Huawei Nova 5i a Google Play

O mobilních telefonech značky Huawei

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Ve fóru rozjíždíme nový bazar. Pojďte prodávat, nakupovat nebo měnit

Odeslat příspěvekod aa33kk 17. 9. 2019 09:10

Ahoj,

dostal se ke mně tento mobilní telefon Huawei Nova 5i (GLK-AL00) verze EMUI 9.1.0. Jedná se o chinese verzi. Potřeboval bych do něj dostat Google Play, ale nedaří se. Appka po instalaci všech potřebných služeb a nástrojů buď opakovaně padá ihned po spuštění nebo se nechce otevřít a točí se neustále kolečko načítání. Z dostupných zdrojů jde asi o nějaký firewall blokující komunikaci s Google.

Nemá někdo funkční řešení, jak nainstalovat Google Play na tento telefon či udělat downgrade EMUI 9.1.0 na EMUI 8.0 (na tom by měla být appka funkční).

Děkuji všem za případné podněty.
aa33kk
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod zumzumzum 17. 9. 2019 10:40

Tak to se nemáš :)
Downgrade můžeš udělat když napíchneš mobil s PC přes kabel a stáhneš si HiSuite.
Tak pak v HiSuite dáš zkontrolovat aktualizaci ono ti to nic nenajde (asi) ale je tak vedle řešení přejít na jinou verzi.. Downgradovat na Android 8 , 7 :)

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Měl jsem tolik mob. telefonů že se mi sem ani všechny nevejdou. Aktuálně používám Honor 9 + JBL Reflect Fit & Honor Band 3
zumzumzum
URL maniak

Odeslat příspěvekod aa33kk 23. 9. 2019 21:32

zumzumzum píše:Tak pak v HiSuite dáš zkontrolovat aktualizaci ono ti to nic nenajde (asi) ale je tak vedle řešení přejít na jinou verzi.. Downgradovat na Android 8 , 7 :)

Obrázek

Nějak nemám v HiSuite tu možnost "Přejít na jinou verzi". Je potřeba mít nějakou určitou verzi tohoto SW?
aa33kk
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod zumzumzum 23. 9. 2019 21:34

Ty jo, tak to je zajímavé že to tam nemáš :O
I můj táta to tam má a to má jiný telefon než já... Má Honor 8X
A jakou verzi máš toho HiSuite nehraje roli...
Měl jsem tolik mob. telefonů že se mi sem ani všechny nevejdou. Aktuálně používám Honor 9 + JBL Reflect Fit & Honor Band 3
zumzumzum
URL maniak