Blesk Mobil v síti O2 - obecná diskuze

O virtuálních operátorech a jejich službách

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod vinohradskej 25. 4. 2013 15:55

zavolej na zák.linku
vinohradskej
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod redfox1 26. 4. 2013 21:30

Víte někdo, jestli jde přes web trvale vypnout ten aktivovaný datový tarif, nebo jestli se zase po nějaké době sám aktivuje?

Řešit to vypnutím datových přenosů v mobilu se mi zdá poněkud neohrabané.

Btw. mají klienti BM zdarma přístup na portál O2 Active (WAP), stejně jako "originál" klienti O2?
redfox1
Junior

Odeslat příspěvekod polda 26. 4. 2013 21:42

- ne - natrvalo,zavolat na infolajnu
- ne - evidenčně nemá BM nic společného s O2
polda
Pokročilý

Odeslat příspěvekod redfox1 26. 4. 2013 21:54

Bez volání na infolinku to tedy natrvalo přes web vypnout nejde?
redfox1
Junior

Odeslat příspěvekod pedro-81cz 26. 4. 2013 21:58

Toť možná nevýhoda, že jen přes ZL. I když, pokud nepoužívám IVM, tak to udělám ručně. Já jej nepoužívám, tak jsem si smazal konfigurace v mobilu a vystaráno. Ale nemám chytrý foun. Každý to má jinak.
pedro-81cz

Odeslat příspěvekod jaromir 27. 4. 2013 02:56

Ahoj jde pri aktivaci FUP, po protoceni koupenych 100 MB, pouzivat VOIPy jako klony Delmontu, Mikrotech, Haloo atd a hru Instagram? Dropbox asi nepojede ze? Mam od VF tarif od ČD ale koupil jsem Note II, tak potrebuji data... Volam typicky dlouhe hovory pres VOIPy a utratu mam jen tak stovku za mesic. Dik. Me zaujal FUP 200 kb ..
jaromir
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod lol7 27. 4. 2013 06:04

Viz http://www.o2.cz/osobni/sluzby-podle-ab ... y_FUP.html a to pro tarify "internet v mobilu".
lol7
Junior

Odeslat příspěvekod ousteen 27. 4. 2013 06:09

Tak jsme se konečně dočkali. :)

http://bleskmobil.blesk.cz/jak-dobit

Navíc teď od začátku května by měly být spuštěny premium sms.

Pro mě tak odpadají poslední nevýhody a konečně to můžu začít používat naplno.
ousteen
Junior

Odeslat příspěvekod broucajz 27. 4. 2013 23:34

Biker65 píše:Včera jsem se špatně vyjádřil. Jde mi o to, jestli Blesk umožní používat staré číslo když si koupím simku s novým číslem.

Otázka je, na co se ptáš. Po převodu čísla od T-mobile (604...) na kartu BleskMobilu (702...) výsledkem byla SIM s číslem 604... a číslo 702... zaniklo.
:D
Naposledy upravil Fíla dne 28. 4. 2013 18:58, celkově upraveno 1
Důvod: nepoužívej složené citace
broucajz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod polda 28. 4. 2013 07:31

To dnes vyzkouším bo mi zrovna včera došel.

Tak jo 194 - 221kb/s což má být 24-27 kB/s tož na surf stačí. O:-)
polda
Pokročilý

Odeslat příspěvekod broucajz 28. 4. 2013 19:43

Reku píše:U Blesku mě dost vadí to silně předražené volání z Chorvatska a nesmyslné ceny SMS taktéž odtud...
Holt mimo EU je to katastrofa.
Bohužel se bude muset řešit další simkou...

Tak jsem se právě podíval. Já volám přes Odorika - bližší viz www.odorik.cz - tzv. zpětným voláním - prozvoním ústřednu, ta mi zavolá a já zadám číslo které chci, ústředna to číslo zavolá a spojí nás. Do Chorvatska to stojí minuta 1,49 Kč. Jinak "běžné" volání stojí na mobil 1 Kč, na pevnou linku 0,39/0,59 Kč, SMS 1 Kč. Zpětné volání platím dva hovory: ústředna mně a ústředna volanému číslu.
:twisted:
broucajz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod polda 28. 4. 2013 20:06

Tak na tyto případy je asi nejlepší koupit si chorvat.SIM a často je v tom slušnej net.
polda
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pedro-81cz 28. 4. 2013 21:48

S BLESKmobilem v Chorvatsku... :shock: :-( Jinak ODORIK je nesmyslná rada, REKU uvádí, "Z CHORVATSKA"

Ten, kdo si nepohlídá ceny SMS a volání s BLESKmobilem u moře a celkově v zahraničí, může být velice překvapen, zejména uživatelé O2, kteří třeba využívali některý z roamingových tarifů O2 a díky tomu to měli výhodnější. Osobně jsem v zahraničí využíval O2 Smart Roaming na ty příchozí hovory. V zahraničí, když českou SIM, tak přímo od O2.

O2 - SMART roaming = 30 minut měsíčně na příchozí hovory
O2 Bez Hranic - 3,90Kč (příchozí, odchozí, SMS) což je za babku. :-)
O2 Bez Hranic luxusní varianta oproti BM v Chorvatsku. :-)

Přikládám ceník BLESKmobil v zahraničí...

BLESKmobil VOLÁNÍ V ZAHRANIČÍ

Zóna Volání v rámci zóny a do ČR Příchozí hovory SMS MMS Data
EU
(Zóna 1) 8,60 Kč 2,30 Kč 2,60 Kč 9,50 Kč 20,00 Kč / MB

Zbytek Evropy
(Zóna 2) 42,00 Kč 24,00 Kč 12,00 Kč 9,50 Kč 240,00 Kč / MB

Ostatní
(Zóna 3) 66,00 Kč 54,00 Kč 12,00 Kč 9,50 Kč 300,00 Kč / MB

EU: Azory (Portugalsko), Belgie, Bulharsko, Dánsko, Estonsko, Finsko, Francie, Francouzská Guyana, Gibraltar (VB), Guadeloupe (Francie), Irsko, Island, Itálie, Kanárské ostrovy (Španělsko), Kypr, Lichtenštejnsko, Litva, Lotyšsko, Lucembursko, Madeira (Portugalsko), Maďarsko, Malta, Martinik (Francie), Německo, Nizozemí, Norsko, Polsko, Portugalsko, Rakousko, Réunion (Francie), Rumunsko, Řecko, San Marino, Slovensko, Slovinsko, Španělsko, Švédsko, Vatikán (Itálie), Velká Británie

Zbytek Evropy: Albánie, Andorra, Bělorusko, Bosna a Hercegovina, Černá Hora, Faerské ostrovy, Guernsey, Chorvatsko, Jersey, Kosovo, Makedonie, Man, Moldavsko, Monako, Srbsko, Švýcarsko, Turecko, Ukrajina

Ostatní: Všechny zbývající země

Účtování:
Odchozí hovory: z jedné zóny do druhé platí cena pro vyšší zónu; např. volání ze Zóny 1 do Zóny 2 je zpoplatněno sazbou dle Zóny 2. Ceny jsou účtovány za každou započatou minutu od spojení hovoru. Ceny odchozích hovorů v Zóně 1 (EU) jsou účtovány po první půlminutě, poté po vteřinách. Uvedené ceny neplatí pro volání na prémiová čísla a zelené linky.

Příchozí hovory:
Ceny jsou účtovány za každou započatou minutu od spojení hovoru. Ceny příchozích hovorů v Zóně 1 (EU) jsou účtovány po vteřinách.

Příjem SMS a MMS v zahraničí:
Bezplatně

Data: Ceny jsou účtovány za každý započatý 1 kB připojení k síti GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA. Technologie připojení je závislá na technických možnostech smluvního roamingového operátora. V rámci zóny EU je automaticky aktivována funkcionalita objemový EU limit, která umožňuje vypnutí datového přenosu v okamžiku, kdy je v rámci datového roamingu v zóně EU stažen objem dat 70 MB, který odpovídá ceně 1157,03 Kč bez DPH (1400 Kč s DPH). Pro další využívání datového přenosu je nutné EU limit zrušit. Při každé nové aktivaci EU limitu nebo na začátku nového zúčtovacího období se objemový limit počítá od nuly. BLESKmobil odešle zprávu v okamžiku, kdy je dosaženo 80% a 100% EU limitu. V rámci EU limitu je účtováno 70 MB dat stažených plnou rychlostí za standardní cenu a dále je možné stáhnout až 5 MB zdarma v omezené rychlosti, aby bylo možné dokončit datové spojení probíhající v okamžiku dosažení objemového EU limitu 70 MB.
pedro-81cz

Odeslat příspěvekod Reku 28. 4. 2013 22:34

Díky všem za informace.
Chorvatsko teď vstupuje do EU, jestli se nemýlím. Takže pro něj budou asi už o prázdninách platit u Bleskmobilu ty dobré ceny do EU ;-)
Reku
VIP uživatel

Předchozí stránkaDalší stránka