Huawei P30 /P30 Pro - obecná diskuze

O mobilních telefonech značky Huawei

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod lokomot1 18. 2. 2020 21:30

Když fotim na 40mpix a oriznu foto na 16:9 tak vysledne rozliseni je +- 2050x3600. To znaci jednu vec, ze foto se nejen orizne ale i zmensi. Puvodni rozliseni je 5500x7300.
Takze zaprve 16:9 s fotoaplikaci od vyrobce fotit neumi(aspon moje verze), a zadruhe pokud je zadouci 16:9 ve vysokem rozliseni, tak asi orezavat v nejake jine aplikaci nez defaultni od huawei
lokomot1
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod kultus 19. 2. 2020 09:39

A nepise se to nahodou i v nastaveni aplikace fotaku? Ja delam PP na komplu a rezu vzdy az pak, ale tak nedalo mi to...Na Mate 20 pro to pise hned u pomeru stran 4:3 40Mpx a napr. 1:1 7Mpx. Kdyz uz to musite delat v mobilu, osobne bych to delal v nejake doinstalovane galerii. Nejen ze mate moznost zmeny kompozice ale zustane plne rozliseni. Nemluve o tom, ze si fotak pamatuje nastaveni takze kdyz budu jednou za cas fotit do 1:1 budu to priste muset prestavit coz jde proti ucelu fotaku v mobilu jakozto rychleho fotozapisniku...
kultus
Junior

Odeslat příspěvekod jito 19. 2. 2020 15:28

Děkuji za informace .
A režim 20/9 který je v telefonu?Ten s rozlišením udělá co?
Asi mám pro někoho divné otázky,ale chci si tento model koupit,tak chci logicky používat pro mě nejpříhodnější formát fotek-tedy 16/9 nebo 20/9.
jito
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hurec 19. 2. 2020 19:12

Rozliseni snizi.
hurec
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod jito 19. 2. 2020 19:22

Hmm,to mi je jasné.
A výsledná fotografie z 40M čipu je jaká?
jito
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hurec 19. 2. 2020 19:36

Rozliseni 40mpix fotocipu ti napsal lokomot1.
Na mate 20pro mam 40mpix 4:3 , 10mpix 4:3, 7mpix 1:1, 6mpix 18,8:9
hurec
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod jito 19. 2. 2020 20:11

OK.
jito
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xax41 25. 2. 2020 07:57

Jestli to s focenim myslis trochu vazne a chces fotit v Pro rezimu i do RAWu, tak se podivej po jinem telefonu, protoze P30 Pro je v tehle discipline nejen to nejhorsi, co lze koupit, ale doslova odpad. Silna Vignetace a vsechny fotky zelene ( i JPG v rezimu Pro ). Trochu to lze vylepsit programkem Cornerfix a vhodnym profilem, ale stejne je to katastrofa. Nic s tim nesvede ani PS a LR. Jestli chces, muzu ti nekam nahodit srovnavaci RAWy z P30 Pro a absolutne zakladni systemove kamery Fujifilm X-A5 se setovym objektivem. Tisic ku jedny. Absolutne nechapu ty, co ho tak vychvaluji a uz vubec ne umisteni v DXO Mobile. Ja ho dostal tusim za 49,- Euro pri prodlouzeni smlouvy hned kdyz byl novinka a ze tyden uz byl v supliku. Pak jsem ho nedavno vytahl, nainstaloval vsechny Updaty, vyzkousel a vazne premyslel uz o popelnici, protoze i to misto v supliku ma vetsi hodnotu.
Vykupuji mobilní telefony s OS Windows 10 Mobile. Nabízím 10,- korun za metrák
xax41
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mujtvujnick 25. 2. 2020 09:47

Mile rád tě ho za těch 49euro zbavim, pokud ho nechceš používat :-D Katastrofa to opravdu není a myslím si, že je to průměr. Dají se sehat lepší telefony, ale v cenové relaci P30pro toho moc nenajdeš.
mujtvujnick
Junior

Odeslat příspěvekod xzeit 25. 2. 2020 11:25

xax41 píše:Jestli to s focenim myslis trochu vazne a chces fotit v Pro rezimu i do RAWu, tak se podivej po jinem telefonu, protoze P30 Pro je v tehle discipline nejen to nejhorsi, co lze koupit, ale doslova odpad. Silna Vignetace a vsechny fotky zelene ( i JPG v rezimu Pro ). Trochu to lze vylepsit programkem Cornerfix a vhodnym profilem, ale stejne je to katastrofa. Nic s tim nesvede ani PS a LR. Jestli chces, muzu ti nekam nahodit srovnavaci RAWy z P30 Pro a absolutne zakladni systemove kamery Fujifilm X-A5 se setovym objektivem. Tisic ku jedny. Absolutne nechapu ty, co ho tak vychvaluji a uz vubec ne umisteni v DXO Mobile. Ja ho dostal tusim za 49,- Euro pri prodlouzeni smlouvy hned kdyz byl novinka a ze tyden uz byl v supliku. Pak jsem ho nedavno vytahl, nainstaloval vsechny Updaty, vyzkousel a vazne premyslel uz o popelnici, protoze i to misto v supliku ma vetsi hodnotu.


Nabízím 100 Euro. Dej pak vědět, jak ses rozhodl. Jinak ty fotografie by mě teda zajímaly, zkus to sem prosím hodit. Díky.
xzeit
Junior

Odeslat příspěvekod KrylP 25. 2. 2020 12:29

XAX41 asi spadl na hlavičku a P30 Pro nikdy neviděl v rukou odborníka... Mám ho od prvního dne prodeje (přes rok) a myslím si, že tady zatím nic lepšího není. Až teď možná bude nový Samsung 20xxx
Samsung S22 Ultra 12/512 GB, Samsung S21, Asus 8
KrylP
Junior

Odeslat příspěvekod hurec 25. 2. 2020 14:03

Podle toho co jsem videl, tak jedine S20 ultra muze byt lepsi v nocnich fotkach. Jinak P30 pro porad cena/fotky. Patri mezi nejlepsi.
hurec
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Pan Kája 25. 2. 2020 19:26

XAX41 je poněkud hysterický, ale v zásadě má pravdu. P30Pro je fotomobil dvou tváří. RAW je vcelku v pohodě u širokého a tele foťáčku. U hlavního je to ale v pro módu peklo. Ano, přesně tak - i JPEG je v tomhle módu do zelena. RAW má nádech a hlavně barevnou vinětaci po okrajích, která se velmi špatně odstraňuje. Také jsem si užil své s cornerfixem (+ ještě kalibraci s barevnou deskou, ale ta beztak nijak extra nepomůže, zvlášť co spravili aktualizací jednu chybu v SW). Převzal jsem z netu jeden profil do LR, ale žádné zázraky neudělal. Postupem času jej upravuju a je to o něco málo lepší, ale daleko od ideálu a člověk nad jednou fotkou v RAWu stráví mnohem víc času jak nad RAWem z jiných strojů či zrcadlovky. Takže jako náhrada mého kompaktu úplně neobstál.
Na druhou stranu, pokud se člověk spolehne na automat, je to dobré. Sice výsledky (a to hlavně barevně) nejsou tak stabilní jako u samsungu, noční režim ale nemá konkurenci a dokonce zvládne z ruky víc jak můj kvalitní 1 palcový kompakt i zrcadlovka se seťákem. Přiblížení hezké. Jen foťák v JPG u u širokáče i tele dost maže detaily jakmile nejsou ideální podmínky. Z RAWu se přitom dají vytáhnout slušné detaily.
Tak jako tak, telefon slušný, ale jako špičkový fotomobil má přeci jen rezervy.
Siemens M50 -> SE T300 -> SE K750i -> SE C702 -> SE Elm -> Motorola Atrix 4G -> Lumia 1020 (AT&T) -> Lumia 930 -> Galaxy S7 -> Huawei P30 Pro -> Vivo X100 Pro
Pan Kája
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod flashka 26. 2. 2020 15:19

Tak to je tedy materiál :D
xax41 přišel jen trochu hejtovat, tak ho nechte být, nebo začne rozdávat další zcela neuvěřitelná moudra ;-)

-- 26. 2. 2020 15:22 --

Pan Kája uprav svůj podpis, aby bylo jasné, že jsi neskončil u S7, když máš P30 Pro.
flashka
Junior

Odeslat příspěvekod Pan Kája 26. 2. 2020 18:35

Už sem chodím jen občasně a pointa příspěvku zůstala netknuta, ale pokud to udělá radost alespoň jednomu člověku... :)
Siemens M50 -> SE T300 -> SE K750i -> SE C702 -> SE Elm -> Motorola Atrix 4G -> Lumia 1020 (AT&T) -> Lumia 930 -> Galaxy S7 -> Huawei P30 Pro -> Vivo X100 Pro
Pan Kája
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků