2014 20:47

pm81 píše:Vlazy, při takovém objemu, který jste nám nastínil, tak vůbec neřešte virtuly a ceny.
Já to až tolik neřeším. Pouze zjišťuji jestli by to někde jinde nebylo lepší, hlavně cenově. Pokud bych našel něco lepšího co by mi vyhovovalo tak proč tam nepřejít.
pm81 píše:Vy voláte pouze doma, pakliže máte k dizpozici internet?
Ano, na tom přece není nic divného. Jinam než z domu nemám potřebu telefonovat, ale nemůžu jednoznačně vyloučit, že vůbec nikdy nebudu mít potřebu telefonovat mimo domov a tak zjišťuji jestli by to někde jinam nebylo levnější.
pm81 píše:Jinak na ten mobil nesáhnete?
Proč bych neměl na něho sahat? Nosím ho většinou u sebe v kapse a sahám na něho když mi někdo telefonuje, když si chci poslechnout rádio nebo sledovat televizi atp. a nebo třeba i když potřebuji občas někde telefonovat (samozřejmě přes VoIP).
pm81 píše:když předplacenku s nejdelším trváním kreditu, tak pak Kaktus (roční náklady 50,-Kč),
A k čemu by mi to mělo být dobré když bych předplacený kredit s velkou pravděpodobnosti ani celý neprotelefonoval?
pm81 píše:nebo, jak Vám bylo již opakovaně doporučeno, tak ČEZ Mobil a jejich nulový tarif
K tomu jsem se už dnes vyjadřoval.
pm81 píše:a co se týká útraty a placení, tak dneska je na trhu spousta finančních ústavů s nulovými účty a převody, takže tam bych neviděl problém.
A jak ty finanční ústavy souvisí s mobilními operátory o kterých zde diskutujeme?
pm81 píše:Mobil k životu potřebuji, je nutné si vyřizovat věci běžného života a volání z budek je předražené. ;-)
Ano mobil v současné době je asi pro většinu lidí nutnosti. Telefonování z budek předražené je a také je to na současnou dobu už asi téměř přežitek.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Junior

Odeslat příspěvekod Reku 17. 3. 2014 21:11

Člověče neblbni ! Tady už nejde ani o princip, ale o mánii.
Promiň vlazy, nemyslím to zle ;-)
Fakt bych volil ČEZ nebo Kaktusa a neřešil bych to.
Ušetříš si čas a psychiku na podstatnější věci.
Hezký večer a konečně se rozhodni. Ušetřená desetikoruna ročně a ani princip samotný nestojí za to horečnaté myšlení a desítky příspěvků .....
Reku
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod vlazy 17. 3. 2014 21:31

Reku:
Proč by nemohlo jít o princip? Tu mánií vidím spíše v tom, že někteří si myslí, že mít mobil bez protelefonování několik stovek Kč měsíčně je nesmysl. Jsou lidí kterých nezajímá do čeho a za jakých podmínek jdou a neřeší to. Já ale k takovým lidem nepatřím. Často je dobré věnovat nějaký čas výběru něčeho než jít unáhleně do něčeho a pak být z toho zklamaný. Já navíc s tou změnou mobilního operátora nijak nespěchám. Jsou zde na toto téma diskuze a tak proč to neprodiskutovat. Od toho přece jsou diskuzní fóra.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Junior

Odeslat příspěvekod anonyni 17. 3. 2014 23:08

Vy jste opravdu zvláštní člověk, co se týká způsobu života. Nemáte-li potřebu komunikovat s blízkými či jinými lidmi mimo čtyři stěny.

Kaktus - minimální kredit 50,-Kč, platí rok, ale to už zde bylo xy krát.
ČEZ Mobile - nulový tarif vs. O2 či Vodafone Nulové tarify.

Vámi uváděnou "mánii" - my Vám to neříkáme, pouze sdělujeme své názory, s takovou potřebou nemá smysl řešit úsporu, v čem chcete ušetřit? Nevoláte, nepíšete, mobil máte "na hraní".

Finanční ústavy s tím pane kolego souvisí - i zde lidé řeší, za co chtějí platit, kde ušetřit. A peníze za fakturu nějakým způsobem uhradit musí a pochybuji, že třeba zrovna Vy budete hradit složenkou. :-)

Máte zkušenost s VOIP, tak si nechte, co máte a volejte přes callback, viz můj prvotní příspěvek, tam platí kredit 2 roky. Viz web Odorik.
anonyni

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků