Tesco Mobile v síti O2 - obecná diskuze

O virtuálních operátorech a jejich službách

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod intago 27. 10. 2018 08:30

Jo, ale jen jednou. Prostě my, co máme bonusy, máme problém je utratit, protože platí jen 3O dní. Bonusy se dají utratit:
1.na volání
2. na Balicek, za 300 máš VPN a 120 min jinam i 60 sms jinam
3. staré internetové balíčky internet150, 250 a 350 včetne jejich restartu
intago
Junior

Odeslat příspěvekod madmaxkimi 27. 10. 2018 15:29

Jak je to s převodem nevyčerpaných dat ??? U balíčku 150 jsem vždy přečerpal a nevyčerpaná data za 10,- kaček mi převedli do dalšího měsíce,,,u balíčku 350 mi mělo zbýt necelých 500 mega,,,ale v den obnovení ještě před obnovou mi naskočilo 1000 mega,,,takže pro jistotu jsem balíček zrušil,,,internet ještě používal a po vypršení času jsem ho aktivoval znovu...
Takže se domnívám že primární data se nepřevádí a dokoupená asi jo,,,máte někdo zkušenost jak to u těch starších typů dat funguje ???
madmaxkimi
Junior

Odeslat příspěvekod intago 27. 10. 2018 17:01

restartovaná se převádí, ale jen ta z nových baličků. U starých podle mne propadne, viz cenik
intago
Junior

Odeslat příspěvekod hauzz 27. 10. 2018 17:04

Převod základních dat umí jen Kaktus. Tesco převádí dokoupená data pouze u nových internetových balíčků MINI/MIDI/MAXI/EXTRA/7/ZA DOBITÍ. Zkrátka ty které nelze hradit z bonusu tam je převod dokoupených jednotek uveden v ceníku. Další vlastností internetových balíčků u Tescomobile je, že poslední den platnosti internetového balíčku dojde k jakémusi vynulování FUP. Od půlnoci do času obnovy datového balíčku to ukazuje celý jeho objem. Ovšem pozor, POKUD DOJDE K AUTOMATICKÉMU PRODLOUŽENÍ BALÍČKU TAK TO SEBERE DATA UŽ Z NOVÉHO BALÍČKU. Proto je výhodnější (u starých balíčků kde se ani dokoupená data nepřevádí) aktivovat datový balíček večer před spaním a hned ho deaktivovat (jeho automatickou obnovu) . Poslední den mám k dispozici do večera celý objem dat a po vypršení si ručně aktivuju nový balíček s celým FUP.
hauzz
Pokročilý

Odeslat příspěvekod thegrid 27. 10. 2018 17:59

Aha, netušil jsem že nemůžu koupit ani ze starý sim a 2x bonusu ani internet, tak to je jasný, jdu s rodinou k emtéčku, ztrácí to smysl, tesco měnilo 2x ročně podmínky až vyměnilo :tleskani
thegrid
Junior

Odeslat příspěvekod madmaxkimi 27. 10. 2018 18:38

Díky všem za rady,,,do nedávna mi stačil net 150 a automatický dokup za 10,- kaček z bonusu,,,ale nějaký ten pátek nám to zatrhli,,,takže hledám nějakou ideální náhradu pro mé potřeby,,,bez změny OPA,,,ale jestli to půjde takhle dál,,,tak se tomu asi nevyhnu,,,holt nám sockám utahujou opasky,,,nemám v úmyslu platit víc než musím,,,tak jak je to třeba s povinným ručením nebo bankovním účtem apod...
madmaxkimi
Junior

Odeslat příspěvekod dj.kure 27. 10. 2018 19:47

Pokud není paušál (bez úvazku) problém, pak je Emtéčko skvělá volba. Kaktus je druhá varianta, jen je potřeba si nechat zasílat maily o plánovaných Happy Hours. Pak není třeba žádných opičáren se sledováním FB a podobně :-)
dj.kure
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod thegrid 27. 10. 2018 21:48

Už to bude OT, ale u emtéčka volání v síti (rodině) prakticky zdarma (4kč) a ta porce dat je opravdu dobrá. Jen je blbé, že se tam člověk musí rozhodnout třeba rovnou pro 1,5GB (cca 140 kč) a nedokupuje se to jako nyní u tesca po 50MB, to bylo praktičtější, opravdu se platilo za vypotřebovaná data, ale i tak to vyjde levnějc prakticky vždy.
Havně typickým důchodcům se dá volat zadarmo přičemž oni budou platit minimum, pokud mají jen pár desítek minut hovoru.
Jinak s tím, že jsme socky souhlasím :-D , ale dohnali nás velcí operátoři.
thegrid
Junior

Odeslat příspěvekod hauzz 28. 10. 2018 06:57

thegrid jak jsi to myslel že nejdou nakupovat internetový balíčky? Koupíš všechny balíčky i s 2xkredit sim ale z bonusu jdou jen ty staré včetně fup nebo Clubcard balíček případně volání a SMS/MMS. Zbytek hradíš ze základního s tím že po 30 dnech nevyužitý bonus propadne. Kdo potřebuje data a VPN má 2 možnosti buď utratit bonus za starý internetový tarify a koupit k tomu Štědroňovi nebo nový internetový kde si aktivuje Štědroňovi za 0 a 30.den bonus směnit za starý internetový balíček kde zas musi zapnout Štědroňovi za 90. To už je ten Kaktus fakt menší zlo.
hauzz
Pokročilý

Odeslat příspěvekod R.EE 28. 10. 2018 09:52

V rodine je jeste jedna karta se starym tarifem- dobiti dvojnasobek kdykoliv, ale to jedina vyhoda. Jinak mi ve vsem prijdem kaktus daleko jednoduzsi.
R.EE
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod intago 28. 10. 2018 10:00

REE-ted si v appce můžeš zažádat o simku s bonusovým tarifem, to je dobrej kauf. Jo a nezapoměnte, že za Balicek za 300 bonusových taky dostanete VPN a k tomu 120 min jinam a 6O sms. KAKtus nechci, nebudu honit hepy hour. To raději k emtecku, ale má dražší volání než Tesco...
Já zatím zůstanu, ale to přeskakování z nového na starý datový balíček abych utratil bonus jeotrava...
intago
Junior


Odeslat příspěvekod intago 29. 10. 2018 16:47

hauzi-emtecko má data levné, 1.5 giga za 139, reset za 7O.- 5 giga za 275.- reset 138,-
Sranda, dneska jsem zas v Tescu 2x platil 50.-poukázkama z předchozího dobití a pokaždé musela volat vedoucí. V jednom případě ani nevěděla, jak se dobíjí!
Už takových let jsou s tím problémy... Jen vyjímečně se stane, že tuhle Nechytrou poukázku zvládnou prodavačky napoprvé. No teda... :-(
Pak jsem mluvil s vedoucí, sama Tesco má, ale v tarifech se vůbec nevyzná....
intago
Junior

Odeslat příspěvekod hauzz 29. 10. 2018 20:15

Potvrzuji problémy s 50,-Kč kupóny kasy to kolikrát vezmou až na 10.pokus většinou to musí napsat ručně atp.. Na kód 30,- z aplikace to rovnou zahlásilo nepovolený kód. Zdržují si svoje vlastní fronty měli by s tím něco provést. Jinak co se týče dat u Kaktu tak 2,5GB +1,25GB na socky je se započítáním HD 150 Kč což mi většinou bude stačit. Myslím že mi i dost zbyde tak budu třeba syslit na léto, ten převod i základního objemu mi přijde povedený.
hauzz
Pokročilý

Odeslat příspěvekod jege 29. 10. 2018 21:40

Funguje u TescoMobile VoLTE?
Apple iPhone 13 Mini 128GB Black|Apple iPad mini Cellular 256GB|Apple Watch Series 8 45 mm Cellular Graphite Steel|Apple AirPods Pro 2 (2022) | Apple MacBook Air 13,3"/M1/ 8GB/256GB/stříbrný.
jege
Junior
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků