Tesco Mobile v síti O2 - obecná diskuze

O virtuálních operátorech a jejich službách

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod suram 19. 10. 2019 15:43

Virtuál u O2.
suram
Junior

Odeslat příspěvekod intago 19. 10. 2019 17:37

jo, solidní firma http://emtecko.cz/trz/
Já jsem totiž dělal kdysi ve válcovnách :-)
intago
Junior

Odeslat příspěvekod Cheetah007 19. 10. 2019 22:25

Moc ti děkuji chlape :-)
1.5GB za 139kc je fajn nabídka ale to jsou zaměstnanecke tarify tudíž pro mě asi k ničemu škoda https://emtecko.cz/trz/cenik-zame.html

-- 19 říj 2019, 23:36 --

Tak pro ostatní je to 1.5GB za 200kc akorát nemá cenu abxhc přecházel.
U kaktusů mám to samé a ještě 750MB na sociální sítě.
Akorát škoda že to nejde přisunout k tomu 1.5GB základu, sociální sítě žádné nepoužívám pouze na chat WhatsApp který by si toho měl spadat taky a tam medicíně projedu tak 40MB a to ještě přeháním a sem tam fotka.
Jinak mi 1.5GB většinou na ten měsíc postačí.
Určitě to ale chce používat operu mini s vhodně nastaveným blokovanim a kompresi,jinak MB mizí doslova před o na a velký díl mají všudypřítomne reklamy ať statické nebo gify.
Vůbec nejhorší je aplikace Google Zprávy,ta žere data úplně strašně.....pár minut čtení zpráv a 50-70 v prd.li a možnosti nastavení k úspoře dát žádné nemá nebo jsem nenašel,aplikace od Sony to samé...
Neví někdo o nějakém podobnm rozcestniku na zprávy s rozumnou spotřebou dát prosím?
Cheetah007
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ripper6 19. 10. 2019 23:19

Cheetah007: tak tak, ja jsem bejvalej hutmistr :D Co uz...
mno ty socialni site u toho Kaktusu to je matouci docela pro me, ze to maj tak uhlidany ze to jde jen na ne :(
Ja teda operu mini nejedu, mam normal Chrome, Ghostery a Firefox a v poho casto mi znacna cast dat propadne z 1,5GB/mesic :(
Je ale fakt ze ja mam i root telefonu, takze hodne app jsem vyhazel co se me nelibilo, dal to uplne pryc :)
ripper6
Junior

Odeslat příspěvekod hauzz 20. 10. 2019 01:53

Emtéčko má TRZ tarify (původně pro zaměstnance Třineckých Železáren odtud ta zkratka) PRO VŠECHNY stačí při objednávce zadat TRZ tarif a je to. Pokud k němu chcete přenášet musíte zadat ČVOP už při objednávce SIM (jeden člověk řešil že mu SIM nedorazila ale číslo mu vesele převedli na tu objednanou SIM to není úplně ideální podle mě). Ale většina lidí co ho má si chrochtá. Já půjdu do šedivky bo Emtéčko má drahý flat. Ale na VPN je supr i data pro méně náročné ujdou. Víc info v jeho vláknu.
hauzz
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Cheetah007 20. 10. 2019 03:32

hauzz
Počkej teď ti moc nerozumím,mám tomu rozumět tak když dodržím tebou napsané "PRO VŠECHNY stačí při objednávce zadat TRZ tarif a je to" že mi tarif dají dají zavřu zaměstnaneckou cenu?
Oni to podle jména a dalšího nijak neověřuji,jestli tam zájemce skutečně pracuje?

ripper6
Tak já root na Xoerii XA1 ani Nokia 7.1 nemám,nepotřebují, balast v telefonu prakticky nemám a aplikace drzi na uzdě Datally od Google popřípadě se dá různě povypinat data na pozadí, desktivovat ATP,nebo ještě v nitifikacni liště zapnut úsporu dat.
Potud je vše v pořádku ale jakmile jdu na net jde to do háje a žere jak prase,Edge kompresi být je jinak skvělý bohužel nemá,chrome ano ale žádná velká úspora tam fakt není,takze v mém případě zbývá jen za opera míní.
Tipují že téměř třetinu veškerých přenesenych dat dnes na netu tvoří ty zk... reklamy.
Bylo by fajn od operátorů data potřebná pro jejich provoz nepočítat do FUP ale toho se sotva kdy dočkáme a přitom je to svinarna neskutečná
Nejen že mě všude obtěžují vsudy přítomné reklamy, které ale tvoří velkou část zisku Google a taky peníze tečou do mateřské Akohabetic nebo jak se ta korporace jmenuje,ale ještě ke to okrádá o data tedy o ke peníze za které si balíčky kupuji..Ani díky reklamám existuje současný ibternerta velkou část máme "zadarmo" být jsou i prémiové verze webu třebas idnes atd. ale jsou celkem obsahke plus nějaké náhledy videí a je jich příliš.
Opera jako náhražka Google zprav se dá i vhodném nastavení a oblíbených ale není to jaksi ono a aplikace od Sony je to samé taky nenažranýma.
Zkusím ještě prohledat google play, alternativy k této jinak výborné aplikaci GZpravy nebýt datové náročnosti jsou ale zatím jsem našel pouze s reklamami...možná ještě najdu nějakou se nechají vypnout po zaplacení
Cheetah007
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod suram 20. 10. 2019 03:48

TRZ je pro všechny od té doby, co je emtéčko virtuální operátor. Předtím to byl tzv. šedivý operátor. Tedy měl rámcovou smlouvu s operátorem, vůči němuž se tvářil jako firma s mnoha zaměstnanci, organizace, klub. Tarify pod touto rámcovkou pak přeprodával neveřejně s nějakou marží. Teď je virtuál, tak už je přeprodává veřejně.
suram
Junior

Odeslat příspěvekod Cheetah007 20. 10. 2019 09:00

Aha tak děkuji.
Je na ten tarif nějaký úvazek jako u velkých operátorů?

EDIT:
OT Můj problém vyřešen.
Zkusil jsem České Zpravy a Tapito.
Po základním nastavení ještě na WiFi jsem ukončenou aplikaci znovu spustil, základní načtení a otevření dvou aktuainich článku spolklo 1.1MB u Tapito a 1.2 u České Zpravy.
Stejným způsobem jsem zkusil Google Zprávy a tam to udělalo 9.48MB !!!
Tapito je bleskově rychlá oproti Google a i přehlednější, takže u ní už zůstanu a čistě teoreticky by měla vydržel od kaktusů i datový balíček 500+250 za 100kc
Velká škoda těch nevyužitých dat bonusu na sociální sítě.... kdyby to šlo přesunout aspoň částečně do telefonu ho hlavního, především když ten dojde nezlobil bych se.
Používat FB nebo Tw je to já pohodu,ty jsou zejména ten modrý datové náročné,ale ani jednu síť už nepoužívám,na tw jsem byl všehovšudy dvakrát a fb před půl rokem kompletně zrušil.
Cheetah007
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ripper6 20. 10. 2019 11:08

Cheetah007 píše:Tak já root na Xoerii XA1 ani Nokia 7.1 nemám,nepotřebují, balast v telefonu prakticky nemám a aplikace drzi na uzdě Datally od Google popřípadě se dá různě povypinat data na pozadí, desktivovat ATP,
Potud je vše v pořádku ale jakmile jdu na net jde to do háje a žere jak prase,
Tipují že téměř třetinu veškerých přenesenych dat dnes na netu tvoří ty zk... reklamy.
Bylo by fajn od operátorů data potřebná pro jejich provoz nepočítat do FUP ale toho se sotva kdy dočkáme a přitom je to svinarna neskutečná
Nejen že mě všude obtěžují vsudy přítomné reklamy, které ale tvoří velkou část zisku Google a taky peníze tečou do mateřské Akohabetic nebo jak se ta korporace jmenuje,ale ještě ke to okrádá o data tedy o ke peníze za které si balíčky kupuji..Ani díky reklamám existuje současný ibternerta velkou část máme "zadarmo" být jsou i prémiové verze webu třebas idnes atd. ale jsou celkem obsahke plus nějaké náhledy videí a je jich příliš.

Delal jsem si trochu srandu, to Emtecko mas asi tak nejvyhodnejsi na trhu pro data :) Kaktus me na data nezaujal, uz proto ze tam cpou socialni site a ze to je takto delene. O2 sit v Emetecku mi ale prijde i rychlejsi 4G net, nez to ma riznuty Kaktus.
Ja root delal, pac mi neslo driv bloknout nektere appky ci je dat pryc (Asus Zenfon Selfie ZD551KL) :(
Reklama je problem, u PC bez ruznych adbloku uz to ani nejde pouzivat :-l U telefonu se me to tam vecne cpe taky. Data ti teda nevim, mam 1,5GB na mesic a fakt mi to jeste propada, ale ja to pouzivam na email, jabber, zpravy jen cteni neco, pak idos treba a VOIP volani a to je tak asi vse :) Hru mam treba jen offline.
Doufam ze moc lidi to Premium si nebude platit, to je des, dnes vymejsli co by kde spoplatnili ale kdyz to lidi plati tak to potom tak vypada :-!

btw: co ctu tak to Tapito je uz plny bordelu, takze to fakt ne, to radsi cist pres browser
TYP: zkus toto NoRoot Firewall, udajne blokuje komunikaci ruznych app, coz dobu hledam aby to nepustilo nic co rucne nepovolim
ripper6
Junior

Odeslat příspěvekod jege 20. 10. 2019 12:19

hauzz píše:Tak tento pátek poprvé při dobití na pokladně Tesco nevyjela sleva 50 Kč na další dobití nebo nákup.

To nemyslíš vážně? Já mám svoje a manželčino číslo již u O2, kde za 2x flat s 1GB a 14 GB platím 985 Kč s DPH a nemusím si kvůli pár desetikorunám hlídat různé balíčky, platnost, podmínky a pod., ale ještě 2 SIM mám u Tesco Mobile a 1 z nich jsem chtěl právě dobít. Takhle se asi na ni vykašlu a převedu ji někam jinam ....

Edit: Tak na TM chatu mi tvrdí, že to platí stále!

Dobrý den, jak Vám mohu pomoci, prosím?
13:21
Prý byla zrušená sleva 50 Kč při dobití na pokladně za 300 Kč. Co je na tom pravdy?
13:22
Tato možnost je zde stále.
Přímo na pokladně na účtence obdržíte 50 Kč na další dobití nebo nákup v Tesco. Od dobití 300 Kč na pokladně v Tesco.
13:23
Takže při dobití 300 Kč na pokladně Tesco obdržím 50 Kč na další dobití nebo nákup v Tescu?
13:23
Ano.
13:23
OK, děkuji.
13:23
Na účtence bude tento kupón uveden.
Prosím.
Apple iPhone 13 Mini 128GB Black|Apple iPad mini Cellular 256GB|Apple Watch Series 8 45 mm Cellular Graphite Steel|Apple AirPods Pro 2 (2022) | Apple MacBook Air 13,3"/M1/ 8GB/256GB/stříbrný.
jege
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Cheetah007 20. 10. 2019 15:06

ripper6
Hele děkuji za postřehy,do Emtecka asi půjdu za ty prachy nemá konkurenci a nebudu se muset tolik uskromnovat aby mu data vyšly :-)

K tomu premium, já si chtěl přečíst článek na idnesu že Billa konci s papírovými taškami a vrací se k igelitkam a to mamlasove zrovna tohle,soupnou do prémiové části,přijde mi to jako totálně výsměch no.
Obsah co je dnes na internetu člověk platí tím že se mu zobrazuji reklamy, weby z nich žijí totéž YouTube kde se dá i aplikacemi třetích stran, stahovat hudba nebo video.
Když už bych si platil premium tak prosím, v tom případě bych chtěl do něj přepnout kompletně celý web a ani jeden náznak reklamy,když to bude za stovku měsíčně proč ne.

-- 20 říj 2019, 16:21 --

Tak chvilku to tedy trvalo než jsem se dozvěděl kolik premium členství stojí.
Do konce listopadu je na zkoušku zdarma,od 1.12.2019 se platí 39kc měsíčně,což je sympatická cena.
Akorát jsem se nedočetl jak se znění při aktivní službě a přihlášení web jako takový.....počítám že se pouze zpřístupní články v premium sekci a reklamy nadále zůstanou.
No zkusit to můžu a potom kdykoliv zrušit není problém, ale pokud to tak bude kašlu na to a holt na pc nějaký Adblock,být v podmínkách Mafra "vyhrožuje" že v tomhle případě mohou přístup zablokovat.
Cheetah007
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod intago 20. 10. 2019 19:34

Emtecko žádný závazky nemá, to ´je jasné každýmu, kdo u něj je.
A co se týče reklam, mám na ně alergii. Zavedl jsem Adblock browser jako prohlížeč a ten nepustí ani jednu jedinou...
Na PC mám u Firefoxu adbloc a i když se zlepšil, stále dost pustí, i když jsem ho přenastavil jak to šlo...

jege- ohledně poukázky na 50.- jsem zažil desítky, ba stovky problémů všeho druhu... :roll: Někteří prodavači mi ji ukradli, ale většinou nešly uplatnit, volali kolegy, vedoucího, bylo to na dlouho... :-l
Ted už se jen směju tomu... :-) :mrgreen:

Cheetah007- já potřebuju 3giga, takže po vypotřebování FUPu posílám smsku IVMM R a během minuty mám dalších 1,5giga za 70.- Jede to bez problémů--- nespotřebovaná data se převádějí do dalšího měsíce :tleskani
Kdeže furt běhat do Tesca a přepínat kdeco, čtyři simky mám na krku, ted se řídej samy... 8-) 8-)
intago
Junior

Odeslat příspěvekod Lues.deFunes 22. 10. 2019 12:27

Akce na balíček KLIK. Neomezené volání a SMS a 0,5 GB za 249 Kč.
Přílohy
IMG_20191022_132846.jpg
Lues.deFunes
Junior

Odeslat příspěvekod radim 22. 10. 2019 13:24

To je hodně slušné. (Že by lidi začli hromadně od Teska utíkat?) Vzpomínám na doby, kdy neomezené volání na 1 (jedno) číslo ve VLASTNÍ síti stálo u Vodafonu 175 Kč měsíčně. :-D Kolik na tom museli mít vejvar, 98 %?
radim
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod TrustNo1 22. 10. 2019 14:16

Mají to při pořízení nové SIM a platí to jen na první měsíc. Nebo je toto jiná akce?
TrustNo1
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků