Blesk Mobil v síti O2 - obecná diskuze

O virtuálních operátorech a jejich službách

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod glock69 3. 7. 2013 21:37

Nemate nekdo aktualni zkušenost s deaktivaci internetu na mesic? Jak dlouho pred koncem 30ti denniho obdobi je nutno provést deaktivaci, aby se neobnovil? A je mozne pote pouzivat data do konce zaplaceneho období?
glock69
Junior

Odeslat příspěvekod polda 3. 7. 2013 23:35

Podle posledních příspěvků odhlásit data o měsíc dřív,data normálně běží do konce predplaceneho období.

H.N.: jak chceš na AOC připisovat bonusy za dobiti a odečítat platby za net,ani jedno u MOBILU není.
polda
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Helmut Niederman 4. 7. 2013 11:00

AoC ale slouží pouze orientačně a je spíše určen na sledování odchozích hovorů, je pochopitelné, že AoC nemůže pracovat s daty zejména s internetem, SMS či MMS zprávami. Jde pouze o sledování odchozích hovorů.

Já mám ještě stařičkou SIMkartu T-mobile a tam mi to funguje perfektně. Dokonce mohu nastavit jakou částku lze provolat ( zase pouze jen u odchozích hovorů ) a jakmile se kredit vyčerpá, telefon už nelze použít pro odchozí hovory, lze jedině vyresetovat zústatkový limit anebo změnit maximální lmit ACM prostřednictvím kódu PIN2.

Proto by mne zajímalo proč u Bleskmobilu nefunguje AoC ( advice of charge ) ? U Mobil.CZ to funguje.
Jedná se o to, kdy telefon prostřednictvím SIM karty přebírá účtování hovorů na základě přenosu tarifních impulsů z ústředny do telefonu. To znamená, že po každém hovoru uvidíte v menu telefonu nebo přímo na displeji aktuálně zobrazený kredit a pak v menu telefonu cenu posledního hovoru. Můžete taky omezit tím, že nastavíte max. limit ACM a pak vám při uskutečněných hovorech začne ubývat kredit na displeji telefonu. Služba AoC funguje například na ISDN zařízeních.

Bohužel tohle má jednu nevýhodu, na chytrých telefonech tohle nefunguje, ledaže by se na to vytvořila nějaká speciální aplikace pro Android, ale na hloupých telefonech například Samsung E 1170 tohle funguje.

-- 4. 7. 2013 11:10 --

Funguje vám možnost odesílat SMS na číslo 999340 v sítí B-Mobil ? Chtěl jsem portovat číslo bleskmobilu do sítě tescomobile a když jsem odeslal z B-Mobil SMS zprávu ve tvaru PRENOS KPC PUK kód tak mi přišla SMSka, že " Z technických důvodů nelze požadavek zpracovat, prosím opakujte později. A nefunguje to ani když odesláte klíčové slovo Internet R nebo do textu SMS napíšete cokoli.
Tahle chyba příjde v SMS zprávě pokud cokoliv v textu SMS odesíláte na číslo 999340 i ze sítě O2. Tudíž podtrženo sečteno, jejich číslo 999340 není schopno zpracovat došlé SMS zprávy. A je jedno co se nachází v samotné textovce.
Helmut Niederman
Junior

Odeslat příspěvekod ze.us 4. 7. 2013 11:23

Mam dojem, ze jsi to byl ty, kdo psal, ze u INTERNETu je potreba zadat i cislo (samotne R nestaci).
ze.us
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Helmut Niederman 4. 7. 2013 15:45

To je fuk, ta SMS zpráva může obsahovat klidně i klíčové slovo " P"_R_D_E_L " a pak by správně měl se systém z čísla 999346 ozvat že to není ve správném tvaru, jenže ten systém mají teď zablokovaný.

P.S. Teď jsem to opět zkoušel a potvrzuji, že jejich systém je již odblokovaný a tudíž už to funguje. Právě se mi podařilo portovat SIM kartu B-Mobil na Te-Mobil. Jejich systém byl více jak 20 hodin mimo provoz. Teď už to funguje.
Helmut Niederman
Junior

Odeslat příspěvekod myšpulín 4. 7. 2013 16:10

K AoC, O2 tuhle funkci několik let nepodporuje a tak je pravděpodobné, že ani virtuálové v jeho síti nebude fungovat. U T-Mobile funkční myslím stále je. Vodafone AoC taky podporoval, neocenitelné to bylo s tarifem Odepiš, ale také to zrušili.
myšpulín
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Helmut Niederman 4. 7. 2013 17:37

Myšpulíne to by mohla být pravda. Je to velká škoda. A nevíte jestli existuje nějaká aplikace pro Android, která by uměla pracovat s funkcí AoC, pokud bych vložil SIM od T-Mobile ? Mám ještě starou platovou SIM kartu z roku 2002 a ta umožňuje pomocí PIN2 nastavit maximální limit, cenu jednotky, ale bohužel u svého chytrého dotykového telefonu nevím jak se dostat do nabídky pro manipulaci s hovory, už taky abych viděl kolik minut jsem provolal na dané číslo, tahle neocenitelná funkce a ještě z nostalgie funguje u stařičkého Samsungu SGH E250 nebo Samsungu E 1170
Helmut Niederman
Junior

Odeslat příspěvekod speedy 4. 7. 2013 22:39

Nepamatuji si přesně, ale domnívám se, že u Blesku byla možnost si zablokovat např. DMS, Audiotext, Premium SMS atd.
Dnes jsem si všiml, že se princip zřejmě otočil. Běžně nejspíš mají všichni služby zablokované.
V oblednávkách mám:

Změna (orderHistory.operation.UPDATE Premium služby – blokace Audiotext) 03.07.2013 10:25:23 zákaznická linka Dokončeno

A v přehledu:

Premium služby – blokace Premium SMS
Aktivní Změnit
A u všech dalších nabídek má tedy teď vše blokované.

Jak jste na tom ostatní. Otočili tedy nastaveni nebo ne. Jen dodam, ze to je moje vlastní číslo a sám jsem si nic neblokoval.
speedy
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod polda 4. 7. 2013 22:52

Sis včera dobíjel kredit a máš jen tímto blokováno použití bonusu na audiotexové sluzby.
polda
Pokročilý

Odeslat příspěvekod speedy 5. 7. 2013 10:23

Pravda, ktedit jsem si dobíjel - získal bonus 100Kč. Ale nenapadlo by mě, že to řeší naprostou blokací ze strany operátora. Mohli by mít chytřejší systém a odečítat třeba SMS jízdenky z těch 300 dobitých a ne z té bonusové 100.
speedy
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod polda 5. 7. 2013 10:44

Si nemyslím,že je to naprostá blokace ale opravdu jen těch 100kč, které se stejně spotřebovávajících jako první a tohle je jen poznámka k nějakému záznamu,který byl uskutečněn. U Tesca je to stejný- používají shodný systém.
polda
Pokročilý

Odeslat příspěvekod EINEX.SIEMENS 5. 7. 2013 18:16

Když mám vypnutý mobil, tak to volajicím dělá tón obsazeno. Nechodí mi sms s informací, že mi někdo volal. Stává se to ještě někomu?
Sbírám Siemensy.
EINEX.SIEMENS
Junior

Odeslat příspěvekod Lues.deFunes 6. 7. 2013 08:09

Me to funguje tak jak ma, prijde sms o zmeskanem hovoru. Ale napr. otec ma problem s roamingem, ma ho aktivni ale v zahranici si nezavola. Lojza na infolince rikal ze to je mozna vadna SIMka, tak treba to je u tebe taky neco takoveho.
Lues.deFunes
Junior

Odeslat příspěvekod Helmut Niederman 6. 7. 2013 15:41

No bohužel roaming s virtuálními operátory je bohužel problémový, pro seriozní roaming a dovolatelnost v zahraničí doporučuji předplacenou SIM kartu klasického reálného operátora ať už je to O2, T-Mobile či Vodafone. U paušálních SIM karet je to přeci jen ještě lepší ale tam se zas platí vratná kauce 30 tisíc korun.
Helmut Niederman
Junior

Odeslat příspěvekod tomikm 7. 7. 2013 12:43

jaká kauce 30000 u operátora, co to plácáš?
tomikm
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka