Eureka - roamingová SIM s českým číslem

O virtuálních operátorech a jejich službách

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod myšpulín 8. 8. 2013 12:24

Na telefonujeme.cz jsem objevil zajímavou roamingovou nabídku.
ViR píše:Česká společnost (se zahraničním 100% vlastníkem) TRAVEL TELEKOMMUNIKATION, s.r.o. začala, zatím bez velké publicity, nabízet pod značkou "EUREKA" tzv. "roamingovou SIM", s českým číslem z rozsahu +4207910xxxxx, a také VoIP služby.

SIMka je běžně prodávána jako předplacená, s minimální cenou 200 Kč, plus případně cena poštovného 30 Kč navíc. (Já osobně jsem si ji vyzvedl v sídle společnosti, Dělnická 12, Praha.) Za 260 Kč či 10 EUR lze získat i číslo dle výběru, pokud je požadované k dispozici.

Cena SIM je celá převedena na kredit vedený v EUR, a to aktuálním kurzem ČNB v den přijetí platby. V mém případě to bylo 7,73 EUR za 200 Kč. Kredit ani SIM podle operátora neexpirují, tj není nutno hlídat pravidelné dobíjení, a karta by se tak měla dát vytáhnout ze šuplíku například jen na dovolenou.

V rámci cca 50 zemí, samozřejmě včetně ČR (a zbytku EU), jsou příchozí hovory v roamingu zdarma.

Cena odchozího hovoru záleží na tom, odkud a kam je voláno. Např. z ČR do ČR je hovorné 0,35 EUR/min (asi 9,10 Kč), ve vlastní síti 0,26 EUR ( 6,76 Kč), tarifikace je 60+60, čili tuzemské hovory jsou poměrně drahé. Mají však údajně zlevnit a následně by měla být karta i intenzivněji v ČR nabízena.

Data jsou účtována po 10 kB a v ČR i např. Německu jsou za 0,25 EUR/MB (tedy za cca 6,50 Kč), což je výhodnější, než u datového euroroamingu bez nějakého balíčku (ten vyjde na 14 Kč/MB).

Od většiny českých operátorů a všech velkých je tato roamingová SIM již dovolatelná, samozřejmě za ceny volání na český mobil. (Zatím nedostupná je z Mikrotechu, SoftPhone, NetPhone, Xphone...)

Z českých sítí pracuje "v roamingu" v síti O2 a Vodafone (což se může někdy hodit), u T-Mobile nikoli. Vyzkoušel jsem ji také v Německu, a to v sítích O2 a Vodafone.

Co nefunguje v současnosti dobře jsou ale příchozí SMS v ČR. Většinou nebyly doručeny...

Jako doplňková služba k SIM (případně i samostatně) je u EUREKA nabízen VoIP účet, s českým nomadickým příchozím číslem. Volání na českou pevnou je za 0,02 EUR/min., na mobil za 0,04 EUR. Tedy zhruba za 0,52 a 1,04 Kč. Tarifikace opět 60+60. To není vyloženě špatné, ale Odorik či Voocall jsou na tom poněkud lépe Smile.

Kredit se dá dobíjet v Kč nebo v EUR, převodem na český účet, vedený u Raiffeisenbank. Stav účtu je možné sledovat jak na webu, tak případně zjistit kredit přes USSD kód *100#.

Web je na http://www.eurekago.cz. Je "vícejazyčný" a na české verzi je znát, že jej nedělal rodilý mluvčí Smile. Nicméně je to lepší, než strojový překlad. Horší je, když tam občas naskakují ruské verze stránek, a je nutno manuálně překliknout znovu na českou verzi.

Jinak mi tato SIM přijde jako vhodný "doplněk" pro courání po EU a některých dalších zemích, a to minimálně do doby, než budou v rámci unie eventuálně zrušeny roamingové poplatky.

Díky nízkým pořizovacím nákladům, neexpiraci kreditu a příchozím hovorům ve spoustě zemí zdarma, to přijde i mě jako zajímavá nabídka pro každého kdo i jen občas cestuje. :-)
Naposledy upravil Fíla dne 8. 8. 2013 14:28, celkově upraveno 1
Důvod: upraven název tématu
myšpulín
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Mikaredo 5. 1. 2014 18:44

Tuto SIM máme od konce léta a je vážně super, ze zemí kde má příchozí hovory zdarma je v kombinaci se zpětným voláním Odorik odchozí hovor za 1.20 Kč a příchozí zdarma.

Pokud má někdo původní český tarif bezlimit nebo hodně volných minut, může české přesměrovat na EUREKA a tím odpadá ostatní zatěžovat dalším číslem. U Odorik lze nastavit CLIP českého čísla, takže se pri zpětném volání identifikuje jako kdyby se volalo standardně z českého čísla, prostě paráda.

Ideální je k tomu dual sim. EUREKA zatím neumí SMS a z českého čísla bývá sms zpravidla dražší, takže volání vede :D

Nevýhoda pro někoho můžou být počáteční platby - kredit 200 Kč EUREKA a 200 Kč účet Odorik, ale rozhodně se vyplatí.
Mikaredo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ostrava2014 5. 1. 2014 21:44

Kdo nemá o Odorik zájem, může si pořídit samostatnou SIM (má české číslo).

https://www.odorik.cz/obchod/kategorie/ ... estovatele
ostrava2014

Odeslat příspěvekod Terminator3 11. 2. 2014 07:10

Mně to tedy dle popisu (Eureka) přijde jako klasicka polofunkční druhojakostní služba k ničemu. Ale zase ušetříte 10 Kč ;-)
Terminator3
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonyni 16. 12. 2014 15:22

Na fóru virtuálního operátora Odorik se objevila zpráva, že společnost TRAVEL TELEKOMMUNIKATION, s.r.o., poskytovatel EUREKY dluží společnosti ČD - Telematika (http://www.cdt.cz/ - dlužníci).
anonyni

Odeslat příspěvekod wit.cz 5. 1. 2015 15:59

Jo Travel, s tím jsme si pracovně užili více než dost. Koukám tedy, že už spustili své služby, kvalitou někde na úrovni zkušebního provozu. Dobrý vědět.
<- Pod obrázkem najdete odkaz na platformu Portu, kde po registraci získáme oba 3 měsíce bez poplatků. Díky, kdo jste využil.
wit.cz
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků