Huawei P30 /P30 Pro - obecná diskuze

O mobilních telefonech značky Huawei

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Ve fóru rozjíždíme nový bazar. Pojďte prodávat, nakupovat nebo měnit

Odeslat příspěvekod Tazz1 2. 7. 2020 18:25

Také mám stále 10.0.0.195 . Už jsem myslel, že jsem sám :-)
mobil Huawei P30 Pro, tablet Huawei Mediapad M5 8,4 WiFi
Tazz1
Junior

Odeslat příspěvekod flashka 2. 7. 2020 20:44

Určitě nejsi. Podle dostupných informací měla být distribuce od poloviny června do jeho konce. Evidentně se to ale nepovedlo a vypadá to, že aktualizovaných přístrojů je zatím hodně málo. Teď začala chodit EMUI 10.1 na MATE 20. Tak je to zase dobrá zkušenost, že...
flashka
Junior

Odeslat příspěvekod Tazz1 4. 7. 2020 13:54

Tak jsem nevydržel a vzal to přes aplikaci "podpora" v telefonu a už jedu na 10.1. Konečně trochu zapracovali na AOD.
Tazz1
Junior

Odeslat příspěvekod kultus 4. 7. 2020 15:25

Prechazel jsem ze samsungu na huawei a to ze nema huawei AoD tak nacancany jako samsung nic neznamena proste to funguje, za to ty z toho mas koukam docela trauma kdyz musis porad hejtit.
kultus
Junior

Odeslat příspěvekod myscho123 4. 7. 2020 15:52

Ja mám AoD vypnutý, načo mať stále zobrazený čas.. Keby sa dalo zobraziť len ikony notifikácii, bolo by to fajn.
myscho123
Junior

Odeslat příspěvekod Tazz1 4. 7. 2020 23:05

A naopak, proč ho nemít? Já si už na to zvykl, že mrknu a vidím čas a notifikace.
Nebo jsou ty hodiny tak otravné vedle notifikací :-) ?
Tazz1
Junior

Odeslat příspěvekod myscho123 5. 7. 2020 07:02

Zbytočné spotrebujú baterku a potenciálne vypaľujú ten AMOLED.. Na hodinkách s rovnakým typom displeja mám po roku vypâlený stav baterky.
myscho123
Junior

Odeslat příspěvekod technikus 5. 7. 2020 07:24

AoD nemusí zobrazovat informace nonstop, lze to i na určitý čas vypnout.
Jinak AoD je alternativa k diodě, která zde chybí.
Vypálit by se nic nemělo, přece jenom se čas a notifikace pohybují, není to pořád na stejném místě. Stejně tak kolečko pro otisk prstu pulzuje a nesvítí trvale.
Amazfit GTR Stainless Steel
Roborock S50
Mi Router 4 + AC2100
Huawei P30
technikus
Junior

Odeslat příspěvekod xzeit 5. 7. 2020 09:43

myscho123 píše:Zbytočné spotrebujú baterku a potenciálne vypaľujú ten AMOLED.. Na hodinkách s rovnakým typom displeja mám po roku vypâlený stav baterky.

Kdysi jsem testoval spotřebu AOD na Lumii 1020,kde byla 2000mAh aku a
AOD bralo cca 0,2 až 0,3% za hodinu. Na předchozím Galaxy S7 to je cca do 1% za hidinu a na P30 pro je to zhruba taky tak. Nevím proč to šlo na Lumii o dost lépe, ale i přes to mám AOD pořád zapnuté a v reálu mám AOD opravdu aktivní (ležící na stole apod) jen pár hodin denně. Takže jestli si ale ukrojí 10 až 12% za den stejně budu nabíjet kadzy den,ktery končím s 30ti až 50%. Používám v P30 pro dualsim, kdy jedna je pracovní. Dříve jsem nabijel obden. Teď každý den, ale je to hlavně využitím mého telefonu jako pracovního.
xzeit
Junior

Odeslat příspěvekod Tazz1 5. 7. 2020 10:24

Já mám AOD nastaveno, aby se v noci vypnulo (spím :-) ) . Ještě na LG jsem testoval spotřebu baterie při zapnutém a vyplém AOD. A byl to minimální rozdíl. Dokonce i na G6, což je asi jediný telefon s AOD na IPS displeji, to bylo v jednotkách procent za den.
Tazz1
Junior

Odeslat příspěvekod Tazz1 5. 7. 2020 15:13

technikus píše:Vypálit by se nic nemělo, přece jenom se čas a notifikace pohybují, není to pořád na stejném místě. Stejně tak kolečko pro otisk prstu pulzuje a nesvítí trvale.

Jsi si jistý, že se AOD pohybuje? Na předchozím telefonu jsem to měl vždy po minutě, po dvou jinde a tady mi příjde, že se to ani nehne. Nebo jsem si to jen nenastavil?
Tazz1
Junior

Odeslat příspěvekod kultus 5. 7. 2020 16:05

Na Mate 20 Pro se to pohybuje, nevidim duvod proc by to u P30 melo byt jinak. Nastavit to nijak nelze, proc taky...
kultus
Junior

Odeslat příspěvekod technikus 5. 7. 2020 22:17

Samozřejmě že se AoD pohybuje. Jinak by bylo vypálených displejů...
Taky na noc AoD vypínám, ale to ne díky nějakému ušetřenému procentu baterky, ale že spím a na displej se nedívám.
technikus
Junior

Odeslat příspěvekod Tazz1 6. 7. 2020 07:24

Tak pak je něco špatně u mě. Stále v horní cca třetině displeje.

Edit : tak to je jen u toho nového iluminiscenčního. U toho nejzákladnějšího to není a normálně se pohybuje.
Tazz1
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka