LAMA mobile v síti Vodafone - obecná diskuze

O virtuálních operátorech a jejich službách

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Reku 4. 3. 2014 15:02

Právě kvůli takovým všelijakým nesmyslům preferuji předplacenky....
Jinak Česká spořitelna také umí omezit celkovou velikost inkasa na zvolené období ....
Reku
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod radim 4. 3. 2014 15:54

Velikost jo, to jde u všech, ale počet inkas za měsíc asi kromě Fia moc jiných bank neumí.
radim
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mytrix 4. 3. 2014 19:56

Férová lama je za nula Kč / měs. Dokonce jsem si i dal tu práci a přečetl jsem si kompletní ceník a obchodní podmínky. Nikde není minimální útrata stanovena.

Nicméně dnes mi přišla faktura, kde mi naúčtovali měsíční paušál cca 34 Kč, což jsem reklamoval, tak jsem zvědav, co se dozvím.
mytrix
Junior

Odeslat příspěvekod vlazy 4. 3. 2014 20:27

mytrix píše:Férová lama je za nula Kč / měs. Dokonce jsem si i dal tu práci a přečetl jsem si kompletní ceník a obchodní podmínky. Nikde není minimální útrata stanovena.
Dnes jsem jim psal některé dotazy, mj. i ohledně toho a tak jsem zvědavý co mi na to odepíšou pokud vůbec odepíšou.
mytrix píše:Nicméně dnes mi přišla faktura, kde mi naúčtovali měsíční paušál cca 34 Kč, což jsem reklamoval, tak jsem zvědav, co se dozvím.
Mne by také zajímalo co se od nich ohledně toho dozvíš a tak dej zde vědět co ti na to odpoví. Pokud se ale podívám na jejích stránkách na ty jejích paušály tak tam ale žádný paušál za cca 34 Kč nevidím. Že by nějaký zvláštní neveřejně nabízený paušál.

Jinak by mne zajímalo jak dlouho jsi jejích klientem a zda jsi s nimi v celku spokojený. A co ta jejích samoobsluha, je dobrá a je tam vše co by se dalo očekávat, že tam bude?
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Junior

Odeslat příspěvekod JPT666 4. 3. 2014 22:52

mytrix píše:Nicméně dnes mi přišla faktura, kde mi naúčtovali měsíční paušál cca 34 Kč, což jsem reklamoval, tak jsem zvědav, co se dozvím.


Tatík měl minule na faktuře paušál přesně takový kolik provolal, tak to asi nazývají paušál tu položku, protože rozepsané hovory tam nejsou.

Jinak je to normální, že se tu mažou celé příspěvky ? Dopoledne jsem na něco odpovídal a celé to je pryč :-/
JPT666
Junior

Odeslat příspěvekod mytrix 5. 3. 2014 00:20

Co se týče to paušálu, tak je to sice možné, ale u mě to ani tak nesedí. Podle výpisů přímo z administrace bylo provoláno cca 10kč..

Jinak co se administrace týče, tak nevím jak u ostatních virtuálů, ale s ohledem na kmenové oprátory je dost očesaná. Jde de facto jen změnit tarif, aktivovat datové balíčky, povolit roaming, aktivace druhého hovoru na lince atd, plus tam jsou faktury.

Například ale v základu mají zapnutou hlášku do volání do sítě a to se už musí volat na operátora, aby to deaktivovali. Administrace to neumí.
mytrix
Junior

Odeslat příspěvekod JPT666 5. 3. 2014 01:01

Jojo. Samoobsluha nic moc. I se to tam nějak motá to zobrazování těch položek a je to mírně chaotické. Když se dá datum z předchozího vyúčtování, tak v přehledu volání naskočí položka "Paušál -xxKč" z minulého vyúčtování. Vyúčtování neni za kalendářní měsíc i když myslim, že by mělo být, ale je jak jim to vyjde asi.

Teď jsem se tam díval a na faktuře je to jako "Měsíční paušál" a v samoobsluze je to jako "Tarif" a je to jen to co se provolá jako prokecá. Pak je to dělené dál na SMS, Data atp. Na faktuře je to bez DPH a až nakonci celková částka je s DPH. Pokud ani to nesedí, tak pak asi reklamovat.
JPT666
Junior

Odeslat příspěvekod vlazy 5. 3. 2014 08:52

mytrix, JPT666:
Děkuji za reakce ohledně toho LAMA. Z toho co píšete vyplývá, že tam asi mají docela bordel tak jako u asi většiny virtuálů. Ono asi nebude žádný velký problém získat licenci na provozování virtuála když ji dávají kde jakému amatérovi který možná ani pořádně neví do čeho jde. JInak jak jste celkově spokojení s tímto virtuálem?
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Junior

Odeslat příspěvekod JPT666 5. 3. 2014 10:56

Ale zase si na tu samoobsluhu nebo na chod toho virtuála koupili nějaký software, který využívá nějaký větší nebo velký operátor v německu (už nevím mám blbou paměť) narozdíl od OneMobile, kde dělají všecko ručně :D

Nevím - nic neni dokonalé. Zkus třeba něco jiného a můžeš pak napsat zkušenosti odtama :-)

Lama posílá vyúčtování mejlem i informuje SMSkou a částky sedí.
JPT666
Junior

Odeslat příspěvekod zenbudhist 16. 3. 2014 16:05

vlazy píše:mytrix, JPT666:
Děkuji za reakce ohledně toho LAMA. Z toho co píšete vyplývá, že tam asi mají docela bordel tak jako u asi většiny virtuálů. Ono asi nebude žádný velký problém získat licenci na provozování virtuála když ji dávají kde jakému amatérovi který možná ani pořádně neví do čeho jde. JInak jak jste celkově spokojení s tímto virtuálem?


Myslím, že už to zde zaznělo, ale mě přijde lepší Centropol Telecom a teď mluvím o zákaznickém servisu. Zatím jsem u nich neměl žádný problém.
zenbudhist
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vlazy 16. 3. 2014 18:18

zenbudhist píše:Myslím, že už to zde zaznělo, ale mě přijde lepší Centropol Telecom a teď mluvím o zákaznickém servisu. Zatím jsem u nich neměl žádný problém.
To myslíš ten Centropol Telecom a nebo Lama Mobile? Ono ne všude tam kde je lepší zákaznický servis je to zároveň lepší i cenově.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Junior

Odeslat příspěvekod JPT666 16. 3. 2014 18:56

Tak Lama je dražší, tak může mít lepší servis :-) Ale já znám osobně jen a rovnou podle pořadí hodnotím: 1. Odorik, 2. Lama 3. Vodafone 9564854126985415254. One Mobile :D

Pokud bych měl počítat mezi servis i samoobsluhu a ne jen operátory na lince, tak bych prohodil Vodafone s Lamou.
JPT666
Junior

Odeslat příspěvekod LadislavM 16. 3. 2014 19:08

Skvělý servis má ČEZ mobil.
LadislavM
Junior

Odeslat příspěvekod vlazy 17. 3. 2014 09:57

Mě jde hlavně o cenu, ale úroveň servisu mne také zajímá. Hlavně aby ten servis nebyl katastrofální tak jako např. u One Mobile. Přemýšlel jsem o přechodu k One Mobile kvůli asi nejlevnějším cenám u nulového tarifu bez nějakých podmínek. Po tom co se ale o nich dá dočíst v diskuzi na jejích téma by se mi s nimi příliš experimentovat nechtělo. Nyní přemýšlím o LAMA mobile a jejích tarifu FÉROVÁ LAMA který je sice trochu dražší, ale v porovnání s O2 ZERO kde jsem nyní je to o více jak polovinu levnější.
U toho LAMA mobile mne ale trochu znepokojuje to co mi odepsali na moje dotazy kde mi mj. napsali že "Pro čísla, která nemají žádný odchozí provoz po celý rok, budeme další postup teprve nastavovat.". Z toho by mohlo vyplývat, že kdo ví co chystají na ty kteří ten tarif FÉROVÁ LAMA chtějí využívat především pro udržení čísla a příchozí hovory a jak se jim to chystají znepříjemnit.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Junior

Odeslat příspěvekod JPT666 17. 3. 2014 10:37

Tak bych si dal ČEZ mobil, tam myslím nechtějí žádnou útratu za měsíc. Jinak většina to asi požaduje. Nebo bych si nechal co mám a odchozí volání řešil přes callback (zpětné volání), tak to mám já.
JPT666
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků