Huawei P30 /P30 Pro - obecná diskuze

O mobilních telefonech značky Huawei

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod milans74 26. 3. 2020 11:51

Ale ja stále píšem o P30-tke, nie o P30 Pro.
milans74
Junior

Odeslat příspěvekod hurec 26. 3. 2020 13:52

Jojo jsem trumpeta.
Mas recht, to radeji ten H20pro.
hurec
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod milans74 26. 3. 2020 14:42

Vďaka za odporúčanie.
BB Passport
BB Q5 -ex
Nokia E6 - ex
Nokia E52 - ex
milans74
Junior

Odeslat příspěvekod Mirdyn 27. 3. 2020 19:59

Ahoj, dejte někdo tip na vyslovení jména volajícího, dík
Mirdyn
Junior

Odeslat příspěvekod Levisek 29. 3. 2020 09:18

Už mi skočila aktualizace také. A ten messenger se mi opravil nějak sám.
Levisek
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _vpa 29. 3. 2020 09:52

Stále mám jen lednovou aktualizaci. Aktualizoval se je HMS Core
_vpa
Junior

Odeslat příspěvekod hurec 29. 3. 2020 11:37

Me to nabehlo az ted pred 15min. Zkus to ted. Huawei to vypousti postupne.
Popr zkusit hisuite na pc
hurec
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Pan Kája 29. 3. 2020 17:03

Musím vypustit trochu páry - zkoušel jsem opět věnovat celé odpoledne nastavení barev u RAWu. Je to nadlidský úkol a dostat se na barvy z automatického režimu u hlavního foťáčku není možné... jen se jim přiblížit s tím, že různá scéna přinese různé lehké barevné nádechy a žádný profil nefunguje univerzálně. Škoda. Například u širokáče je tam velká rezerva, kdy v JPG dělá z fotky olejomalbu a v RAWu člověk zachrání spoustu detailů... Bohužel, práce s RAWem i u staré S7čky byla úplně jinde...

Samozřejmě převažují pozitiva, co se užívání P30P týče, ale zrovna tohle mi (u mobilu prezentujícím se svými fotoschopnostmi) přijde smutné.
Siemens M50 -> SE T300 -> SE K750i -> SE C702 -> SE Elm -> Motorola Atrix 4G -> Lumia 1020 (AT&T) -> Lumia 930 -> Galaxy S7 -> Huawei P30 Pro -> Vivo X100 Pro
Pan Kája
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kultus 29. 3. 2020 18:03

Sice mam Mate 20 Pro (predtim S7e) ale tam je to stejne, fotky co chci nechat delam zasadne z RAWu stejne jako z fotaku. U huawei to ale nema smysl, nastesti 40Mpx fotak funguje vyborne i v zakladu ale jak pises sirokac i zoom by si zaslouzili vytahnout hlavne trochu toho detailu. Alespon vidis jak masivne zasahuje ta jejich "AI" do jednotlivych fotek. Nejhorsi je se v RAWu zbavit vinetace a toho nadechu uprostred. Nadruhou stranu S10 umela RAW jen u zakl.fotaku.
kultus
Junior

Odeslat příspěvekod Pan Kája 29. 3. 2020 21:30

Já spíš vidím barevné okraje, ale to je podobná debata jako o zpola plné nebo prázdné sklenici .) V lightroomu se dostanu do situace, kdy střed barevně neruší (neplatí to u všech fotech), ale nedokážu úplně vychytat zelené okraje. Přijde mi, že jejich nástup nemá jasně vymezenou hranici a že to jejich AI musí být docela chytré. Nejvtipnější je, že původní Lightroom 6 je u některých fotek na samé hranici posuvníku s nádechem do červena a pro zelené okraje by bylo třeba ještě větší posun a to už program nedovolí. O vytažených stínech do zelena nemá cenu mluvit, to nemá řešení... Ale jo, Samsung pro změnu nemá u všech foťáků RAW, ale díky tomu RAWu docela chápu, že ve fotoduelech občas Huawei vedle Samsungu barevně dost ustřelí (třeba občasné odbarvování zelených keříků.))

Ale není to až tak hrozné, tady preset v lightroomu seděl bez dalších úprav - viz můj onedrive. Bohužel už si nepamatuju, jaké jsou reálné barvy, ale mám takový pocit, že ani jedna verze nebude zcela odpovídat.) K presetům i vlastní barevné profily, ale to byla skor zbytečnost (sice se trochu liší od defaultních, ale obojí se dá poupravit v nastavení na stejný výsledek). Na CornerFix jsem rovnou rezignoval (nelíbí se mi představa, že bych každý snímek projížděl dalším softwarem)
Siemens M50 -> SE T300 -> SE K750i -> SE C702 -> SE Elm -> Motorola Atrix 4G -> Lumia 1020 (AT&T) -> Lumia 930 -> Galaxy S7 -> Huawei P30 Pro -> Vivo X100 Pro
Pan Kája
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zumzumzum 6. 4. 2020 19:29

T-Mobile v dubnu: Huawei P30 Pro za 17 tisíc není aprílový žertík

Obrázek
► Sháním: Sony Xperia Z5 Premium za nepřemrštěnou cenu! ( telefon se 4K displayem ] ◄ Momentálně používám Xiaomi 13 Flora Green
zumzumzum
Místní informátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xzeit 7. 4. 2020 07:46

Ale verze 128/6.
xzeit
Junior

Odeslat příspěvekod kultus 7. 4. 2020 07:47

To je porad celkem dost...je videt ze nema na trhu plnohodnotnou nahradu.
kultus
Junior

Odeslat příspěvekod iapple 16. 4. 2020 14:14

Ľudia ak si teraz kúpim p30pro budem mať stále všetky Google služby a aj pri ďalších updatetoch?
iapple
Junior

Odeslat příspěvekod hurec 16. 4. 2020 14:17

Jo. Certifikaci uz nikdo nevezme.
hurec
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků