Tesco Mobile v síti O2 - obecná diskuze

O virtuálních operátorech a jejich službách

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod jege 4. 7. 2019 20:33

mm2004 píše:Pamatuji si, že na tuto změnu bylo ze strany Tescomobile upozorněno a v ceníku je to již také delší dobu.

A nevíš přesně, kdy to bylo? Prý to platí jíž několik měsíců, tak jsem prohledal SMS v mobilu a našel jsem jenom jedno upozornění na GDPR a další, že se "ceny nemění".
Apple iPhone 13 Mini 128GB Black|Apple iPad mini Cellular 256GB|Apple Watch Series 8 45 mm Cellular Graphite Steel|Apple AirPods Pro 2 (2022) | Apple MacBook Air 13,3"/M1/ 8GB/256GB/stříbrný.
jege
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mm2004 5. 7. 2019 07:03

Dohledal jsem tady dokonce prispevek od uzivatele “intago” z 9.3.2018, kde o zmenach pise a cenik je platny od 10.4.2018. Cenik se da dohledat na internetu v pdf.
Přílohy
006B2909-31B7-4688-A106-32F26E05EFF6.jpeg
mm2004
Junior

Odeslat příspěvekod jege 5. 7. 2019 10:37

mm2004: Tak prý ne, prý to nikdy oficiálně nebylo a jednalo jenom o chybné nastavení, které je již opraveno. Už mě vážně štvou a po prázdninách půjdu o dům dám ....

Reklamace c.XYZ ABC. Nejedná se o změnu, bonusový kredit lze čerpat u SIM karet s výhodou bonusového kreditu za dobití pouze na balíčky internet 150, 250 a 350 a jejich jednorázovou obnovu a balíček Clubcard. Skutečně v minulosti bylo možné bonusový kredit čerpat na data za 10 Kč 50 MB, nejednalo se však o výhodu, ale chybné nastavení, kterého jste mohl využít a zřejmě na SIM kartě využíval. Tímto zamítám připsání kreditu. Tesco Mobile
Apple iPhone 13 Mini 128GB Black|Apple iPad mini Cellular 256GB|Apple Watch Series 8 45 mm Cellular Graphite Steel|Apple AirPods Pro 2 (2022) | Apple MacBook Air 13,3"/M1/ 8GB/256GB/stříbrný.
jege
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod radim 5. 7. 2019 12:06

Konečně rozumné slovo. :-)
radim
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hauzz 5. 7. 2019 16:12

Pravda, už je to od jara že automatické navýšení dat nejde z bonusu. Za 220 na pokladně máš 280 Kč kredit + 1GB dat (z bonusu 330 +20 z normálního) ale pro volání si musíš aktivovat za 90 Kč Štědroňovi. Já za to nabití používám Internet Maxi z aplikace (kde je půlka dat navíc) tak 2,25GB a volání do sítě v ceně balíčku. Aby nepropadl bonus tak do měsíce aktivuju Clubcard a mám zase na 30 dní volání do sítě a navíc 120 minut a nějaký SMS do jiných sítí.
hauzz
Pokročilý

Odeslat příspěvekod intago 6. 7. 2019 19:45

No, nač dokupovat data po 10.- nebonusu, lépe resetovat fupku za 100.- bonus. Co já se s tím namordoval, napřemejšlel...
intago
Junior

Odeslat příspěvekod hauzz 7. 7. 2019 09:25

Třeba když někomu zbývá do konce balíčku pár dní tak dá míň za 10 Kč /50MB protože u balíčků které lze hradit z bonusu se dokoupená data nepřenáší do dalšího balíčku po 30 dnech. Ale komu zbyde bonus tak by mohl propadnout. Tesco je op pro schizofreniky (taky ho zatím mám ale už se snad rozhoupu jinou cestou).
hauzz
Pokročilý

Odeslat příspěvekod jege 7. 7. 2019 11:40

intago píše:No, nač dokupovat data po 10.- nebonusu, lépe resetovat fupku za 100.- bonus. Co já se s tím namordoval, napřemejšlel...

Třeba když máš Internet 250, tj. 400 MB dat, do konce balíčku zůstávají 3 dny a zbývá Ti 80 Kč bonusového kreditu (přesně můj případ)? 8x50=400 MB za 80 Kč dávkované po 50 MB vs. 1x400=400 MB za 100 Kč, z toho 20 Kč z normálního kreditu.
Apple iPhone 13 Mini 128GB Black|Apple iPad mini Cellular 256GB|Apple Watch Series 8 45 mm Cellular Graphite Steel|Apple AirPods Pro 2 (2022) | Apple MacBook Air 13,3"/M1/ 8GB/256GB/stříbrný.
jege
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod intago 7. 7. 2019 20:24

No prostě se musíš rozhodnout, bud cálovat, nebo nenechat propadnout bonus a pustit si trochu dat navíc... Ale naštěstí už tohle nemusím řešit, mám svatej klídek...
že jsem to ale vydržel tak dlouho, už nechápu... :-)
intago
Junior

Odeslat příspěvekod hauzz 7. 7. 2019 23:17

Ono v době když jsem přetáhl rodinu k Tesco moc na výběr nebylo a dvojnásobek kreditu při KAŽDÉM dobití byl celkem unikát. Já přešel kvůli VPN za dobití a druhý argument byl 200kbit pofup. Obojí už není ale zase to vylepšili 50 + 30 slevou na pokladně tak za 220 mám 630 kredit a za předpokladu že nepropadne bonus mám ceny cca za 1/3 ceníkových cen což je dost slušné. Jen to dá víc práce.

-- 15. 7. 2019 22:52 --

Aktuální problém z Turecka : nelze s Tescomobile použít odchozí hovory (nejde ani prozvonit), příchozí hovory fungují. Zkoušeno na více SIM. U T-mobile twist karty jdou odchozí hovory normálně. Zvláštní.

-- 16. 7. 2019 13:31 --

Tak dnes řešeno přes chat poradili vypnout 4g a restartovat telefon leč bez úspěchu. Pomohlo vybrat ručně jinou síť (Turkcell) už funguje i volání. Jinak na roaming mimo EU je Tesco s 2xkreditem asi nejlevnější co se týče hovorů. Jinak data 240kč/MB děkuji pěkně Vodafone na paušálu tu má 7 Kč/MB na nouzové připojení dobrý.
hauzz
Pokročilý

Odeslat příspěvekod intago 16. 7. 2019 20:27

240.- za mega??? :shock: To by mne zabilo. Na Tenerife mám data i volání jak u nás, ale když chci kecat dlouho zadara, musím prozvonit. U každýho krámu bývá volná wifina. A nejen jedna... :-)) Žádnej problém s voláním jsem neměl.
I jinak je tam levně a dobře, a ne asijskej bordel... http://intago.sweb.cz/Tenerife.htm Láhev značkovýho vína za 0,80 eur. Nebo koupit místní simku, ale na to jsem línej... ;-) Španělé jsou sypatáci snad nejvíc ze všech národů... A koupat se tam dá každý den v roce. A ty krásný výlety linkovým busem do hor do pralesa...
intago
Junior

Odeslat příspěvekod Persbrandt 16. 7. 2019 21:43

WTF: Coze, pro prihlaseni se do webove samosky je ted nove nutne zadat i email a dokonce jmeno a prijmeni, zadna overovaci smska a hotovo? Jestli je to tak, tak to uz trochu prehanej, ne, nechtej nakonec prodavat ty karty jenom oproti obcance jako treba v SR?

Zajimavy, jeste pred nejakymi 14 dny jsme si stahnul tu appku, normalne se do ni prihlasil sms kodem a nabizelo mi to bonus kredit 100 kc za zadani osobnich udaju. Tenkrat jsem to nevyuzil, ale zapamatoval si tu nabidku, ptal jsem se na to i po chatu, dneska se mi to hodilo a chtel jsem ten bonus kredit zaktivovat, a ono mi to teda najednou nenabidne zadny bonus (zrejme teda, dovnitr se dostanu az po registraci vc. osobnich udaju) a naopak mi to bez zadani osobnich udaju ani neumozni se prihlasit pod svym tel. cislem (jak to ja vidim, ani v appce,ani ve webovy samosce). To je teda uzasna zmena k lepsimu. Asi podle motta nac davat bonus (jeste s hodne omezenym vyuzitim) za osobni udaje, kdyz je mozne ty osobni udaje pozadovat povinne, a bez jejich uvedeni si clovek s webovou spravou cisla ani neskrtne.
Timhle me teda dost nakrkli. Jestli teda to chapu spravne. Vidite nekdo do tyhle problematiky prihlasovani trochu? Uz se tam opravdu neda ziskat ten bonus 100 kc?

-- 16. 7. 2019 22:58 --

Hlavne, ze jsem o tom bonusu s operatorem na chatu tenkrat celkem dlouho komunikoval a ani nahodou ho nenapadlo mne upozornit, ze zanedlouho ten bonus bude zrusenej, pokud to teda opravdu tak je. :-(
Persbrandt
Junior

Odeslat příspěvekod hauzz 17. 7. 2019 16:45

A jak přistupuješ na sámošku? Původní stránky samoobsluha.tescomobile.cz nabízí přihlášení přes sms tak kde je problém?
----------
Tak koukám že na webu jsou hovory z Clubcard balíčku stále uvedeny ve vteřinách tož to jsem z toho jelen tak asi mají pořád vteřinovou tarifikaci na CC.
hauzz
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Persbrandt 17. 7. 2019 22:55

Tak musim trochu hodit zpatecku. Nakonec se mi podarilo dostat do te aplikace bez zadani jmena a prijmeni a ta moznost ziskat bonus 100 za poskytnuti osobnich udaju se tam stale nabizi. Potvrdili mi to i na chatu.

Ten bonus 100 jsem videl v aplikaci. Zaroven ale jsem ve web. samosce zahledl jakysi Darek za stovku, coz ma byt 100 kc na jakykoli balicek ze skupiny Internet, Hlas a SMS nebo KLIK. Tak vubec netusim, jestli jsou treba tyto dve nabidky kombinovatelne nebo jestli lze cerpat jenom jednu z nich.
Zas k tomu bonusu 100 v aplikaci mi driv sdelili, ze ho lze cerpat pouze na jednotlive hovory a smsky, vubec ne na balicky. Tak tady ten dalsi bonus by byl zase vylozene na balicky.
Budu je jeste muset pozadat o upresneni.

-- 18. 7. 2019 05:29 --

hauzz píše:A jak přistupuješ na sámošku? Původní stránky samoobsluha.tescomobile.cz nabízí přihlášení přes sms tak kde je problém?


hauzzovi do Turecka: Tak ted zjistuju, ze ten muj zmatek byl zpusoben tim, ze Tesco zrejme momentalne provozuje soubezne dve webove samosky (+ min. jednu aplikaci), z nichz do kazde je jiny zpusob prihlasovani a kazda ma zrejme trochu jiny obsah a jine moznosti. To jsem si dosud neuvedomil, predtim jsem se zkousel prihlasovat do te nove samosky na adrese https://samoobsluha.tescomobile.app, kam tedka uzivatele navadi jejich nove webovky, a tam to po mne chtelo pro prihlaseni zadat jmeno i prijmeni. I kdyz se to snad da obejit pres tu moznost "Zapomenute heslo".
A jasne, do te stare samosky [url]samoobsluha.tescomobile.cz[/url] se da prihlasit pouhym sms kodem, neni nutne se registrovat s uzivatel. jmenem a heslem. Nenapadlo mne , ze ta stara samoska jeste funguje, kdyz jsou komplet predelane jejich webove stranky. Zase v ni ale asi nejde pozadat o ten bonus 100 kc za osobni udaje, nikde to tam nevidim, tahle moznost je asi jenom v appce. Naproti tomu zase jenom v te nove samosce mi to ukazuje ten darek 100 kc na jakykoliv balicek (pod volbou Extra), asi se o nej musi pozadat nejak pres operatora (na rozdil od toho bonusu 100 kc za osobni udaje), protoze pri kliknuti na ten darek se otvira chatovaci okno. Tak je otazka, jak to vse lze kombinovat.

Nevite nahodou, jestli jeste stale Tesco dava nejaky bonus do vyuctovani Clubcard za sparovani telef. cisla s cislem Clubcard? (kdyz jeste k jedne CC je prirazeno vice telef. cisel)
Persbrandt
Junior

Odeslat příspěvekod hauzz 18. 7. 2019 12:33

Co já vím tak body na Clubcard se přičítají když nabíjím na pokladně v Tescu (klasicky 10Kč/1bod/0,1kč). Jiné způsoby dobití se mi na Clubcard neprojevily (přesto že čísla jsou s CC spárována). Proto mě dobití sim 2xkredit 300 Kč +330 bonus na pokladně -50kč kupón z minula a -30kč čárový kód z aplikace vyjde na 220kč -3kč na Clubcard takže 630 kredit za 217. To pak i ten roaming vyjde cca na 1/3 ceny to už de. Ale je zajímavé že ve vyúčtování Clubcard je Tescomobile uvedený mezi partnery Clubcard a vždycky tam byla nula.
Jinak s tou sámoškou máš pravdu na webu jsou dvě původní a nová s koncovkou .app a v té staré to jde klasicky přes SMS. Bohužel původní aplikaci Můj Tescomobile odřízli od serveru tak widgety nenačtou data. Měly tam totiž šikovné widgety 2x1 kde se jim vešel kredit/data/minuty/sms a hlavně každý widget šel přihlásit na jiné číslo tak jsem měl celou rodinku pod kontrolou. Na novou jsem jim to napsal do recenzí odpověděli že zváží tu možnost do nové ale pochybuji. Nová app má widgety 4x2 aby to ukazovalo aspoň minimum ale zase tam je hezky rozdělený kredit vs bonus včetně expirací. Jen aby přidaly možnost samostatného přihlášení pro každý widget.
hauzz
Pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků