Huawei P40 / P40 Pro - obecná diskuze

O mobilních telefonech značky Huawei

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Ve fóru rozjíždíme nový bazar. Pojďte prodávat, nakupovat nebo měnit

Odeslat příspěvekod Huawei King 28. 1. 2020 18:19

Děláte si někdo zálusk na Huawei P40 Pro? Nově vyšlo toto video render. Autor si využil prozatím dostupných informací a telefon vypadá opravdu nádherně.

https://svethuawei.eu/huawei-p40-pro-v- ... vat-kazdy/
Huawei King
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Huawei King 29. 1. 2020 14:52

Jelikož je vydání řady Huawei P40 za rohem, bylo by dobré, kdyby tady měla vlastní téma.

-- 29. 1. 2020 14:55 --

Jedna z posledních novinek bude útočit na cenu. Byl by to pro Vás ten pravý kompromis, výměnou za Google služby?

https://svethuawei.eu/rada-huawei-p40-b ... ogle-apps/
Huawei King
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod red98 29. 1. 2020 18:28

"Letošní sestava Huawei P40 je pro značku nesmírně důležitá ze dvou důvodů. Zaprvé, musí být důležitou náhradou za předchozí model, protože se ukázalo, že P30 Pro je extrémně populární vlajkovou lodí."

- nerozumiem danej vete.

"Zlevnění celé sestavy je ve skutečnosti docela chytrý způsob, jak nahradit nedostatek služeb Google."

- To je vtip???
red98
Junior

Odeslat příspěvekod xzeit 29. 1. 2020 20:29

Prý cena za absenci google služeb :D. To přeci není o ceně. Dal bych i 30 tisíc, kdyby to ty google služby mělo.
xzeit
Junior

Odeslat příspěvekod Huawei King 31. 1. 2020 03:12

Huawei King
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod roy1 31. 1. 2020 10:46

Vyřešeno? Jen zbožné přání...... Možná tak pro činu.
BTW ono to ve skutečnosti bude trochu jinak, ale co jiného než fakenews čekat od Huawei, jde jim o hodně
https://dotekomanie.cz/2020/01/huawei-predstavuje-hms-core-4-0-ale-klidne-se-vrati-ke-google-sluzbam/
roy1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod lokomot1 31. 1. 2020 11:53

Tak Huawei si vymysli rad. Pred pul rokem vedl silacke reci, jak maji uz skoro hotovy HarmonyOS/Arch/Hongmeng (podle vseho nemel ani jmeno), a jak ho je hned schopen nasadit do telefonů, přičemž první telefon co ho bude mit je p40. A realita nakonec taky uplne jinde. System zdaleka nedodelany, zvlast pro telefony. Proste kecy
lokomot1
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Huawei King 9. 3. 2020 10:09

Huawei King
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod zumzumzum 9. 3. 2020 11:28

Huawei P40 Pro předčasně odhaluje svoji nejsilnější zbraň

Obrázek

Pět čoček a speciální senzor
Telefony Huawei oslňovaly schopnostmi fotoaparátu již v minulosti, letos si do ruky vezmou ještě silnější zbraně. Zadní stranu nejvýše postaveného modelu řady bude okupovat obrovský vystouplý fotomodul s pěti čočkami a přisvětlovací LED. Konfigurace fotoaparátů má být následující:

Hlavní snímač ponese rozlišení 52 megapixelů, bude se jednat o senzor IMX 700 s velikostí 1/1.28“ upravený speciálně pro potřeby Huawei. Využívat bude subpixelovou matici RYYB
Sekundární širokoúhlá kamerka bude postavena na 40Mpx RGGB snímači IMX 650 o velikosti 1/1.5“
Třetím do party má být teleobjektiv s 3x optickým přiblížením
Ještě větší „zoom“ poskytne periskopický fotoaparát poskytující 10x optické přiblížení
Poslední čočka bude patřit ToF senzoru
Součástí fotoaparátu má být také senzor barevné teploty, který patrně bude zajišťovat, aby výsledky ze všech jednotlivých kamer byly barevně stejné.
Měl jsem tolik mob. telefonů že se mi sem ani všechny nevejdou. Aktuálně používám Huawei P40 + JBL Reflect Fit & Honor Band 5
zumzumzum
URL maniak

Odeslat příspěvekod zumzumzum 10. 3. 2020 11:13

Držte si klobouky, fotoaparát Huawei P40 Pro poskládá až 16 pixelů do jednoho

- Novinka má disponovat superrychlým 50W nabíjením
- Poměr displeje k přední straně činí 98 %
- Huawei P40 Pro dostane 64Mpx senzor Sony IMX686
- Představení proběhne koncem března 2020

Podle nejnovějších informací „leakstera“ @RODENT950 má být do Huawei P40 Pro nasazen nový 1/1,28" snímač Sony IMX700, který dokáže poskládat až 16 pixelů do jednoho. Má rozlišení 52 megapixelů a při složení 16 pixelů do jednoho má snímek rozlišení 3,25 Mpx. Uživatel má však možnost nechat telefon poskládat pouze 4 pixely do jednoho a získat 13Mpx výsledné rozlišení. Skládání 16 pixelů do jednoho bude pravděpodobně využíváno u nočních fotografií.

Neméně zajímavý má být ultraširokoúhlý objektiv – použitý 1/1,5" fotoaparát Sony IMX650 nabídne rozlišení 40 megapixelů. Specialitou řady Huawei P je pak zoom, který má být v případě P40 Pro desetinásobný optický.
Měl jsem tolik mob. telefonů že se mi sem ani všechny nevejdou. Aktuálně používám Huawei P40 + JBL Reflect Fit & Honor Band 5
zumzumzum
URL maniak

Odeslat příspěvekod orgasmic 10. 3. 2020 15:32

Další specialitkou je absence google služeb :D
NEevlim, tedy jsem.
orgasmic
Junior

Odeslat příspěvekod chezter 10. 3. 2020 15:33

zaujimave ze nejdu do 108mpx
chezter
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod xzeit 10. 3. 2020 17:48

chezter píše:zaujimave ze nejdu do 108mpx

Zbytečně. 108 MPx má třeba S20 ultra a je to tam také z důvodu hybridního zoomu. Ultra má 4x teleobjektiv. P40 pro bude mít 10x. Přiblížení tohoto teleobjektivu bude diametrálně na jiné úrovni, než čeho dosáhne S20 ultra. Těch 108 MPx má samozřejmě i jiné využití, ale co se týče hybridního zoomu, to má smysl míchat tak s 3 až 5 násobným optickým přiblížením teleobjektivu....

Nechme se překvapit, předpokládám, že to bude nejlepší letošní fotomobil.
xzeit
Junior

Odeslat příspěvekod chezter 11. 3. 2020 16:57

a bude to mat android a google play?
chezter
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Pan Kája 11. 3. 2020 21:14

Tak hlavně, P40P má mít dva teleobjektivy, které budou mít lepší pokrytí. 108mpx snímač je od konkurenčního Samsungu, navíc Huawei jede na své RYYB snímače a skor bych tipl, že vývoj začal dřív, než se objevil ten 108mpx snímač.
Jsem na to hodně zvědavý. P30P s RYYB snímačem umí být v RAWu pěkná osina v zadku (zelené stíny, okraje fotky) a je tam velký prostor pro další zlepšování. 10x teleobjektiv bude slušná výzva pro stabilizaci.
Siemens M50 -> SE T300 -> SE K750i -> SE C702 -> SE Elm -> Motorola Atrix 4G -> Lumia 1020 (AT&T) -> Lumia 930 -> Galaxy S7 -> Huawei P30 Pro
Pan Kája
Ex-moderátor

Odeslat příspěvekod xzeit 11. 3. 2020 23:11

10x pro teleobjektiv není zas taková složitost...další zvyšování už asi problém trochu bude.
xzeit
Junior

Odeslat příspěvekod Pan Kája 12. 3. 2020 00:43

Složitost to není, problém je spíš z uživatelského hlediska. To už je ohnisko 250mm, což za a) znamená kratší čas k pořízení snímku - tedy vyšší citlivost. Už P30P mi s tím občas bojuje ve světlejších interiérech i za horšího světla. A druhá věc je, udržet scénu v hledáčku - to není až takový problém u zrcadlovky s teleobjektivem (který fotograf přidržuje), ale u mobilu už je to komplikovanější. Tím neříkám, že mi tele u P30P dělá vážné problémy, jen si myslím, že tenhle nárůst přiblížení bude v tomhle ohledu větší výzva.

Ale jo, už mlčím. Sám nemám rád takové teoretizování. Každopádně jsem fakt moc zvědavý jak se s tím vším poperou.
Siemens M50 -> SE T300 -> SE K750i -> SE C702 -> SE Elm -> Motorola Atrix 4G -> Lumia 1020 (AT&T) -> Lumia 930 -> Galaxy S7 -> Huawei P30 Pro
Pan Kája
Ex-moderátor

Odeslat příspěvekod xzeit 12. 3. 2020 11:04

Ohnisko je jedna věc, máš na mysli asi horší světelnost objektivu při tomto ohnisku. Je jasné, že tohle bude pouze na focení venku za dne. Tady není o čem. f4 je už docela dost. Je možné, že se tato hodnota ještě někdy v budoucnu sníží. Za mě teda 10x přiblížení, tedy dle informací na objektivu 250 mm (což vlastně bude ve skutečnosti ne 10,ale proti hlavnímu snímači). Jak říkáš. Uvidíme.
xzeit
Junior

Odeslat příspěvekod zumzumzum 12. 3. 2020 16:07

Huawei P40 Pro má schovat 3D čtečku obličeje do průstřelu

S informací ohledně velmi neobvyklého předního fotoaparátu přišel server RPRNA. Ten sdílel promo obrázek přímo od Huawei, kde vidíme smartphone s třemi tečkami v levém horním rohu. To může symbolizovat využití průstřelu pro přední kameru, o čemž neslyšíme poprvé.

Obrázek
zumzumzum
URL maniak

Odeslat příspěvekod Pan Kája 12. 3. 2020 20:43

xzeit: nemyslím jen světelnost. Jasně že bude o něco horší. Ale čím delší ohnisko, tím "rozklepanější" obraz a tedy nutnost kratšího času, aby jej člověk udržel ostrý. Dejmetomu že na běžném širokém mobilním foťáčku udržíš čas 1/25s, na takovém teleobjektivu už to bude přes 1/200s (samozřejmě, ty časy jsou orientační z běžných pouček, něco udělá stabilizace, pevná ruka... ale i tak máš (snad nekecám, kdyžtak mě opravte...dlouhý den) z ISO100 rázem ISO800. To ti udělá podobný rozdíl jako je samotná světelnost objektivů...a tu k tomu musíš přičíst.

Ale jak říkám, ukáže praxe a dva teleobjektivy se zdají být rozumný krok.
Pan Kája
Ex-moderátor

Odeslat příspěvekod zumzumzum 13. 3. 2020 11:25

Ceny Huawei P40 a P40 Pro prozrazeny. Kolik zájemci zaplatí?

Huawei P40 v zatím jediné dostupné variantě 8 + 128 GB vyjde na 999 eur (asi 25 tisíc korun po přepočtu). Větší Huawei P40 Pro by měl stát 1 099 eur (cca 27 500 korun) v konfiguraci 8 + 256 GB, potažmo 1 249 eur (cca 32 000 korun) ve verzi 8 + 512 GB.
zumzumzum
URL maniak

Odeslat příspěvekod xzeit 13. 3. 2020 12:34

Pan Kája píše:xzeit: nemyslím jen světelnost. Jasně že bude o něco horší. Ale čím delší ohnisko, tím "rozklepanější" obraz a tedy nutnost kratšího času, aby jej člověk udržel ostrý. Dejmetomu že na běžném širokém mobilním foťáčku udržíš čas 1/25s, na takovém teleobjektivu už to bude přes 1/200s (samozřejmě, ty časy jsou orientační z běžných pouček, něco udělá stabilizace, pevná ruka... ale i tak máš (snad nekecám, kdyžtak mě opravte...dlouhý den) z ISO100 rázem ISO800. To ti udělá podobný rozdíl jako je samotná světelnost objektivů...a tu k tomu musíš přičíst.

Ale jak říkám, ukáže praxe a dva teleobjektivy se zdají být rozumný krok.

Jo tak jsi to myslel...no tak právě to by měla eliminovat stabilizace. Samozřejmě, že ta pevná ruka bude také potřeba, ale to je u focení z ruky vždycky....uvidíme. Stabilizace bude hrát velkou roli.
xzeit
Junior

Odeslat příspěvekod orgasmic 13. 3. 2020 15:04

To bude deal za tu cenu :D
NEevlim, tedy jsem.
orgasmic
Junior

Odeslat příspěvekod lokomot1 13. 3. 2020 15:55

nezačínal náhodou P30 s cenou 15990? To vážně začne P40 s cenovkou skoro o 10000 větší? A bez Google služeb?
To se mi nechce věřit...
lokomot1
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod chezter 13. 3. 2020 17:41

za tu cenu si to absolutne nikto nekupi a vsetci pojdu do samsungu
chezter
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod zumzumzum 13. 3. 2020 21:18

Na webu se objevily parametry Huawei P40 Pro PE

Obrázek

Podle jihokorejského prodejce by Huawei P40 Pro Premium Edition měl mít 6,7-palcový zakřivený OLED displej se 120 Hz obnovovací frekvencí a rozlišením 3160 x 1440 pixelů. Displej by samozřejmě měl mít integrovanou čtečku otisků prstů a v levém horním rohu bude duální „průstřel“. V něm se pak bude nacházet 32 Mpix selfie kamerka se 3D ToF čočkou podporující EIS a OIS. Hrubý výkon pak zaručí procesor Kirin 990 5G spolu se 12 GB RAM a 512 GB vnitřní paměti. Systémem bude samozřejmě Android 10 OS.
zumzumzum
URL maniak

Odeslat příspěvekod zumzumzum 16. 3. 2020 13:18

Huawei P40: oficiální snímek odhaluje kompletní řadu ve všech barvách

Obrázek
zumzumzum
URL maniak

Odeslat příspěvekod zumzumzum 24. 3. 2020 12:47

Huawei P40 Pro+ nabídne pokročilé rozpoznávání obličeje

Podle informací lekastera s přezdívkou @RODENT950 má Huawei P40 Pro+ disponovat technologií 3D rozpoznávání obličeje, kterou známe již z loňského Mate 30 Pro. Technologie má být natolik bezpečná, že ji lze použít k autentizaci finančních transakcí.
zumzumzum
URL maniak

Odeslat příspěvekod zumzumzum 26. 3. 2020 13:58

Huawei přihodí k dnes představené řadě P40 bezdrátová sluchátka FreeBuds 3

Telefony se začnou prodávat na začátku dubna
Huawei FreeBuds 3 budou dostupná k předobjednávkám
zumzumzum
URL maniak

Odeslat příspěvekod zumzumzum 26. 3. 2020 15:55

Huawei P40 Pro | Kirin 990 5G | Antutu Benchmark | 502773 bodů!
zumzumzum
URL maniak

Odeslat příspěvekod Pan Kája 26. 3. 2020 17:44

Na GSMAréně vyšla recenze P40 Pro
Pan Kája
Ex-moderátor

Odeslat příspěvekod xzeit 26. 3. 2020 23:07

Škoda, že se jim nepodařilo, aspoň do varianty Pro+ nacpat 5000+ mAh aku....
xzeit
Junior

Odeslat příspěvekod Sirzachy 28. 3. 2020 15:11

Jak velký problém představuje absence google play ? Budu muset zapomenout na všechny ty aplikace nebo je nějaká možnost je tam dostat ? Jde mi hlavně o ty běžné aplikace, jako je messenger, IG nebo whatsApp. Díky.
Jinak P40 se mi moc líbí, vypadá to na kompaktní telefon, který na trhu chybí. Ta cena si myslím o trochu spadne, takže by to mohl být zajímavej kup.
Sirzachy
Junior

Odeslat příspěvekod hurec 28. 3. 2020 15:21

Je to velky otaznik, ale na xda bude urcite xy temat a navodu, jak nainstalovat gplay, stejne jak nyni u mate 30.
hurec
Junior

Odeslat příspěvekod zumzumzum 31. 3. 2020 08:12

Huawei P40 Pro má technologiemi prošpikované foťáky. Ukážeme vám, jak fungují

Obrázek

Huawei opět dominuje fotožebříčku DxO, ale je to hořko-sladké vítězství

Huawei P40 Pro překonává Oppo Find X2 Pro a Xiaomi Mi 10 Pro se 124 body a jde na 128 bodů

Obrázek
zumzumzum
URL maniak

Odeslat příspěvekod zumzumzum 2. 4. 2020 15:14

Huawei P40 Pro+ vsadí na obrazovku od Samsungu. Zbylé modely odebírají i od LG a BOE

Obrazovky do Huawei P40 Pro dodává Samsung, LG i BOE
Základní Huawei P40 spoléhá výhradně na panely od BOE
zumzumzum
URL maniak

Odeslat příspěvekod zumzumzum 6. 4. 2020 12:33

Otestovali jsme, jak rychle se nabíjí Huawei P40 Pro

Jak rychle se nabije Huawei P40 Pro dodávaným 40W adaptérem?
Kromě rychlého drátového nabíjení telefon podporuje rovněž 27W bezdrátové nabíjení

Obrázek
zumzumzum
URL maniak

Odeslat příspěvekod zumzumzum 6. 4. 2020 15:44

Huawei P40 našel využití, o kterém jste určitě nevěděli

Využití najde levou zadní
Co aktuálně víme je, že bezdrátový přenos zvuku je funkce podporovaná pouze prostřednictvím bezdrátových sluchátek FreeBuds, FlyPods a FreeLance. Skrze tato sluchátka lze přenášet externí zvuk přímo z mikrofonu Huawei P40 do bezdrátové náhlavní soupravy nebo do bezdrátového reproduktoru a to v reálném čase.

Díky tomu je možné telefon využít i efektivněji, než jen k telefonování, hraní her či fotografování. Je to funkce, která si najde své využití u mnoha uživatelů. Mikrofon telefonu lze spolehlivě použít i jako monitor spánků u malých dětí, u kterého lze přenášet zvuk pomocí spárování s chůvičkou. Tudíž i za pomocí bezdrátových sluchátek bude možné z dálky slyšet zvuk či pláč dítěte, které bude pod neustálou kontrolou.

Obrázek

Dalším vhodným příkladem může být například takový průvodce, který v muzeu přednáší cenné informace o starověkých artefaktech. Učitelé to dokonce využijí pro zesílení zvuku, přičemž Huawei P40 funguje jako mikrofon, zatímco bezdrátový reproduktor zesiluje na pozadí zvuky, díky tomu ho lépe uslyší i žáci sedící na konci třídy.

Několik lidí ale tuto funkci bohužel nevítají rádi, protože má schopnost odposlouchávat zvuky i z jiných místností. Navíc, s podobnou funkcí již přišel Huawei v minulosti, stejně jako další konkurenti na smartphonovém trhu
zumzumzum
URL maniak

Odeslat příspěvekod zumzumzum 9. 4. 2020 08:21

Zdravím, tak ode dneška jsem majitel: Huawei P40 :love:
Tak když budete mít nějaký dotazy na telefon :hm tak mi můžete napsat do zprávy.. :!:
Tady si toho asi nevšimnu :D Ď.
zumzumzum
URL maniak

Odeslat příspěvekod Sirzachy 9. 4. 2020 14:57

No mě zajímá asi všechno. První dojmy a co Google play? A ještě ovládání vzhledem k velikosti. Děkuji. :-)
Sirzachy
Junior

Odeslat příspěvekod zumzumzum 16. 4. 2020 14:34

Huawei P40 obdržel novou aktualizaci: 10.1.0.114 Dubnové bezpečnostní záplaty.
zumzumzum
URL maniak

Odeslat příspěvekod krokodeel 17. 4. 2020 23:28

Sirzachy píše:No mě zajímá asi všechno. První dojmy a co Google play? A ještě ovládání vzhledem k velikosti. Děkuji. :-)

+1

Zajimaji me zakladni aplikace typu FB, Wocap, aplikace bank a dalsi, co v AppGallery nejsou a asi jen tak nebudou. Flightradar ma jen download link, ale funguje to? Jedina vlastovka z aplikaci, ktery chci/potrebuju na 100% jsou mapy.cz
krokodeel
Junior

Odeslat příspěvekod Mr.Oizo 17. 4. 2020 23:32

Sirzachy píše:No mě zajímá asi všechno. První dojmy a co Google play? A ještě ovládání vzhledem k velikosti. Děkuji. :-)

Google Play tam není ale vše se dá doinstalovat. Buď cestou neoficiální ale zatím funkční cestou. Nebo druhou cestou doinstalovat veškeré aplikace z ostatních obchodů jako AppGallery nebo F.Droid, Aurora Store. Také lze najít některé přímo na oficiální stránkách dané služby, například Facebook a WhatsApp. Další jsou weby s aplikacemi jako Apkpure a Apkmonk.

-- 17. 4. 2020 23:34 --

krokodeel píše:

+1

Zajimaji me zakladni aplikace typu FB, Wocap, aplikace bank a dalsi, co v AppGallery nejsou a asi jen tak nebudou. Flightradar ma jen download link, ale funguje to? Jedina vlastovka z aplikaci, ktery chci/potrebuju na 100% jsou mapy.cz

mapy.cz na AppGallery již jsou. FB a WhatsApp jak jsem psal nahoře.
Mr.Oizo
Junior

Odeslat příspěvekod krokodeel 18. 4. 2020 00:04

A pokud to clovek tak slozite nainstaluje, co aktualizace? To asi zase vsechno rucne coz? :(

Jj, o mapach vim, to jsem byl prijemne prekvapen
krokodeel
Junior

Odeslat příspěvekod Mr.Oizo 18. 4. 2020 09:01

Vyzkoušel jsem nainstalovat Aurora Store a aktualizace aplikací lze provádět přes něj.
Mr.Oizo
Junior

Odeslat příspěvekod zumzumzum 18. 4. 2020 18:38

I Huawei P40 Pro obdržel novou aktualizaci 10.1.0.114 Březnové bezpečnostní záplaty.
zumzumzum
URL maniak

Odeslat příspěvekod krokodeel 18. 4. 2020 21:09

Ty jo, koukam na to a to vypada pouzitelne a jestli tomu dobre rozumim, tak lze tim padem pouzit vsechny app z Google Play?

Jinak s P40 spokojenost?
krokodeel
Junior

Odeslat příspěvekod zumzumzum 20. 4. 2020 11:38

Huawei P40 & P40 Pro obdržel novou aktualizaci HMS Core 4.0.3.307 má 128mb a je k mání přes AppGallery.
zumzumzum
URL maniak

Odeslat příspěvekod zumzumzum 21. 4. 2020 08:02

Už zase! Huawei podváděl se zrcadlovkou, promo fotky nejsou z mobilu

Snímek, kvůli kterému je teď firma terčem posměchu, byl totiž pořízen špičkovou zrcadlovkou Nikon D850. Aby se přišlo na to, že výstup nepochází z mobilu, stačila opravdu maličkost – bystré oko jednoho uživatele.

Obrázek
zumzumzum
URL maniak

Odeslat příspěvekod krokodeel 22. 4. 2020 00:07

Oni to jini vyrobci telefonu nedelaji jinak :)
krokodeel
Junior

Odeslat příspěvekod .Hardy 22. 4. 2020 10:42

krokodeel: Až tak růžově bych to neviděl. Spousta aplikací je provázaná se službami od Googlu - platba, mapy, trackování, servírování reklam, posílání notifikací, systém aktualizací, atd. takže po instalaci a) nemusí (částečně/zcela) fungovat, b) mohou být oproti GP neudržované/osekané. Přechod na jinou platformu, což teď Huawei prakticky je, je totiž drahý (stojí to čas), takže se na to většina vybodne a nebo si pomůže právě osekáním funkcionality. Navíc bych se bál zabezpečení jednotlivých obchodů… bez GP nelze ověřit, jestli aplikace je či není originální, navíc i samotný obchod může být chabě zabezpečen viz. nedávný průšvih Aptoidu (leak dat 20M+ uživatelů).
Ryzen 1600 | GTX 1060 | 16GB DDR4 2666MHz | RM550x
.Hardy
Junior

Odeslat příspěvekod Mr.Oizo 22. 4. 2020 11:51

Mohu doporučit obchod Aurora Store. Jde se do něj přihlásit přes Google účet nebo anonymně. Řekl bych že to funguje jako most mezi obchodem Play. Stáhl jsem všechny aplikace které jsem potřeboval. namátkou George od ČS,Waze,FB.Instagram atd. Sám Aurora Store nabízí aktualizace aplikací. Aurora Store funguje již dlouho tak řeči že to bude dočasné nevěřím a i kdyby jsou další alternativy.
K Hardymu to je jen takové zbožné přání od tebe aby to nefungovalo co? Ověřené to nemáš. Je to takové plácnutí do vody. Spousta aplikací lze již stáhnout přímo z jejich stránek. A to že je Play bezpečný je také dobrý vtip. https://mobilenet.cz/clanky/pozor-na-stovky-infikovanych-aplikaci-v-google-play-maji-skoro-150-milionu-stazeni-37403 a další a další články.
Mr.Oizo
Junior

Odeslat příspěvekod .Hardy 22. 4. 2020 12:37

To není zbožné přání, ale vímeméně fakt. Máš zkušenosti s vývojem mobilních aplikací? Víš jak funguje proces vývoje aplikace? Ono udržovat kombatibilitu velké aplikace s GP a ostatním obchody, když telefon nemá GMS, není nic levného -- někdo musí aplikaci upravit, aby nebyla vázána na GMS, někdo musí aplikaci otestovat, někdo musí zajistit podporu atd. A jak to vypadá v reálu už bylo popsáno v recenzích: https://www.youtube.com/watch?v=CbHKB_74sQY, https://www.androidpolice.com/2020/04/0 ... live-with/.

A ad bezpečnost) Tady jde úplně o něco jiného. Pokud si na telefon s GP nainstaluji aplikaci např. z APKmirror (či jiného zdroje), tak na telefonu dojde k ověření podpisu, že ta aplikace je legitimní/originální. Taková kontrola u telefonu bez GP není, takže když si stáhnu libovolnou aplikaci, tak nemám k dispozici ověření, že ji třeba někdo neupravil.

A na závěr: Jsem rád, že se někdo snaží postavit alternativní platformu ke Googlu, protože je krásně vidět, jak jsou nejen uživatelé, ale i vývojáři na aktuální platformě závislí. Ale v aktuální podobě, kdy je potřeba něco hledat na obchodu A a něco na obchodu B a nemít 100% jistotu, že mi budou fungovat všechny aplikace, které aktuálně používám (včetně těch od Googlu), mi zkrátka nepřijde jako ideální řešení…
Ryzen 1600 | GTX 1060 | 16GB DDR4 2666MHz | RM550x
.Hardy
Junior

Odeslat příspěvekod KrylP 22. 4. 2020 12:59

Mr.Oizo: Zatím to vypadá jako velice dobrá cesta, na Mate 30 Pro se mi všechno aktualizovalo a navíc jsou všechny aplikace jako na P30Pro ze stejného data aktualizace. Díky za radu!
KrylP
Junior

Odeslat příspěvekod zumzumzum 23. 4. 2020 11:18

Huawei P40 Pro získává v nové aktualizaci režim AI 50 MP

Vylepšený fotoaparát v nové aktualizaci Huawei P40 Pro

Nová aktualizace s označením 10.1.0.122 přináší nový režim fotoaparátu pod názvem AI 50MP. Ten slouží pro kvalitnější pořizování fotek v plném rozlišení senzoru. Konkrétně během 3 sekund dojde k pořízení několika snímků, které jsou pak spojeny. Ve finále mají fotky například ostřejší text.

Kromě toho nová aktualizace optimalizuje a vylepšuje kvalitu a stabilitu fotoaparátu. Dále také přidává nové barevné schéma v Always on Display (Vždy na displeji). Celkově update vylepšuje stabilitu systému a optimalizuje efekty displeje.

Zatím je nová aktualizace dostupná jen v Číně, konkrétní dostupnost neznáme. Na redakčním Huawei P40 Pro máme zatím nejnovější verzi pro Česko, která je 10.1.0.114.
zumzumzum
URL maniak

Odeslat příspěvekod zumzumzum 30. 4. 2020 08:15

Huawei P40 Pro získává v novou aktualizaci 10.1.0.121

Obrázek
zumzumzum
URL maniak

Odeslat příspěvekod zumzumzum 30. 4. 2020 09:49

I Huawei P40 dostává novou aktualizaci: 10.1.0.121

Do modelu Huawei P40 dorazil očekávaný update s označením 10.1.0.121, který přináší několik důležitých změn a novinek. Samozřejmostí jsou nové (dubnové) bezpečnostní záplaty pro operační systém Android, není to ale jediná novinka v této aktualizaci. Větší radost totiž podle mého udělají další změny, vývojáři se zaměřili na kvalitu fotografií a videa, v nastavení se nově nachází také naše asistentka Celia. Aktualizace patří k těm objemnější a rozsáhlejším, na komplexní hodnocení je ještě brzy, ale Huawei P40 zatím šlape výborně a není to překvapení.

Obrázek
zumzumzum
URL maniak

Odeslat příspěvekod zumzumzum 3. 5. 2020 11:27

EMUI 11 Beta test může v první vlně začít i na sérii Huawei P40

AppGallery ukázala aplikace, která měla optimalizaci na systém EMUI 11. Samozřejmě, není se čemu divit. Čas neúprosně letí a Huawei musí pracovat na plné obrátky, aby vše poctivě stihl.U aplikace bylo doslova napsáno, že nová aktualizace pro členy Huawei zlepšuje „Optimalizaci pro přizpůsobení stylu EMUI 11.0“, což může souviset s jeho uživatelským rozhraním a kompatibilitou aplikací. Zmínit se o změnách, které se týkají EMUI 11, se tak zatím jeví trochu brzy, ale v tuto chvíli není nic jisté.
zumzumzum
URL maniak

Odeslat příspěvekod zumzumzum 14. 5. 2020 15:16

Aktualizace pro Huawei P40 Pro s režimem AI 50 MP je dostupná v ČR

Nová aktualizace s označením 10.1.0.121 pro Huawei P40 Pro dorazila do Česka. Přináší zmíněný režim AI 50 MPx pro kvalitnější snímky v tomto plném rozlišení. Do nastavení přibyla také položka HUAWEI Assistant, kde jsou seskupeny chytré funkce umělé inteligence. Novinkou je také celková optimalizace a dubnový bezpečnostní balík Androidu. Aktualizace o velikosti 1,14 GB podle slov Huawei nabíhá postupně a měla by všem v následujících dnech dorazit. Náš redakční model ji již dnes obdržel.

Obrázek
zumzumzum
URL maniak

Odeslat příspěvekod krokodeel 15. 5. 2020 09:36

Koukal jsem, ze P40 Pro o 2000 podrazil a k tomu v dost kramech pred par dny nebyl, tak se asi prodava slusne
krokodeel
Junior

Odeslat příspěvekod rajs 15. 5. 2020 10:09

To jo všude stojí fronty táhnoucí se mnoha kilometrů.
rajs
Poslední varování

Odeslat příspěvekod krokodeel 15. 5. 2020 10:32

Asi jako na horlavy Samsungy
krokodeel
Junior

Odeslat příspěvekod cardi 15. 5. 2020 12:06

Jo to se prodává úplně samo. Tomu věř:D
cardi
Pokročilý

Odeslat příspěvekod zumzumzum 25. 5. 2020 11:22

Huawei P40 obdržel novou aktualizaci 10.1.0.131

Obrázek
zumzumzum
URL maniak