Huawei P30 /P30 Pro - obecná diskuze

O mobilních telefonech značky Huawei

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Ovonel 23. 8. 2020 08:10

Mám P30 Pro, a led diodu mám jen jednu
Ovonel
Junior

Odeslat příspěvekod abcd. 26. 8. 2020 11:08

Ano, dioda je jen jedna a v ní dvě "svetylka". Správne pojmenování dvoutonova dioda. Špatně jsem to popsal...
abcd.
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod zumzumzum 30. 8. 2020 18:55

Huawei P30 & Pro obdržel novou aktualizaci 10.1.0.152 Srpnové bezpečnostní záplaty. 153mb
► Sháním: Sony Xperia Z5 Premium za nepřemrštěnou cenu! ( telefon se 4K displayem ] ◄ Momentálně používám Xiaomi 13 Flora Green
zumzumzum
Místní informátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pan Kája 25. 9. 2020 16:50

Trochu mimo téma, ale začíná se mi uvolňovat folie na displeji, tak si říkám, že spojím příjemné s užitečným a podívám se, zdali fakt ještě fungují servisní dny Huawei a nalepení nové folie zdarma, jak jsem viděl v jedné reklamě. V Českém servisu mi hodinu před zavíračkou nejistě odsouhlasili, že asi ty servisní dny teď budou, a že mi to folii i vymění, když jim tam telefon nechám do dalšího dne. Za to mi to nestálo a odpověď byla nejasná. Zvědavost mi nedala a hned další den jsem zašel na Chodov. Prý servisní dny platí, jsou aktuální, P30 Pro hodí do řezačky, jen co se nastartuje. Nakonec z toho nic nebylo.. řezačka nefungovala. Na Národní se mi už nechtělo, abych si odškrtl třetí ze tří možností v Praze.

Ne že bych byl socka a litoval peněz za folii, ale přijde mi to dost amatérské, zvlášť když jim obří upoutávka na servisní dny i onu výměnu folie svítila přes celou zeď obchodu.
Siemens M50 -> SE T300 -> SE K750i -> SE C702 -> SE Elm -> Motorola Atrix 4G -> Lumia 1020 (AT&T) -> Lumia 930 -> Galaxy S7 -> Huawei P30 Pro -> Vivo X100 Pro
Pan Kája
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KrylP 25. 9. 2020 22:11

Tyto blázny lituji, jako je Kája. Telefon je spotřební zboží a balí to fólie, jako zákusky. Na co vyhazovat peníze, za kraviny, když, co půl roku je nový a lepší telefon...
Samsung S22 Ultra 12/512 GB, Samsung S21, Asus 8
KrylP
Junior

Odeslat příspěvekod myscho123 26. 9. 2020 06:44

Tu ide viac o princíp.. Ja som tiež videl tú reklamu a keby som mal cestu okolo tak by som to využil. Telefón rozhodne nekupujem každého pol roka, ale tak raz za 4.

P30 sa predáva už tak 2 roky nie? A stále je jeden z najlepších..
myscho123
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pan Kája 26. 9. 2020 07:27

Není třeba mě litovat, pokud to bylo myšleno vážně.

A ) Ano, je realita je ještě děsivější a svůj telefon mám dokonce v pouzdře, což chápu, že je pro někoho jistě na pováženou, ale není třeba za mě truchlit. Fakt mi to přijde fajn. Telefon mi neklouže v ruce a neviklá se na stole. Sice nesklízím obdiv za mistrný design, ale fakt tím netrpím .)

B ) Kvalitní fólie je fajn. Ta z výroby mi ještě vcelku kvalitní přišla. Displej vypadal stále dobře, prst klouzal a když se po čase udělá pár škrábanců (a náhoda je blbec), prostě jí vyhodím a nahodím novou, čistou, bez škrábanců. Když už si připlatím za přístroj s hezkým displejem a slušným foťákem, přeci nebudu koukat celou věčnost přes škrábance (nedejbože když vidím lidi třeba s aktuálními iphony a starou pavučinou, tak trpím).

Ale oba víme, že je to jen provokace, protože asi těžko bude zbytečné utrácení pár stovek rovně za pouzdro nebo folii vs velké tisíce za obměny telefonů, se kterými jsem spokojen.
Siemens M50 -> SE T300 -> SE K750i -> SE C702 -> SE Elm -> Motorola Atrix 4G -> Lumia 1020 (AT&T) -> Lumia 930 -> Galaxy S7 -> Huawei P30 Pro -> Vivo X100 Pro
Pan Kája
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tazz1 26. 9. 2020 18:52

Fólie z výroby je fajn, ale přijde mi, že sama přitahuje bordel. Tvoří se mi na ní jakoby chuchvalce prachu či čeho. Pro rýpaly, mám doma pořádek :-). Vedle ležící tablet je třeba v pohodě. Takže si nechat gratis vyměnit na počkání fólií, proč ne. Do kdy to je?
Tazz1
Junior


Odeslat příspěvekod Tazz1 27. 9. 2020 13:45

Super, díky moc. Teď už to nestihnu, ale v říjnu to zajdu zkusit :-) . Respektive, má někdo tu jejich fólii? Není to nějaký reklamní aušus?
mobil Huawei P30 Pro, tablet Huawei Mediapad M5 8,4 WiFi
Tazz1
Junior

Odeslat příspěvekod audiobullys 19. 10. 2020 22:00

Teď jsem zjistil že od nové aktualizace v červenci se mi nenabravaji hovory. Když dáš nastavení aplikace Služby telefonu Automaticky zaznamenávat hovory- tam je vždy povoleno tak příchozí ani odchozí hovor nenahraje.
Akorát se kliknutím na to vypne síť a znovu se k ní přihlásí.
Ani restart tlf nepomohl.
VI někdo kde to nastavit? Ukládá se mi to do složky Sounds/callrecord
audiobullys
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod xenon04 20. 10. 2020 08:18

odinstaloval jsem recorder pro emui 9 a nainstaloval tenhle pro 10.1
záznamy jsou stejně jako předtím ve složce Sounds/CallRecord
https://www.rprna.com/updates/emui/miss ... -solution/
Přílohy
Screenshot_20201020_091345_com.huawei.systemmanager.jpg
Civic 2.0 e:HEV
SGS23U - SM-S918B/DS - Black
SGW - SM-R960 - Silver
xenon04
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod audiobullys 22. 10. 2020 17:54

Super, nejdřív jsem musel najít tu 9 a pak už to šlo nainstalovat a už to zas funguje. Diky
audiobullys
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Tazz1 29. 10. 2020 19:23

Taky vám přišla ta mega 8Kb aktualizace? Marně si lámu hlavu co to mohlo být.
Tazz1
Junior

Odeslat příspěvekod zumzumzum 29. 10. 2020 19:35

Tazz1:
To bylo kvůli tomu posunu času :D
► Sháním: Sony Xperia Z5 Premium za nepřemrštěnou cenu! ( telefon se 4K displayem ] ◄ Momentálně používám Xiaomi 13 Flora Green
zumzumzum
Místní informátor
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků