Huawei P30 /P30 Pro - obecná diskuze

O mobilních telefonech značky Huawei

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod KrylP 13. 4. 2019 09:43

Samsung S22 Ultra 12/512 GB, Samsung S21, Asus 8
KrylP
Junior

Odeslat příspěvekod zumzumzum 13. 4. 2019 20:28

Oprava Huawei P30 Pro nebude podle Ifixit zrovna snadnou záležitostí
https://www.gizchina.cz/2019/04/13/opra ... lezitosti/
► Sháním: Sony Xperia Z5 Premium za nepřemrštěnou cenu! ( telefon se 4K displayem ] ◄ Momentálně používám Xiaomi 13 Flora Green
zumzumzum
Místní informátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zumzumzum 16. 4. 2019 13:28

Modely Huawei P30 a Huawei P30 Pro obdržely důležitou aktualizaci AOD
► Sháním: Sony Xperia Z5 Premium za nepřemrštěnou cenu! ( telefon se 4K displayem ] ◄ Momentálně používám Xiaomi 13 Flora Green
zumzumzum
Místní informátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod technikus 16. 4. 2019 16:03

Důležitá je co?
Nějaký článek na toto téma by nebyl?
technikus
Junior

Odeslat příspěvekod uiqjirka 16. 4. 2019 20:23

I legendarni Lumii 1020 Huawei porazil a ze ji dodnes neporazila spousta dnes jiz soucasnych telefonu jak v roce 2018, tak 2019.

http://allaboutwindowsphone.com/feature ... _Pro_p.php
uiqjirka
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mr.Scully 16. 4. 2019 21:07

Jaká bývá cenová strategie Huawei, klesají ceny rychle nebo až se zpožděním několika měsíců? Přemýšlím, jestli vezmu hned Mate 20 Pro nebo jestli se dá čekat nějaká marketingová či slevová akce i pro P30 Pro, který mi přijde o maličko lepší i zajímavější. Třeba Samsung má cashback skoro furt :D, ale u Huawei nevím, jestli promo akce bývají třeba až po 6 měsících prodeje nebo jak to je...
Mr.Scully
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Nick Cave 16. 4. 2019 21:10

Jak dá Samsung cashback na S10, S10+ tak zanedlouho na to dá akci na P30 a P30 Pro i Huawei
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KrylP 17. 4. 2019 08:12

Mr.Scully píše:Jaká bývá cenová strategie Huawei, klesají ceny rychle nebo až se zpožděním několika měsíců? Přemýšlím, jestli vezmu hned Mate 20 Pro nebo jestli se dá čekat nějaká marketingová či slevová akce i pro P30 Pro, který mi přijde o maličko lepší i zajímavější. Třeba Samsung má cashback skoro furt :D, ale u Huawei nevím, jestli promo akce bývají třeba až po 6 měsících prodeje nebo jak to je...


Nemusíš čekat, napiš a máš P30 Pro za 19ooo,- Je sice rozbalená, ale za tu slevu snad stojí...
Samsung S22 Ultra 12/512 GB, Samsung S21, Asus 8
KrylP
Junior

Odeslat příspěvekod Mr.Scully 17. 4. 2019 19:56

Jsem plátce DPH, takže už teď ji můžu mít za 16500 bez daně ;-) Ale i to mi přijde na mobil celkem dost, tak prostě čekám na příští promo akci - z dlouhodobého používání mobilů LG jsem zvyklý, že mobil stojí na jaře 18k, v létě 14k a na podzim už je kolem desítky :D
Mr.Scully
Pokročilý

Odeslat příspěvekod technikus 17. 4. 2019 20:36

Názor zajímavý, ale ne každý s ním musí souhlasit. Jsou lidé, co si koupí telefon třeba za 41 tisíc a neřeknou ani půl slova.

To, že cena padá je snad úplně normální. Za ta dvě období, co uvádíte, z toho bude vlastně "průměrný" telefon a mezitím vyjde X nových modelů u všech značek, které P30/P30 Pro sesadí o několik příček dolů. Ale to, že nebude mít v dané době nejnovější update, top procesor nebo třeba paměť nezmění nic na tom, že telefon bude stále skvěle fotit, volat, psát SMS a zvládat x jiných věcí, které zvládá vlastně kde kdo z konkurence.
technikus
Junior

Odeslat příspěvekod uiqjirka 17. 4. 2019 20:58

A taky bude agresivne zavirat aplikace a procesy, coz ten telefon dost degraduje. Takze bude jen skvele fotit a to je asi tak vsechno. Video uz takova hitparada neni a chovani systemu take ne, jak uz jsem zminil..
uiqjirka
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod technikus 17. 4. 2019 21:19

To, že si jej nekoupíte vy neznamená, že odradíte vaší reakcí X dalších lidí.
Podle podpisu jste zřejmě Samsungář. Já ním byl také, ale nějak mě po S9 přešla chuť. Po ní jsem zkusil Novu 3, P20 Lite, P20, Honor 10, P30 a musím říct, že Huawei má něco do sebe, ať má mouchy které má. On Samsung už taky není to, co bývávalo kdysi... Navíc je na trhu tolik značek a modelů, že si vybere skutečně každý
technikus
Junior

Odeslat příspěvekod Mr.Scully 17. 4. 2019 21:31

Jasně, to by člověk vybíral furt, kdyby čekal na ten ideální telefon za pár korun. Ale já nejsem úplně stopro o P30 Pro přesvědčen, přijde mi, že například oproti Mate 20 Pro to není prakticky žádný rozdíl. Tak ještě zvažuju.

Jinak já jsem prošel už taky většinu značek, poslední roky jsem měl hlavně různé modely od LG (aktuálně stále výborný V30), štve mě na nich jen slabší baterka a mizerná nativní aplikace na fotografování, Huawei by měl tohle mít výborné. Naopak mi bude hrozně chybět HW čtečka na zádech. Mít čtečku vepředu na displeji a ještě reagující pomaleji než na HW tlačítku, na to se netěším, proto nejsem ještě pro Huawei stopro rozhodnut.
Mr.Scully
Pokročilý

Odeslat příspěvekod technikus 17. 4. 2019 21:36

Jestli se nepletu, P30 obyč. vychází z Mate 20 Pro, tedy pokud se bavíme o fotoaparátu.
Nicméně třeba ohledně velikostí - P30 Pro a Mate 20 Pro se mi mnohem lépe v ruce drží Mate.
Ale jde o můj názor, přece jenom jsou lidé, kteří chodí po Praze i s iPadem a tím fotí a s ním volají. :mrgreen:
technikus
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 18. 4. 2019 17:04

Duel nejlepších z nejlepších: je lepší Huawei P30 Pro nebo Samsung Galaxy S10+ ?
https://www.mobilizujeme.cz/clanky/huaw ... el-recenze
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků