Huawei Mate 20 Pro - obecná diskuze

O mobilních telefonech značky Huawei

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod krokodeel 16. 8. 2019 10:14

No ja si myslim, ze to pres den vic zere, protoze se pohybujes, cili jestli je zapnuta i wifi, hleda wifi, hleda BTS, atd. Preci jen je vetsi zivo i v aplikacich (push notifikace chodi) a je to celkove neco jineho, nez kdyz necinne lezi na nocnim stolku. Ja mam pres den jeste pusteny always on displej, ten si taky neco malo asi vezme, atd. Ja kdyz jsem na datech, mam wifi vypnutou a naopak. Stejne jako mam vypnuty BT nebo Umisteni, kdyz to nepotrebuju. Za prve kvuli soukromi, za druhe kvuli baterii, za treti toho zareni je stejne uz az az :)
krokodeel
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Carllos VoIP 16. 8. 2019 10:17

Tak já se pro změnu z Mate 20 Pro k samsungu vracím, ne že by to byl špatný telefon, ale chybí mi s-pen a pár drobností, které má samsung lépe udělané.
iPhone 12 Pro Max, AW 5
Carllos VoIP
Junior

Odeslat příspěvekod kultus 16. 8. 2019 10:53

ja hned vracel zpatky samsung browser, ten chrome nemuzu uz dlouhe roky rozdejchat. Galerie je taky podivna, Music ma malo nastaveni a nenasel jsem EQ, videoprehravac dlouho startuje asi ho nahradim MX playerem. Zbytek celkem vpoho akorat mi schazi samsung vychytavka pretazenim kontaktu volam nebo poslu SMS. Nevim samsung ma tyhle veci lepe udelane, ale pokud jdou nahradit neresim to. Podstatna je pro mne rychlost-baterie-fotak. BTW neporadite apku kde se daji rucne psat poznamky a pak nahledy hodit na plochu proste nahradu Snote? Notes u Mate jsou az prekvapive pouzitelne na psani bez pera, ale widget stoji za prd ma moc male nahledy...jo a jsem prekvapeny jak dobre se oproti S7e pouziva zahnuta cast displeje, tam jsem mel problem ze nebral dotyky a blbnul u Mate to skoro nepoznam ze je zahnuty mozna i proto ze je zahnuty mene. Co Gcam pouziva nekdo na EMUI 9.1 jsem nenasel funkcni apku, kdyz uz se to tvari jakoze funguje neuklada fotky.
kultus
Junior

Odeslat příspěvekod krokodeel 16. 8. 2019 11:29

Ja pouzivam Edge a Firefox, spiclovaciho Chromajzla nemam ani na zadnem PC, to mi sem nesmi :)

To volani pretazenim kontaktu, to je to, ze v seznamu volani muzes na jednu stranu pretahnout a volat a nebo na druhou a psat sms? Ale stejne, volat se da jen namacknutim a sms dlouhym taky. Ja uz sms temer neposilam, vzhledem ke vsem kecatkum. Osobne Gcam nepouzivam, protoze moznosti OEM fotaku mi bohate staci, vcetne vsech Pro nastaveni, kdyz si chci hrat :)
krokodeel
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zumzumzum 16. 8. 2019 11:35

Huawei Mate 20 Pro dostane brzy aktualizaci 9.1.0.310 Červencové bezpečnostní záplaty.
► Sháním: Sony Xperia Z5 Premium za nepřemrštěnou cenu! ( telefon se 4K displayem ] ◄ Momentálně používám Xiaomi 13 Flora Green
zumzumzum
Místní informátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kultus 16. 8. 2019 13:41

krokodeel píše:To volani pretazenim kontaktu, to je to, ze v seznamu volani muzes na jednu stranu pretahnout a volat a nebo na druhou a psat sms? Ale stejne, volat se da jen namacknutim a sms dlouhym taky.

To tazeni je lepsi bezpecnejsi kolikrat si jen tak tuknu na displej kdyz drzim telefon jen v jedne ruce. Je to navic dost navykove delam to jeste doted :D k te galerii abych ji jen nehanil dneska jsem zkusil jen jednoduche upravy fotky a celkem dobre moznosti upravy jasu stinu atd na vestavenou apku...
kultus
Junior

Odeslat příspěvekod rajs 16. 8. 2019 14:53

Tak nějak nechápu,to tvé přetahování když mate řada už dlouho vlastní volání přiložením k uchu,zrovna tak přijímání hovorů.Co se týká hudebního přehrávače ten je od počátku debilní,používám poweramp,video přehávač taktež ubohost vyměnit zajiný vlc či Mx,uprava fotek je normální jako u všech founů gcam na 9.1 nefunguje .Žraní baterie bohužel na 9.1 je horší zbývá čekat na aktualizaci která to spraví,jinak huawei bych už nekoupil a předražený samsung už vůbec ne.
rajs
Junior

Odeslat příspěvekod kultus 16. 8. 2019 18:13

proste mi to vyhovovalo, chapat to nemusis. To autom. volani snad umel uz samsung S4, nikdy mi to nevyhovovalo.
kultus
Junior

Odeslat příspěvekod kultus 18. 8. 2019 15:59

nevite nekdo proc pri nataceni videa 1080@60fps leze ze zoomoveho objektivu takovy humus? Jakoby neumel 60fps a telefon dela jen vyrez z hlavniho fotaku. Pomuze jina aplikace pro toceni videa, mate nejaky tip na nejakou s kvalitnim vystupem? Diky.
kultus
Junior

Odeslat příspěvekod Carllos VoIP 18. 8. 2019 16:20

Video -1080p@30fps, to jsi nevěděl, když jsi ho kupoval?
iPhone 12 Pro Max, AW 5
Carllos VoIP
Junior

Odeslat příspěvekod kultus 18. 8. 2019 18:59

Ne nevedel, neni to pro mne tak dulezite ani jsem to nikde nevidel takhle podrobne rozepsane, dulezitejsi je pro mne foto a napr. RAW u vsech tri fotaku narozdil od samsungu S10 ktery to neumi.
kultus
Junior

Odeslat příspěvekod kultus 20. 8. 2019 16:32

nasel jsem v aplikaci fotaku zajimavy bug. Kdyz zapnu napr. v rezimu foto rozliseni 10Mpx, prepnu do Pro a nastavim 40Mpx nemam k dispozici prepinani mezi fotaky. Staci ale fotak vypnout znovu zapnout, klidne i aplikaci shodit. Nejen ze si pamatuje rezim Pro, ale ma hned nastavenych 40Mpx na hlavnim snimaci a vsechny kamerky jsou k dispozici, samozrejme kazda ve vlastnim max. rozliseni.

edit: v rezimu foto ale zase moznost vybrat fotaky neni a nejqk divne se to strida :D
kultus
Junior

Odeslat příspěvekod krokodeel 20. 8. 2019 21:20

Ted jsem to zkousel a ja to mam jinak. Kdyz nastavim 40Mpx, tak vsechny kamerky k dispozici nemam, at to shazuje nebo prepinam jak chci :) Zkousel jsem to opakovane a chova se to porad stejne...
krokodeel
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kultus 21. 8. 2019 05:41

Chova se to dost nepredvidatelne jeste k tomu zkus zapnout/vypnout RAW je to trochu usmevne. ;) jinak tedy musim rict ze ten nocni rezim je fakt paradni, nerikam ze vzdy ale vetsinou hoodne pomuze a taky jsem mile prekvapenej ze stability a vykonu zarizeni. Ani po tech prvnich zahulech a instalovani haldy aplikaci a updatu nepocituji zadne zpomaleni o restartech nemluve. Vse plynule jako prvni den.
kultus
Junior

Odeslat příspěvekod krokodeel 21. 8. 2019 18:53

Nj, RAW jsem nezkousel, zkusim :)

Jinak ja to mam pres pul roku a stale plynulost paradni, jeste se zlepsila po prichodu EMUI 9.1, tak snad to vydrzi :)
krokodeel
Junior
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků