Huawei P30 /P30 Pro - obecná diskuze

O mobilních telefonech značky Huawei

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod opasino 31. 5. 2020 13:16

Za mě, pokud se mobil nestřídá každý rok, tak je vždy lepší vyšší verze.
opasino
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Tazz1 31. 5. 2020 14:47

Obecně by to tak mohlo být. Ale spíše bych uvítal konkrétnější info. I tak díky.
Tazz1
Junior

Odeslat příspěvekod xzeit 31. 5. 2020 18:32

Může se zvýšit nárok na paměť RAM, například s aktualizací na vyšší verzi OS, nové hry, aplikace atd. také mohou využívat více operační paměti.

Obdoba platí také pro vyšší paměťovou kapacitu. Větší nároky aplikací na prostor atd.
Ano, lze rozšířit o paměťové karty, což může řešit nedostatečnou kapacitu....ale....dejme tomu, že začneš používat DUALsim. V tom případě o možnost rozšíření u Huawei P30 pro přijdeš a tedy 256 GB paměti se může hodit.

Sám mám a chtěl jsem, pokud ta možnost existuje, Huawei P30 pro s 8GB RAM/256 GB ROM.
Rozhodně jsem šel do vyšší verze byť za větší peníze....
xzeit
Junior

Odeslat příspěvekod Pan Kája 31. 5. 2020 21:02

Takže nikdo tu nemá problém s 6GB RAM, ale jistě by šel do větší .) (netvrdím, že víc není lepší, ale svým způsobem mě ty odpovědi pobavily).

Já bych si dovolil zaspekulovat, že Android 11 nedostane a pokud se za nějaký ten rok objeví supernáročná hra na RAM, pravděpodobně bude vyžadovat i dostatečně výkonný i zbytek HW, což může být pro P30P větší problém. Navíc třeba takový GRID (minimálně donedávna) trochu haproval s optimalizací pro P30P.
Neviděl bych tedy nějaký brutální rozdíl ve 2GB RAM. A pokud někdo využije větší úložiště, to už musí vědět sám. Paměťovky jsou řešení (pokud člověk nemá dvě SIM), ale u Huawei stojí o "pár" kaček více jak mSD u konkurence.
Siemens M50 -> SE T300 -> SE K750i -> SE C702 -> SE Elm -> Motorola Atrix 4G -> Lumia 1020 (AT&T) -> Lumia 930 -> Galaxy S7 -> Huawei P30 Pro -> Vivo X100 Pro
Pan Kája
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod nixxis 31. 5. 2020 21:35

Ono ty 2 GB ram navíc asi udělají největší užitek při otevření a používání více aplikaci najednou... Ale EMUI je jeden z těch agresivnějších systému co se týče vypínání aplikaci tak bych se toho moc nebál.
Mám 6gb verzi a neměl jsem žádný problém.
\,,/.<(*_*)> live long and prosper
nixxis
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod xzeit 1. 6. 2020 00:03

Co tě tak moc pobavilo? Já nikde nepsal, že jsou momentálně s 6GB nějaké problémy, psal jsem o potenciálních možnostech, které mohou nastat, ale samozřejmě nemusí.
xzeit
Junior

Odeslat příspěvekod hurec 1. 6. 2020 06:20

Tak 8gb/256 je lepsi o tom zadna.
Ted se divam, mam volnych 50gb pameti (hudba jen spotify, videa malo)
A RAM, prumer za 1den : prumerne vyuziti 3,6gb, volnych 1,9gb, prumerne vyuziti 3,5 gb a to mam mobil zasekany velkym mnozstvim app.

Edit: pardon mel jsem prumerne vyuziti 6,5 napsane, ale to byl preklep. Ma byt 3,5. Uz opraveno.
Naposledy upravil hurec dne 1. 6. 2020 14:42, celkově upraveno 1
hurec
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod myscho123 1. 6. 2020 07:50

V Honore 8 mám 4GB RAM a momentálne mám zaplnených 1,5 a to telefón normálne používam a aplikácie ručne nezhadzujem. Nehovorím, že by bol problém využiť 8 ale sám plánujem výmenu za P30pro 128/6 a dúfam, že zase nejaké 4 roky vydrží.
N3510i > N6021 > SEK750i + HPM82> HP ipaQ 614c > NEXUS S > Sencor P5500 > Samsung Galaxy NOTE 10,1 + Honor 8 > Huawei P30pro
Nikon D5000 > FujiFilm X100F
myscho123
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pan Kája 1. 6. 2020 21:34

Tak hlásím update na EMUI 10.1. Pocitově je prostředí rychlejší a prostředí fotoaparátu doznalo změny, které hlásili uživatelé na internetu - např. zmizel klasický výběr rozlišení - v pro režimu lze zapnout 40mpx nebo RAW přímo z obrazovky při focení, trochu se pozměnily módy apod.

P. S. řešit využití RAM není až tak zásadní ukazatel - pokud telefon nevyužije co nejvíce, je tam zcela zbytečně. Plné využití RAM neznamená, že je jí nedostatek, pouze její využití je optimální. Neznamená to ovšem nutné omezení uživatelských zkušeností při jejím nižším počtu. Zkuste například vyndat jeden RAM modul ze stolního počítače - využitá RAM nezůstane stejná, ale obvykle poklesne (i když předtím nebyla využita ani z poloviny). Pokud to není radikální zásah, benchmarky budou podobné a práce se systémem klidně také. Podstatný problém nastane, bude-li RAM vážný či kritický nedostatek. Proto záleží především na zkušenostech se slabší konfigurací.

EDIT: Dneska jsem náhodou vytáhl ze šuplíku svou starou lumii 1020, tak jsem si pro připomenutí cvakl jeden snímek a porovnal s P30 Pro. Pro zajímavost přikládám výřezy z plného rozlišení (lumie vlevo, ale to je znát i bez popisku.) Paradoxně je trochu blíž realitě Huawei, ale pořád je vidět, že kvalitní a velká optika (i slušný, ale ne o tolik větší snímač) z Lumie dokáží i po letech mnoho co nabídnout. :hm (vtipný, že na tolik citovaném DxO tehdá totálně pohořela skončila za tehdejším iphonem 5s a Samsungem S4)
Přílohy
porovnani.jpg
Siemens M50 -> SE T300 -> SE K750i -> SE C702 -> SE Elm -> Motorola Atrix 4G -> Lumia 1020 (AT&T) -> Lumia 930 -> Galaxy S7 -> Huawei P30 Pro -> Vivo X100 Pro
Pan Kája
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mirdyn 2. 6. 2020 09:47

Ta fotka vpravo je strašná, kde vznikla chyba? Barevné skvrny na střeše a místo listí divné šmouhy.

-- 2. 6. 2020 11:10 --

Chyba je v max. velikosti souboru zkus to někde nasdílet pro porovnání.
Mirdyn
Junior

Odeslat příspěvekod Pan Kája 2. 6. 2020 12:53

Počkej, to jsme si asi nerozuměli - tohle je jen výřez z 40mpx snímku. Obrázek +- odpovídá tomu, co je v originálu, žádné přidané artefakty z komprese. Střecha je skutečně tak špatná u Huawei. "Chyba" podle mě vzniká už v samotné kvalitě optiky (ruku na srdce, lumie v tomhle byla špičková, ale taky měla větší batůžek na zádech..), agresivních softwarových úprav (P30P vsází spíš na výrazně upravené 10mpx snímky) a osobně myslím, že snímač P30P není až tak moc úžasný jak se zdá (minimálně ty tmavé stíny..i v RAWu je to trochu problém).

Originály tentokrát dávat nebudu, protože se mi nechce ukazovat obsah na zbylé části snímku .) Ale klidně můžu nafotit nějaké další srovnání. Protože se mi první snímek z Huawei nezdál, udělal jsem krátce na to ještě jeden, taky na automat. Rozdíl není moc velký - viz příloha. Ale ruku na srdce - kdo z vás studuje fotky v plném 40mpx rozlišení a ještě za takového ostrého poledního světla? To spíš Lumie v některých aspektech překvapuje, než že by P30P fotila špatně. Navíc lumie 1020 si tolik nepomáhá softwarem a tak P30P dokáže vytvořit zajímavější snímky i v obtížnějších podmínkách. Jen je prostě znát, že i dnes se na něčem šetří a vše není jen růžové.
Přílohy
pokus1.jpg
Siemens M50 -> SE T300 -> SE K750i -> SE C702 -> SE Elm -> Motorola Atrix 4G -> Lumia 1020 (AT&T) -> Lumia 930 -> Galaxy S7 -> Huawei P30 Pro -> Vivo X100 Pro
Pan Kája
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod wit.cz 4. 6. 2020 19:47

Přidám svůj subjektivní pohled. Měl jsem P30 do února 2020, teď jsem od června na Xiaomi Mi 9, která sklízela chválu v recenzích a hodnocení. Na P30 se mi líbila AI a noční snímky. Ty jsou na Mi 9 dost slabé. P30 mám za osobně nejlepší fotomobil.
wit.cz
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar



Odeslat příspěvekod lokomot1 5. 6. 2020 08:39

Wit. Cz: p30 mám taky. Fotí dobře. Mluvit budu jen o fotkách za zhoršeného osvětlení, protisvětlu atd. Denní fotky dělá skoro každý mobil dobré.

Na fotkách je vidět docela silný postprocessing. Dělá to takové líbivější fotky, umělečtější, s výrazným kontrastem a velkým dynamickým rozsahem.
Mám i Oneplus 7t, a ten je o levl jinde. Fotky mají 2x tolik detailů, tam kde Huawei zobrazuje ve večerním snímků doma v protisvětle už jen tmu, tam oneplus dokáže vykreslit skoro vše. Přesto v mobilním formátu, těch 6 palců se mi třeba líbí i více z toho huaweie. Ne vždy, jen ten postprocessing umí ty fotky udělat líbivé.

Mimochodem nějak to neřeším , foťák používám jednou za Uherský rok, spíš jestli to někoho zajímá
lokomot1
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků