Tesco Mobile v síti O2 - obecná diskuze

O virtuálních operátorech a jejich službách

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod intago 18. 7. 2019 20:02

ha, aspon neco
Dobra zprava vsem. S vybranymi datovymi balicky si od dnesniho dne volate a pisete v siti Tesco Mobile zdarma. Automaticky. Vice na https://bit.ly/2YSFi8I

ale nebylo už to? Pochopitelně vše bez bonusu. Muselo se to zažádat smskou... :D Naštěstí už u Tesca nejsem... 8-)
intago
Junior

Odeslat příspěvekod hauzz 18. 7. 2019 22:11

No ono to hlavně souvisí s tím že nebude sleva na týden neomezeně v rámci internetových balíčků co nejde hradit z bonusu (doteď byla možnost tyden neomezeně se slevou podle typu balíčku nebo COMBOZDARMA proto se musela posílat smska). Soudruzi usoudili že 5GB balíček +týden neomezeně za 50 by asi parazitoval na těch jejich slavných klicích tak to raději zrušili a udělali jen auto VPN. Jo a balíčky se taky samy nezruší když není dostatek kreditu takže po nabití se zase samy pěkně strhnou z kreditu. Holt pro zákazníka cokoli :-(
hauzz
Pokročilý

Odeslat příspěvekod intago 19. 7. 2019 09:05

Kdo si má ty změny furt pamatovat, že se balíčky samy nezruší je novinka. Ale co tě drží u nich být? Já jsem přešel k Emtecku a tomuhle se jen chechtám :-)
intago
Junior

Odeslat příspěvekod Persbrandt 8. 8. 2019 21:36

Tak tady to letni mrtvolno aspon trochu narusim. Dneska mne celkem pobavilo, kdyz mi na Tesco chatu pani zmenila balicek na simce a stacilo ji jen uvest tel. cislo, nijak vic si mne neoverovala.Takze az vam nejaky vtipalek, ktery zna vase cislo, aktivuje pres chat treba neomezeny balicek Klik za cca. petikilo a sezere vam veskery nastradany kredit, tak se nedivte, jak se tomhlo stat. Zase abych byl fer, tak aktivovala mi balicek, ktery byl zdarma jako bonus, takze to kredit nesezralo, ale stejne, tou aktivaci jsem si ten bonus vycerpal.

-- 8. 8. 2019 22:54 --

Ale zase na druhou stranu nevim, jestli tento postup ma xlovek brat jenom negativne. Jakyto kontrast oproti chatu O2, kde mi arogantni zenska vicemene odmitla dat obecnou informaci o jejich sluzbach a cenach, a pokud neuvedu konkretni telef. cislo vcetne vsech identifikacnich udaju opravneneho majitele az po cislo obcanky a velikost bot, tak se se mnou de facto odmitla bavit. A to jsem chtel jenom informaci, de facto obecnou, rozhodne zadny zasah do sluzeb na danem cisle.
Kdyz jsem pri dalsim rozhovoru rekl, ze majitel cisla je v nemocnici a rozhodne nemuze kvuli jeho identifikaci k telefonu, protoze nemuze mluvit, tak mi rekla, ze se neda nic delat a ze se musi o to aspon pokusit. Takhle uzasne "chrani" O2 osobni udaje svych zakazniku., meli bysme si toho vazit :-).
Nakonec jsem se samozrejme nic nedozvedel a mel jsrm z jejiho tonu pocit, ze zrejme muzu byt rad, ze na mne jeste neiniciuje trestni oznameni za pokus o vniknuti do uctu ciziho cisla :-)

Tak po tehlete zkusenosti mne ten dnesni zazitek z Tesco chatu fakt pobavil.
Persbrandt
Junior

Odeslat příspěvekod hauzz 9. 8. 2019 16:57

To byl chat na webu nebo z aplikace? U app je člověk lognutý pod číslem tam bych to pochopil.
hauzz
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Persbrandt 9. 8. 2019 17:33

chat na webu, v podstate teda jsem byl anonymni uzivatel, mohl jsem byt kdokoli
Persbrandt
Junior

Odeslat příspěvekod hauzz 9. 8. 2019 18:27

Žil jsem v domnění že na infolince aktivují ne Klik ale ty dražší Neomezeně. Tak se mrknu do ceníku a tam je že Klik se aktivuje pouze v samoobsluze nebo v aplikaci. A Neomezeně které jsou o 100kč dražší se aktivují POUZE zasláním SMS. To by mně zajímalo kolik lidí má to neomezeně o kilo dražší. Nějak mi to hlava nebere.
hauzz
Pokročilý

Odeslat příspěvekod intago 10. 8. 2019 07:00

Kámoš měl tenhle problém, jež řešil s Tesco přes chat:
Dobrý den ráno v 7:26 mi to napsalo že se mi Za pripojeni k internetu bylo strzeno 19 Kc. Pripojeni je predplaceno na 24 hodin. Při tom jsem měl vypnuté datové spojení a spal jsem a tedy s mobilem ani nic nedělal. Jak je to tedy možné? Děkuji. Miloš A.
Dobrý den.
V kombinaci LTE sítě , LTE (4G) simky a LTE telefonu v závislosti na operačním systému a výrobci mobilního telefonu, nezajistí vypnutí datového provozu nebo "všechno nastavené přes WIFI", že nepošle malé množství dat. Toto je vlastnost LTE technologie, z tohoto důvodu dojde k aktivaci služby Internetu na den za 19 Kč na 50 MB dat na 24 hodin.
Službu je však možné deaktivovat v samoobsluze nebo aplikaci a je vedena pod názvem APN internet
Děkuji.
A které verze androidu to dělají a které nikoliv?
Je třeba mít verzi androidu 4.4 a vyšší.
A 9 to tedy dělá? Bohužel nevím ani jak zjistit přesnou verzi, v nastavení jsou jen čísla sestavení...
Mělo by to být uvedeno v informacích o telefonu, které naleznete v nastavení.
Není. Jen android 9 one.
A co ta otázka, dělá to verze 9?
Ano, verze Android 9 je nejnovější, takže určitě podporuje.
Podporuje co? Tok dat i při jejich vypnutí?
Omlouvám se, myslela jsem, že máte na mysli naši aplikace.
K nechtěnému Toku dat může docházet, pokud není mobilní zařízení nastaveno.
Ne, od začátku se ptám na to, které všude dělají to, že se aktivuje datové spojení i při jeho vypnutí. Které mi vadí.
Ne všude, verze androidu.
A co kde mám tedy přenastavit, aby k tomu nedocházelo?
Nejde ani tak o verzi Android, jako o nastavení mobilního zařízení. K nechtěnému čerpání dat dochází aplikacemi na něm staženým.
S konkrétním nastavením telefonu Vám nedokáži poradit.
Aha, tak to říká něco úplně jiného než původní informace. Je nějaký odkaz na net, kde by to podrobně rozebírali? Případně tam byl seznam těch aplikaci? Děkuji
O takové stránce nevím. Ale mě osobně pomohli s nastavením přímo v prodejně, kde jsem zařízení zakoupila.

--jemu zatím pomohlo, že dal u tesko limit v nastavení na 0 MB, aby se zastavily data, což pro dnešek funguje, uvidí jak dál
intago
Junior

Odeslat příspěvekod mm2004 10. 8. 2019 07:18

Já mám na jednom z telefonů vypnuté v aplikaci jakékoliv balíčky pro internet. Hlavně tedy Internet na den. A na telefonu také vypnuté data. Za několik let co to takhle mám, se mi nestalo, že by se mi samy zaply data.
Na tom telefonu data využívám jen občas, tak na tu dobu co je potřebuji, tak to zapnu a data fungují.
mm2004
Junior

Odeslat příspěvekod Persbrandt 10. 8. 2019 16:31

intago: Takze typicka konverzace na Tesco chatu- zeptejte se na co chcete a ja vam, na co chci, odpovim. Neboli po velkou cast konverzace jeden o voze, a druhy o koze.

Nezkusili jste nahodou nekdo s aktivovanym balickem Na dosah brouzdat normalne na webu? Otevre to nejakou stranku nebo to vzdycky selze a hodi nejakou chybovou hlasku? Hlavne doufam, ze takovy pokus o normalni surfovani neaktivuje Internet na den, nerad bych prisel zbytecne o kredit. Na chatu mi tvrdila, ze to Internet na den nezaktivuje, ale moc ji neverim. diky
Persbrandt
Junior

Odeslat příspěvekod amper2 10. 8. 2019 17:13

Na dosah je inet balíček jako každý jiný. Pokud je aktivní, nelze aktivovat žádný jiný. Bez obav.
Jeho využitelnost na web je však celkem špatná. V 50% případů se stránka nenačte (timeout). Ani přes spořič dat nebo Operu mini. Trošku lepší je to s jednoduchými strankami pro mobilní zařízení, ale ani tady to není ono. Spíše k vzteku. Asi opravdu jen na messengery.
amper.
amper2
Junior

Odeslat příspěvekod hauzz 11. 8. 2019 19:08

Mě to párkrát sebralo kredit po ukončení měsíčního balíčku i přes zakázaná data. Zkusil bych v telefonu zakázat 4G. Je fakt že bez aktivního balíčku se telefon sám přepnul na 3G. Možná při pokusu tefonu když má preferenci 4G si telefon holt sosne nějakej bajtík což technologie O2 vyhodnotí jako čerpání dat. Ale jak tu někdo psal přepsal si APN a od té doby má klid ani jednou se mu neaktivoval denní internet.

-- 12. 8. 2019 20:39 --

Jak mě to strhli tak z důvodu že při aktivaci nějakého měsíčního datového balíčku se automaticky aktivuje denní net který ovšem po dobu platnosti balíčku nejde vypnout. No a po skončení balíčku ho hned musí člověk deaktivovat. Ale třeba by to vyřešilo zákaz 4G v telefonu.
hauzz
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Miloš... 13. 8. 2019 07:29

I přes zakázané 4G na sim1 -tedy Tesco, to prostě někdy ty data bere, už se mi to stalo několikrát, kbyž mám kredit, tak asi 2-3x do měsíce. Mám beznástavbový Android one 9 a xiaomi Mi A2 lite. A když mám to omezení dat na 0 MB, tak mi to co ráno hlásí, že byl dosažen limit, ale to asi jak jednou se snaží překročit, tak to asi furt připomíná. Ale tím, že chytrý android nepíše pro jakou simku, tak hned nevím, zda jsem už nedosáhl svého limitu i u Emtéčka.-)( A kdybych si zakázal v tesco data na den, nemám zase po ruce záložní internet v mobilu. ...Tak zrovna se aktivoval balíček dat na den znovu, je to ani ne po týdnu, mám vyplné 4G i ten limit na 0,0 MB, zřejmě to dělá sám systém ten pořadavek, nebo ESET? Jiné aplikace by neměli mít snad oprávnění se prokousat přes systém, ne?
Miloš...
Junior

Odeslat příspěvekod hauzz 13. 8. 2019 18:13

Bejt tebou tak si ho v sámošce deaktivuju a v případě potřeby si ho na Tesco aktivuju SMS-kou. Ulož si jí do šablon a máš to.
hauzz
Pokročilý

Odeslat příspěvekod mm2004 13. 8. 2019 18:19

Chtěl jsem Milošovi poradit to samé, ale nenašel jsem správný sms kod. https://www.tescomobile.cz/cs/sms-kody
mm2004
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků