Huawei Mate 20 Pro - obecná diskuze

O mobilních telefonech značky Huawei

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod uiqjirka 24. 8. 2019 18:22

Jak by bylo fajn, vybrat si mezi IPSkem a mezi SuperAmoled, automaticky u jakehokoliv telefonu. ;-)
uiqjirka
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xzeit 24. 8. 2019 19:35

Rajs: ne, kdyby neměl Huawei mate 20 pro problém s displejem, tak píšeš opak. OLED displeje jsou do mobilních telefonů z funkčního hlediska vhodnější.
xzeit
Junior

Odeslat příspěvekod Cheetah007 24. 8. 2019 20:50

qepos píše:je pravda ze byt tu Mate 20 ten s LCD tak taky nevaham,ten prodaval pouze mam pocit Megatel

-- 24. 8. 2019 19:16 --

https://www.megatel.cz/huawei-mate-20-d ... 28gb-black

-- 24. 8. 2019 19:18 --

Samozrejme neni to pro:D

Tak ale Mate20 má IPSko to vím ale to zakřivení 2.5D nemá.

Uiqjirka
Jo to by bylo fajn.
Někde jsem četl a nevím co je na tom pravdy, že je to u TOP modelu kam velcí výrobci většinou Amoled dávají prakticky lumparna, protože Amoled je údajně levnější jak kvalitní IPS a za ceny za které je prodávají na tom solidně vydělají.
No záruka je dva roky a pokud během ní začne displej zloutnout nebo budou vypálena místa nějak rušit při běžné práci, dá se reklamovat.
Budoucnost spíše vidím v microLED to je pořád křemík a tohle snad nehrozí

-- 24 srp 2019, 21:56 --

Může někdo napsat krátký stručný seznam aktuálně prodávaných telefonu s tímto typem zakřivení displeje?
Mate 20 pro, 30pro a další?
Samsung to dával naposledy do galaxy Edge od šestky do osmičky tuším teď už od toho ale upousti.
Trochu mají zakřivení Note 9 a 10 ale na 3D modelu v katalogu GSM Aréna mi to přijde méně.
Huawei Mate 20 pro bývá v recenzích někdy vyčítáno, že výrobce toho zakřivení displeje v EMUI prostředí nijak nevyužívá je to jen pro efekt, Samsung tam třeba integrovat některé prvky u Edge.
Stejně tak AOD po uvedení na trh neuměl žádné notifikace přimo zobrazit, to už se postupem času zlepšilo jak psal Jozef Czmar, jak je to tady netuším.

Mě u telefonu nesejde až tak na brutalnim výkonu, nic náročného ani 3D hry už na něm dlouho neprovozuji.
Telefon se mi musí líbit, mít solidní foťák a musí mi dobře sedět v ruce a dobře se používat.
Tohle už rok splňuje Xperia XA1.
Nedávno jsem krátce měl Motorola One abych ji po měsíci prodal kamarádovi, tratil jsem na tom všeho sudy asi litr.
Telefon je to výborny ale držení v ruce takové divné a hlavně děsně ale opravdu příšerně klouže a na silikony já si nepotrpim.
V Alza Showroomu se mi dobře používal Redmi Note 7 a ještě příjemneji o trochu menší a užší Mate20pro právě i kvůli tomu zakřivení.
Koupím Redmi dostanu vyborne a spolehlive IPSko kvalitní foťák a cenu 5k výkon tak akorát pro mě.
Nebo vysolim 12k dostanu úžasný stroj s kirinem 980 jehož výkon ani ne využiji, ještě lepší foťák s design který je jednoduse skvělý, situace kolem huawei mě fakt netrápí ono se to srovná podle mě.
Cheetah007
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod qepos 24. 8. 2019 22:06

Ono je to dost velky rozdil uz jen vodeodolnost,opticka stabilizace,plus bezdratove nabijeni,a kdyz si vezmeme fakt ze jeste pred necelym rokem stal 24 tis je to pokuseni,kdysi jsem takto koupil LG Flex 2 s oled ale to byla chyba jelikoz to byl jeden velky problem,coz tady si myslim je kvalita jinde a to ostatni je politika,snaha odrovnat konkurenci.Ale konecne rozhodnuti je na vas.Mimochodem Xiaomi T9 pro vypada velice zajimave.
qepos
Junior

Odeslat příspěvekod Cheetah007 24. 8. 2019 22:22

Jestli myslis Mi 9T s vysouvaci selfie, to mi prijde uz prilis velke.
Jo pekne vypada a sympaticke rozmery ma Mi9 SE sice ma take AMOLED ale spatnymi displeji netrpi.
Fotak u Mate20pro je samozrejme jinde, opticka stabilizace a zoom to vim.
Bezdratove nabijeni 15W? je urcite fajn, sveho casu byvala u nekteryhcprodejcu i bezdratova nabijecka, ale neni to vec kterou vyslovene u mobilu vyzaduji.
Je pravda ze Mate zacinal na 25k loni pred vanocemi a soucasna cena je asi konecna a niz to nepujde, 12k je velice rozumne.

LG Flex 2 to byly ty s prohnutym telem/displejem uplne ze?
Cetl jsem ze byly hodne poruchove to je u teto znacky bohuzel velmi caste viz bootlop u jedoho modelu a asi i slepa ulicka tento koncept, nikdo dalsi s tim uz neprisel.
Motorola moto g (8) power
Cheetah007
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod qepos 24. 8. 2019 22:35

Ano prohnute a flekaty display plus nakonec uplne odeslo do křemikoveho nebe.Lg uz se od te doby vyhybam
qepos
Junior

Odeslat příspěvekod Cheetah007 24. 8. 2019 22:41

JJ rozumim

Jinak si procitam to obsahle tema na Huafan.
Tady Krasny priklad LG vs BOE AMOLEDy.
Ty zelene okraje jsou jeste dobre a je to primo na zobrazovaci plose, neni to lom svetla v tom zariveni, ta tenka zelena linie ktera je videt reba i na bile a jen pod urcitym uhlem.
Musim rici ze hnus ale je to jeste dobre, videl jsem i horsi fotky
https://www.huafan.cz/discussion/commen ... ent_151240

Nwjhorsi je ze ac se tvrdi ze vyrobce tu problemovou serii stahnul, jistota ze nejake zbyty u prodejcu nezustaly vubec neni a pouzity displej z cisel na krabicce vycist nejde nebo o tom nikdo nevi
Koupim u alzy, zjistim ze se me problem tyka, hned pujdu vratit klidne jim reknu oc bezi a ukazi, daji mi jiny kus a stejny...mivaji serie cele a to je ten problem.

Podle vseho o tom vedi i servisy viz Britex
https://www.huafan.cz/discussion/commen ... ent_150509
Nastesri je bud zakonna 14d lhuta pri nakupu pres internet nebo reklamace a nebyvaji problemy, vyrobce se k tomu postavil da se rici celem.
Taky v jinem komentari padlo ze to nechteji nikde moc rozmazavat oficialne protoze jim jde o penize prekvapive a nebyla by to prilis dobra reklama, no a v tehle dobe USA vs Huawei vs CIna uz teprv ne.
Navic to zelenamni jak lepidlo pracuje se zacne vlivem tepla projevovat treba az po tydnu ci pozdeji...pak je nahoda zda zmizi nebo zustane
https://www.huafan.cz/discussion/commen ... ent_150263

Stale vaham ci ano nebo ne.
S AMOLEDEM zas tak velky problem nemam, na MotoX2014 2nd je horni stavova a dolni ovladaci lista trochu videt na jednolite barve a pri beznem pouzivani si toho nemam sanci vsimnout a ani nejak nezloutne sem tam ho pouziji.
Naposledy upravil Cheetah007 dne 24. 8. 2019 23:08, celkově upraveno 1
Motorola moto g (8) power
Cheetah007
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nick Cave 24. 8. 2019 23:05

no já myslím, že by ti problémový kus hrozil především v těch šmejdských malých eshopech s levnými šedivkami, kde často jen přeprodávají vrácené nebo jinak vadné telefony a na případnou reklamaci nebo výměnu nereagují
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Cheetah007 24. 8. 2019 23:10

Tak verim tomu ze kusy s LG displeji pokud to tedy primo huawei ma v databazich podle seriovych cisel zanesene, stahnuli zpatky to se obcas pise.
Na huafan uz dlouho nebyl prispevek ze by to aktualne nekdo koupil a na alze v komentarich jsou posledni z prosince

-- 25 srp 2019, 00:23 --

Spatne ze ten nazelenaly nadech je videt u LG i na bilem pozadi pri urcitem naklonu
https://www.huafan.cz/discussion/commen ... ent_149868
https://www.huafan.cz/discussion/commen ... ent_149515

No myslim ze na Mate20 Pro kaslu a pujdu do RedmNote7 nebo Mi9SE tohle fakt nema smysl.
Pri mem stesti chytnu panel od LG a budu cekat treba pet dni nez se to projevi, pujdu vratit, vyfasnu jiny kus a to same....necham si u alty vratit penize a koupim jinde draz a bude se to opakovat, jistota ze stahli vsechny vadne kusy tady myslim neni...viz vyse zadne vyjadreni huawei ve smyslu " Omlouvame se zakaznikum, o problemu vime chyba nastala u dodavatele displeje, obratte se na autorizovany servis, vadnou serii z trhu stahuje" nic takoveho NIKDE neni.
S vymenou probelm nebude v 90p ale na tohle nemam nervy opravdu ne
Navic a tohle na to ma bohuzel i vliv, to zakriveni,,,ano je to efektni pusobive ale kdyz jsem si s telefonem pohraval v showroomu, chvilemi mi to vadilo...vylohou pralo dovnitr slunicko a ty okraje hazely odlesky...je to pry o zvyku.

-- 25 srp 2019, 00:42 --

Zde video z rakouskeho Huawei servisu, zavadu znaji a umeji opravit
https://www.huafan.cz/discussion/commen ... ent_149464

EDIT:
Na Alze v diskuzi nekdo v breznu polozil dotaz a nasledne na to dostal odpoved, neni to ofiko od prodejce, patrne nekdo ze zastoupeni nebo servisu, bylo by fajn kdyby to byla pravda, na foru huafan se to jiz neresi.
Obrázek

Tady dalsi dotaz z tohoto mesice a odpoved zamestnance alza...nevedi nic
Obrázek
Motorola moto g (8) power
Cheetah007
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kultus 25. 8. 2019 06:42

Cheetah007 píše:No záruka je dva roky a pokud během ní začne displej zloutnout nebo budou vypálena místa nějak rušit při běžné práci, dá se reklamovat.


Dost naivni nazor, staci obcas procitat fora samsung telefonu. To by musel byt vyrobce opravdu hodny anebo by se muselo jednat vyslovene o vadu nikoliv vlastnost... to uz je ale na samostatnou diskuzi do ktere se nebudu poustet. Proste zapomen na to ze vyreklamujes zazloutly displej...

Kamo ty uz u toho vyberu resis takovy kraviny, vybirat jako ty nikdy nic nekoupim! Bez uz pro nej nic lepsiho v poneru cena/vykon IMHO neni...porad se da vratit.

PS: Mate klouze jako svina :D i pres vroubkovane zada obalu se nevyhnes
kultus
Junior

Odeslat příspěvekod Cheetah007 25. 8. 2019 07:49

Ty mate20pro sam pouzivas? :-)
No klouze....v showroomu sice na "ksande" ale vetsi problem teda nebyl alespon u me, nejak mi to neprislo.
Motorola moto g (8) power
Cheetah007
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rajs 25. 8. 2019 07:53

No je lépe ignorovat diskuze než si přiznat Mate 20 pro byl průser,jen mne zaráží proč se zde neprodává verze bez pro už několik roků.
rajs
Junior

Odeslat příspěvekod Cheetah007 25. 8. 2019 08:22

Cekam co mi odpovi na jednom foru a prodejce ohledne tech vadnych kusu, jestli jsou jeste v obehu nebo ne, ale s nejvetsi pravdepodobnosti na to kaslu a tenhle jinak skvely mobil necham plavat.
Ano to zakrivene 2.5D? sklo je fajn, ale byl jsem bez nej doted, tak nevidim duvod proc bych nemohl byt dal.
Motorola moto g (8) power
Cheetah007
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mr.Scully 25. 8. 2019 09:05

Řešíte kraviny, měl jsem Samsungy, LG i další mobily, které údajně na tyhle vady displeje trpěly, nikdy jsem si ničeho nevšiml a ani neznám nikoho, kdo by takové problémy měl (na rozdíly od jiných problémů, třeba u LG některé modely byly extrémně poruchové, což jsme pocítili v celé rodině). To nechci vidět, jak kupujete auta, kde jsou taky rozdíly mezi kusy jako kráva (nevím, jestli podle dne výroby nebo podle toho, pro jaký trh auto je)... většinu života kupuju BMW, ale znám kusy, které bych se styděl nabídnout sedlákovi v Rumunsku, jak se ve výrobě prostě nepovedly. To by člověk nikdy nic nekoupil, kdyby byl takový hnidopich. Zvlášť u mobilu, což asi není úplně důležitá celoživotní investice :D

Mate 20 Pro za chvíli objednávám na Alze... mobilní aplikace mi tvrdila, že jsou skladem i modré, ale očividně ne, takže holt černá... jsem na to zvědav, Zenfone 6 se u mě neosvědčil, snad bude Mate Pro za nižší cenu lepší. Dle specifikací mi vadí jen čtečka v displeji, mívám ji na zadní straně a jsem tak zvyklý, ale třeba si zvyknu i na čtečku vpředu.
Mr.Scully
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Cheetah007 25. 8. 2019 09:28

Na ctecku v displeji bych si zvykl, ovsem ten zeleny nadech je prus.. fotky si snad videl.
Urcite dej vedet jak to mas, stale nevim jestli ty vadne serie stahli nebo ne.

-- 25 srp 2019, 10:47 --

Prave mi jisty clovek v diskuzi na alze odpovedel, podle nej Alza prodava uz jen kusy s panelem od BOE a ty s LG byly stazeny
Obrázek
Nevim ale asi dneska pojedu nakonec pro Xiaomi Mi9 SE 6/64
Redmi Note7 jsem z vyberu vyradil, je to padlo, velky robustni a hodne tezky telefon.
Vazi 155 oproti 186 u note.
Zvlastni je ze v showroomu je to predevsim pocitove, Mate20pro vazi stejne a v ruce pusobil lehci.
Jeste jsem mel v merku P30 lite ale fotak ma jednoznacne lepsi Mi9 SE a v ruce sedi take lepe, je to proste kompaktni telefon ktery v ruce sedi skvele.
Naposledy upravil Cheetah007 dne 25. 8. 2019 10:05, celkově upraveno 1
Motorola moto g (8) power
Cheetah007
Junior
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků