Voocall v síti T-Mobile - obecná diskuze

O virtuálních operátorech a jejich službách

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Ellyfka 1. 7. 2013 05:44

Tak jsem původně chtěla s druhou sim přejít, ale ať počítám jak počítám, nevyplatí se mi to. Zůstávám tedy u Blesk + voip a callback (voocall) a druhá sim tesco. S tím měsíčním poplatkem je to i při provolaných 100 min dražší než tesco :(

-- 1. 7. 2013 07:50 --

Tak, a vzhledem k tomu, že za přenos čísla chtějí 300,- a dále volací zálohu, je toto pro mne úplně pasé.
Ellyfka
Junior

Odeslat příspěvekod oooooooooo 1. 7. 2013 07:10

Kombinaci blesk a callback se nevyrovna nic a to hodně dlouho.Použitelny net - a to pořád,což je kličový.callback - koruna za volaní,přičemž kdo ma smartphone tak si tam prostě praskne aplikaci a callback integruje do volani,stejně tak voip integruje do normalniho takže rozdil mezi normalnim volanim a callbackem z hlediska obsluhy volaní prakticky setře.Jsem na rychly siti ?Nepoužiju callback ale volam za 50 haliřů.Takže pro mně se nic nezměnilo zatím.
http://seven7.blog.zive.cz/
Spuštění Windows předchází pád.
oooooooooo
Android Maniak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ředitel ČTÚ 1. 7. 2013 07:54

A co děláš s tím kreditem co se ti tam hromadí prosímtě ? Nebo pokud ho utratíš za internet, jaká potom vyjde částka za to volání, když přičteš i cenu callabcku ? :D To už jde někam za 3 Kč né ? :D
Ředitel ČTÚ
Vrátnej na ČTÚ
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ellyfka 1. 7. 2013 08:22

Kredit se mi až tak nehromadí, u blesku mám na vyčerpání 6měs, v dostupnosti wifi jem většinu dnea pikud ne využiju callback. Pokud by se mi kredit hromadil, není problém jej využít při pravidelných služebkách do Prahy na nákup jízdenek :)
Ellyfka
Junior

Odeslat příspěvekod ooooooooooo 1. 7. 2013 08:48

ředitel čtu píše:A co děláš s tím kreditem co se ti tam hromadí prosímtě ? Nebo pokud ho utratíš za internet, jaká potom vyjde částka za to volání, když přičteš i cenu callabcku ? :D To už jde někam za 3 Kč né ?

Voocall si nabijiš nasledujicim stylem - vlezeš na pay pal a odešleš dejme tomu 100 korun.Vlezzeš do trafiky a podaš mobil - baba veme rif čtečku a maš nabito za třeba 100 korun.Ona si přečte kod co sem si printl do pdf a uložil v mobilu.Co se kde hromadí?Koukam že ještě v roce 2013 jseš uplně mimo.Až tam maš 2 koruny postup opakuješ.
Předplacenka třeba blesku nabiju za dvěstě - až tam nemam nic nabiju za 200 nebo 300.Co ma společny ho kredit na callback a voip a běžny volani,předplacenka?Volam přes callback platim prostě a jednoduše dnes korunu.Tečka.Z kreditu na předplacence neubude volanim na callback nic.Volam přes data nebo wifi platim 50 haleřů a něco.
Celej rozdil je že na mobilu zmačknu aplikaci callback a vyberu nebo vytočim komu chci volat.
Na vyčerpani blesku mam 6 měsiců a na vyčerpani Voocallu mnoooho.
Takže 100 korun za měsic dam dejme tomu za internet .No ted počitej se mnou volani na mobil od 50 haleřů po korunu.Plus pevna plus zahraničí.zahraničim tě zatěžovat nebudu ani pevnou.Kdes proboha našel 3 koruny.
Chápete to špatně. Platíte pouze za volání a to 1,- Kč/min s DPH za to, že volá Voocall Vám a další 1,- Kč/min s DPH za to, že zároveň volá Voocall tomu, s kým Vás spojil... Celkem (dohromady) tedy 2Kč s DPH za každou minutu volání.

Pro snadnější představu:
Probíhají v jednu chvíli dva hovory: vy<--->voocall a voocall<--->volané_číslo. A za každý tento hovor platíte 1Kč/min s DPH :-) Tyto dva hovory propojí voocall ústředna mezi sebou a vy tak můžete mluvit s druhou stranou. Poplatky se sečtou a máte 2Kč/min s DPH.

Upra si to na současne ceny ktere jsou poloviční.
Ono je dobry si totiž zjistit co je callback a hlavně kolik je možnosti ho použivat a jak ho volat.
Ne fakt neni jeden způsob...
Při provolani 300 minut kam si vzpomenu jsem na cca 250 korunach s plnohodnotnym netem celej měsic,pokud využivam vic callback než volani přes data a wifi jsem na 300 korunach.300 minut a 3 koruny za minutu - nak ti to neštimuje ty počty - opravdu ředitel čtu to byl taky zvlaštní matematik.
Ještě k callbacku jeho vtip je v tom co je posaný ve faq - jak to funguje a co plati ten kdo ti callback poskytuje - jednu velmi vyznamnou položku totiž neplatí.
ooooooooooo
Junior

Odeslat příspěvekod Ředitel ČTÚ 1. 7. 2013 09:24

No v callbacku není problém, ovšem nechápu, proč do toho montuješ ten Blesk. Co je komu po tvé kombinaci Blesku a callbacku, komu to cpeš ? Použitelný NET s tím FUP a blokací některých protokolů po něm ? A ještě nám pověz, jak je na tom kvalita hovoru při volání přes wifi/blesk net :D
Ředitel ČTÚ
Vrátnej na ČTÚ
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ellyfka 1. 7. 2013 09:34

Proč blesk? Ukažte mi jinou předplacenku, kde za 100,- měsíčně máte "neomezený" net. Po vyčerpání FUP je stále použitelný na voip i net do tabletu. A jelikož tu byl blesk první, je logické, že jej má většina, co chce předplacenku a umí počítat. Mimo tesca se snad nevyplatí nikam přecházet, pokud tedy člověk neprovolává hodně (ten si pořídí flat).
Ellyfka
Junior

Odeslat příspěvekod misaan 1. 7. 2013 10:08

Po přejetí FUP je internet na blesku použitelný k voip? Mluvíš z vlastní zkušenosti nebo jen teoretik? tipuji to druhé..

VOIP v žádném případě nemůže sloužit jako plnohodnotná náhrada normální GSM sítě. Pokud mi na displeji nesvítí 3/3,5G tak nemám šanci se s VOIP kdekoliv dovolat. A prolém je v tom, že kromě centra měst, mě opravdu venku v přírodě 3G nesvítí :-) A rozhodně s EDGE volat nejde. Vždyť latence je skoro 900ms..

Ale tak Ellyfka bude asi jen chudý student, který neptřebuje volat, a tak vymýšlí takové blbosti.. Normální pracující lid potřebuje funkční řešení!!! A ti co volají málo(=utratí málo), těm zase takové pochybné řešení nestojí za tu námahu a nekvalitu.
misaan
Junior

Odeslat příspěvekod oooooooooo 1. 7. 2013 10:25

A ještě nám pověz, jak je na tom kvalita hovoru při volání přes wifi/blesk net

Obecna odpověd - takže citovat že je to ředitel čtu je zbytečne.Chcete li mit solidni kvalitu musite si stahnout spravneho klienta a nastavit spravně kodeky.Napřiklad kodek ktery je v USA chraněn patentovym pravem narozdil od evropy na což jste upozorněni.Posleze povolit rozděleni na rychle a pomalé a oboum nastavit rozdilne chovani.Potom drobnosti typu keep alive a dalši nastaveníatd.Libi se mně jak zde diskutüje se mnou člověk kterej neumí ani napočitat do tři protože mu vyšla cena na 3 koruny misto koruny jedné a vůbec nechapal princip callbacku.
Takže ještě jednou v nejhoršim možnem scenaři voláte za korunu...Co se tyče VOIP použivam hodně dlouho takže se celkem usmívám zoufalý snaze ředitele čtu hledat něco kde razantně ušetři když to měl už před vstupem virtualů před nosem.
Předpoklad pro pohodlne použivaní je ovšem aspon minimalni znalost principů což minimalně jednomu ze zdejšich diskutujich chybí - což mu nebraní sem cpát spoje nesmysly,ktere i když jsou mu vyvraceny v čislech evidentně nepobírá.
Pravě ted napřiklad můžu zcela bez problemu až do 17 hodin volat za cenu 50 haleřů na wifi v perfektni kvalitě - nejsem na wifi od franty z horni dolni ktera vic jede než nejede a jsem na ni celou řadu dni v měsici - přesněji na několika takovych,po 17 hodině zvolim pokud budu potřebovat volat jiny způsob a je to za korunu.
Už začina být alespon trochu jasné proč kombinace VOIP a blesk mobil v takovem připadě lehce přebije z hlediska vynaloženych peněz cokoliv co je zatím venku?Jedine co tomu může konkurovat a byt vyhodnější je tesco s clubcard.Vzhledem k tomu že mam dualsim hodlam si tuto kombinaci pořidit.
BTW pro horaly travicí 99 procent v mistech bez 3G nebo v přirodě,nebo pro ty co maji operatora kterej realně ma 3g jenom v centrech zbyva pochopitelně v 99 procentech připadů callback pokud chce krystalicky čistej hovor.Pořad ale za KORUNU.
Ostatni maji možnost kombinovat oba způsoby pokud to pro ně neni přiliš intelektualně naročné.
http://seven7.blog.zive.cz/
Spuštění Windows předchází pád.
oooooooooo
Android Maniak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod calvin2013 1. 7. 2013 10:59

A proc bych mel volat pres nejaky callback za 1,- kdyz volam normalne pres GSM za 1,- :-D
Nereknu po wifine za 0,60,- je to pouzitelne nebo do zahranici, jinak je to o nicem nejake callbacky.
Nez te spoji, tak zaplatis ty minuty 2 :mrgreen:
calvin2013
Junior

Odeslat příspěvekod Ellyfka 1. 7. 2013 11:37

misaan píše:Po přejetí FUP je internet na blesku použitelný k voip? Mluvíš z vlastní zkušenosti nebo jen teoretik? tipuji to druhé..

VOIP v žádném případě nemůže sloužit jako plnohodnotná náhrada normální GSM sítě. Pokud mi na displeji nesvítí 3/3,5G tak nemám šanci se s VOIP kdekoliv dovolat. A prolém je v tom, že kromě centra měst, mě opravdu venku v přírodě 3G nesvítí :-) A rozhodně s EDGE volat nejde. Vždyť latence je skoro 900ms..

Ale tak Ellyfka bude asi jen chudý student, který neptřebuje volat, a tak vymýšlí takové blbosti.. Normální pracující lid potřebuje funkční řešení!!! A ti co volají málo(=utratí málo), těm zase takové pochybné řešení nestojí za tu námahu a nekvalitu.

Takže, mluvím z vlastní zkušenosti, i po vyčerpání Fup lze volat voip a kvalita špatná není, nicméně nikde jsem nepsala, že ti tak používám stabilně, hlavně ty data jedou. V mém bydlišti stejně data nejedou rychleji než edge, tudíž před fup i po to je stále stejné :)) Chudý student nejsem, většinu dne mám k dispozici wifi, jsem na tom tedy stejně jako oooooooooo. Občas se stane, že zavítám i do oblasti, kde wifi není, to potom nastupují mobilní data nebo callback. Nechápu, co je tak složitého při vytáčení přes voip. Zmáčknu zrychlenou volbu nebo vyťukám číslo a volám. Jelikož pracuji mimo jiné i v neziskovce je jakákoli úspora žádoucí. Ušetřené peníze raději vynaložíme na pomoc tam, kde to je potřeba.
Ellyfka
Junior

Odeslat příspěvekod ooooooooooo 1. 7. 2013 12:27

Takovej spolek exotu jako na mobilmanii aby pohledal.
calvin203 píše:A proc bych mel volat pres nejaky callback za 1,- kdyz volam normalne pres GSM za 1,- :-D
Nereknu po wifine za 0,60,- je to pouzitelne nebo do zahranici, jinak je to o nicem nejake callbacky.
Nez te spoji, tak zaplatis ty minuty 2

takže lze volat i za 20 haleřů,lze volat i za 10 haleřů,lze volat i za X haleřů,hossana jo takovy nabidky jsou taky.Ovšem mimo nabidek neveřejnych třeba firemnich,jednu z nich jsem využival, nenajdeš nic kde bys měl volani za korunu a zaroven neomezene data.Jestli mně takovou veřejnou ukazku ukažeš kde je volani za korunu a nomezena data a nemusim se vazet ,osloveni exote beru zpět.Thread se jmenuje virtualni operatoři a probira se v něm proč současny virtual Voocall neni vyhoda pokud už použivam jeho Voip,ale na druhestraně v kombu s jinym virtualem je to hodně zajimavý.
Faq-specialně pro tebe pokud ti nestačil předchozi vysledek a neobjevils google a faq callbak.
Faq jak funguje callback -učtovani od prni vteřiny.OD - raděj zvyraznim.Tzn. to prvni vyzvaněni neboli spojeni trva třeba 15 vteřin,tedy 15 haleřů.
BTW můžeš mně navic ukazat někoho kdo učtuje od prvni vteřiny,nemusim se vazat a minuta vyjde na korunu?Koruna nebo koruna patnact haleřů nebudeme řešit.No a to je přesně kombinace voocall a dejmetomu blesk,nebo podobny virtual v siti o2.
Vyděl dvěma co jsem minule zdůraznil a je to přesně ta čatka o zminuji,kdes přišel že trva dvěminuty než mně spojí ví bůh -asi reinkarnace ředitele čtu,ten taky ma pomalejši spalovaní ,popřipadě spřadá podivný teorie.Viz včerejši nesmysl s O2.
ooooooooooo
Junior

Odeslat příspěvekod Erythros 3. 7. 2013 14:16

Dneska mi přišla SIM objednaná 1. 7., odesílají to celkem bezodkladně. V porovnání s ha-loo je balení chudší, v podstatě je to jenom faktura, karta s čipem a redukce, neb buď v plné velikosti, nebo jako nanoSIM, jak je u GTSkových virtuálů zvykem. Docela mě překvapilo, že karta je v podstatě bez designu a bez identifikace operátora (viz. příloha). Kdyby mi to někdo chtěl prodat na ulici, asi bych ho považoval za podvodníka. Vypadá to divně. Už i ta obsence průvodního dopisu, jak ho má ha-loo, byť vypadá jako vytištěné doma na inkoustové tiskárně, není pocitově nejlepší. Nicméně to jsou maličkosti, na které je jen člověk za ty roky zvyklý. Když se dívám na potisk SIM GoMobilu (https://sphotos-a.xx.fbcdn.net/hphotos-ash4/p480x480/200218_127349884133814_892779025_n.jpg), tak to bude asi nějaký standard SIM karet od GTS.

Jinak na faktuře píšou, že kartu neaktivovali, jelikož mi chtějí ušetřit peníze, neb neví, kdy si kartu vyzvednu. Ale už nepíšou, do kolika dnů ji aktivovat musím. To ha-vel sice u karty taky ne, ale zmínil to na FB (60 dnů).

2013-07-03 14.28.04.jpg
Srovnání designu karet Voocall (vlevo) a ha-loo (vpravo)
Erythros
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Tompr 5. 7. 2013 10:40

vysvětlí mi někdo callback kde je volani mobil -mobil za 1.10kč s tarifikaci 1+1 ted mám blesk nemusím mit jejich kartu co jsem četl ale to pak musím tahnout i třeba ten blesk po pul roce dobít nebo stačí přejit k Voocall ale tam zase 39mes. nebo jak je to nejvyhodnejší? :) Řiditel čtu jak to vidíš ? :) at jsem v obraze a mohu zvažit s Relax mobil....
Tompr
Junior

Odeslat příspěvekod nelson99 6. 7. 2013 19:29

Tak nejvýhodnější je co nejdelší platnost kreditu nebo levný paušál a Voocall Callback. Např. Twist kartu a dobít 1x za rok 200 Kč a volat přes Callback a nebo nějaký nízký paušál třeba Odepiš za 12 Kč měsíčně a nebo ještě třeba O2 Zero a Vodafone za nula a opět přes Voocall Callback. Já mám momentálně Twist kartu a těch 200 Kč za rok protočím tak i tak ;-)
nelson99
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků