Huawei Mate 20 Pro - obecná diskuze

O mobilních telefonech značky Huawei

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Mr.Scully 25. 8. 2019 10:00

Mi 9 jsem zavrhl kvůli slabé baterce a verze SE bude v tomhle ještě o něco horší.

Já chtěl OLED displej, top foťák, nadprůměrnou výdrž, co nejčistší android, bezdrátové nabíjení a ideálně čtečku na zádech, pochopitelně to vše za rozumnou cenu. Takový model prakticky neexistuje, tak jsem oželel čtečku na zádech a Mate 20 Pro je za ty prachy papírově top volba. Jak to bude vypadat v praxi, uvidíme. Zenfone 6 mě zklamal a jedinou alternativou jsou asi Samsungy, které jsou cenově jinde.
Mr.Scully
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Cheetah007 25. 8. 2019 10:07

Ano o vydrzi SE verze jsem cetl, den je jistota den a pul s odrenyma usima, note7 da dva dny temer jiste.
Motorola moto g (8) power
Cheetah007
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Cheetah007 25. 8. 2019 11:37

Takže mám Mate20pro Black vyzvednuty a jakmile dorazím domů hned vyzkouším a dám vědět.
Prodavač hned věděl o co jde když jsem zmínil problém s zelenými okraji /fleky ale říkal že vyprodávají zásoby a neví zda várku od LG stahovali nebo ne.
Jinak 2 vystavené kusy podle Device Info HW měly panely od LG.
Na černé ať na auto nebo min/max jas to patrně nebylo a vzít telefon do naprosté tmy jsem pochopitelně neměl.
Muži jen říci že barvy použitého Amoled jsou skvělé spolu se zakřivením a defaultnim tématem to vypadá jako by jste drželi maketu nebo kryt v pastelových barvách.
Bylo to mírně vidět v prohlížeči chrome na bílé stránce a jinde na netu ale nic tragického stále mluvím o vystavených kusech.
Na fotkách to Vyoada děsivé
Cheetah007
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rajs 25. 8. 2019 12:06

No já bych to neriskoval,v podstatě není co koupit,Huawei,Honor,nepadá v úvahu Lg,samsung ty notche hrůza,Xiaomi a Oneplus sázka do loterie a sony dlouhé ořezané pádlo,Asus Zenfone 6 zklamání o cvaklé nokie nemá cenu ani mluvit
rajs
Junior

Odeslat příspěvekod qepos 25. 8. 2019 12:38

Snad nebudeš mít panel.LG to bych osobně neriskoval.Drzim palce.Jinak mám ho od pátku a zatím spokojen.
qepos
Junior

Odeslat příspěvekod Cheetah007 25. 8. 2019 12:47

Huawei a sesterské Honor nějak neřeším co má USA s Čínou v obchodní válce.
To zakřivení se mi líbí stejně tak přístroj HW, fotoaparát a snad bude v pořádku i ten displej, až se vyhrsbu z návštěvy.

-- 25 srp 2019, 13:51 --

qepos píše:Snad nebudeš mít panel.LG to bych osobně neriskoval.Drzim palce.Jinak mám ho od pátku a zatím spokojen.

Device info HW jsi asi zkoušel jaký panel máš prosím?
Upřímně a psal jsme to, ty vystavené co už tam budou hezky dlouho, měl oba LG a mírně to bylo na bílé vidět ale fakt nic tragického, optika fotoaparátu vidí daleko víc jak lidské oko.
Kdysi jsme takhle fotil homogenitu podsvícení ipadu 1 na iPhone fórum kde se to řešilo.
Naživo to bylo i na černé v pohodě ale pořízené fotky byly příšerně, stejně tak ty nepekne na huafan.

Ono je to těžké, včera jsem prolistoval na huafan v tématu asi padesát stránek a dočetl se, že ty displeje od BOE sice nemají ty zelené fleky aspoň hodně patrné na fotkách, ale zase se tam objevují při testovacích videích duchy a barvy nejsou tak pěkně jako na LG a bílá ujíždí do růžové a přes displej nepravidelně mapy nebo cloud jak je to nazývané u stolních monitoru a tv

-- 25 srp 2019, 14:17 --

Fotky displeje LG z vystaveneho kusu, jas na adaptivní
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Cheetah007
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod qepos 25. 8. 2019 13:19

Mám ho z Mall.cz a po testu jsem si ověřil že display BOE,ale jak jsem psal po aktualizaci ta možnost ověření zmizela .
qepos
Junior

Odeslat příspěvekod Cheetah007 25. 8. 2019 13:42

Ano to tady dvě stránky nazpět padlo a děkuji za info.
Já tak do hoďky napíši co jsem chytil, hned po prvotním zapnutí a přihlášení omrknu displej a než se stáhnou updaty vyzkouším tu aplikaci.
Cheetah007
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Cheetah007 25. 8. 2019 14:52

Takže vážení, Huawei Mate 20 Pro v černé je doma, byl jsem nedočkavý hned jsem ho po vybalení zapnul a s černým boot screenem s logy výrobce a androidu, běžel do koupelny kde jsem ho potmě dukladně prohlížel, už v tu chvíli jsem veděl že mám tak na 80p vyhráno.
Raději jsem ho nechal v transportní fólii, ani nedával SIMku a jen se přihlásil k wifi a svému google účtu.
Už na posledních nastavovacích obrazovkách jsem veděl že tohle bude panel od BOE a skutečně tomu tak je.
Barvy vám přijdou nevýrazné ale to způsobuje mléčně bílá transportní fólie a později až bude vše ponastavované a s telefonem se sžiji, dám další fotky.
Každopádně jsem rád že jsem dostal prvotřídní vlajkový model navíc za bezkonkurenční cenu vzhledem k tomu co nabízí a displej je v pořádku a to ta že naprostém, mimo známých zelenkavých proužku, které způsobuje zakřivení po stranách a lom světla, navíc viditelné jen někdy a převážně na světlejších barvách, nemohu absolutně nic vytknout.
Zdá se že velcí prodejci jako dříve zmíněný mall.cz nebo ted alza.cz již dříve problémové kusy stáhli z prodeje a pán v diskuzi nelhal.

Screeny
Obrázek Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek

Ted poprosím o doporučení vhodné a kvalitní bezdrátové nabíječky s odpovídajícími parametry k tomuto modelu, značka nerozhoduje.
Naposledy upravil Cheetah007 dne 25. 8. 2019 14:54, celkově upraveno 1
Motorola moto g (8) power
Cheetah007
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kultus 25. 8. 2019 14:54

No vidim, ze koupe telefonu za 12K je u tebe velika udalost a zivotni pribeh bude i kniha? :D neres kraviny a uzivej zivota, je kratky...

... ja tam zadne zelene prouzky nemam at koukam z jakehokoliv uhlu. Tak mam sice drazsi telefon ale za to mam ten cupr supr box z bezdratovou nabijeckou a pam. kartou. :D Asi to prodam...Mejt se nabiji i z levne cinske bezdratovky nebo samsung stojanku. Kolik to tak muze mit cenu? ;)
Naposledy upravil kultus dne 25. 8. 2019 15:06, celkově upraveno 3
kultus
Junior

Odeslat příspěvekod Cheetah007 25. 8. 2019 14:59

Neni to žádná událost, zalíbil se mi hned jak jsem ho vzal poprvé do ruky.
Navíc to pomuže i ostatním mají dá se říci jistotu že dostanou kus s bezchybným displejem (Až na AMOLED časem no...ale s tím počítám)
Kdybych nepročítal tehdy toto vlákno ze začátku, ani o "gluegate" nevím a kdybych příspěvek o tomto problému na třetí stránce snad přehlédl, nevím to doted, alza má očividně už kusy s BOE panelem které jsou cajk.
Když už je tam amoled chci stejně kavlitní podívanou jako jsem už pár let zvyklý u IPSek žádné zvratky jako na displejích od LG a že kombinace zeleno, ružovo žlutá kterou jsem zdálky na vystaveném kusu v alze na bílém podkladu viděl, byla fakt na poblití.

-- 25 srp 2019, 16:04 --

kultus píše:No vidim, ze koupe telefonu za 12K je u tebe velika udalost a zivotni pribeh bude i kniha? :D neres kraviny a uzivej zivota, je kratky...

... ja tam zadne zelene prouzky nemam at koukam z jakehokoliv uhlu. Tak mam sice drazsi telefon ale za to mam ten cupr supr box z bezdratovou nabijeckou a pam. kartou. Asi to prodam...Mejt se nabiji i z levne cinske bezdratovky nebo samsung stojanku. Kolim to tak muze mit cenu? ;)

Tak pokud nemáš bud rád, displej použitý víš jak zjistit ale spíš na to kašli když si spokojen :D
Hele nevím jakou cenu to má...chci bezdrátobvou nabíječku aby to nabíjelo tím max proudem co mate dokáže pojmout...pokud si z prahy klidně koupím.
Motorola moto g (8) power
Cheetah007
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kultus 25. 8. 2019 15:10

heh spis jsem te chtel trochu poskadlit :D hele ty ses slusnej pohadkar jak se ti Mejt 20 libil a jeste stranku zpatky si si pomalu bezel pro Xiaomi :D nejsem z Prahy hodim to na bazos je to porad zabalene...bezdratovku mam jen na noc a je mi sumak jestli nabiji celou noc nebo hodinu...
Naposledy upravil kultus dne 25. 8. 2019 15:11, celkově upraveno 1
kultus
Junior

Odeslat příspěvekod Cheetah007 25. 8. 2019 15:10

Já hlavně sjedu do datartu a potřebuji nějaké pouzdro, takovou tu kapsičku s provázkem na vytahování.
Silikon nějak nemusím a to flipové podle ohlasu displej drbe a folie je u tohoto typu docela problém, možné to snad je a později nechám od nějakého šikuly ve firmě nalepit.

-- 25 srp 2019, 16:13 --

kultus píše:heh spis jsem te chtel trochu poskadlit :D hele ty ses slusnej pohadkar jak se ti Mejt 20 libil a jeste stranku zpatky si si pomalu bezel pro Xiaomi :D nejsem z Prahy hodim to na bazos je to porad zabalene...

Jo to je pravda, jako nouzovka měl být trošku menší Mi9 SE.
Redmi Note7 ač se rozměry tolik neliší, není v ruce pohodlný a to tak že pro mě vubec.
Víš jde o to že mě odradily problémy s displejem, být tam ipsko tohle se asi nestane, kdybych tu zprávu na dotykomanii a později to 139 stránkové téma na huafan nečetl, už ho dávno mám.
Hodně lidí tohle odradilo a po druhé výměně nebo hned to vzdali a vzali něconjiného...jenže to byly příspěvky z přelomu roku a od té doby je situace už zdá se v pořádku.
Motorola moto g (8) power
Cheetah007
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pehe2805 25. 8. 2019 17:15

Zdravím rozhoduji se zda si koupit Mate 20 Pro nebo Nota 10 (menší verze) podle parametrů mi ten menší Note 10 nepříjde v ničem lepší nez rok starý Mate 20 Pro? Díky
pehe2805
Junior

Odeslat příspěvekod Cheetah007 25. 8. 2019 17:29

Ani s jedním chybu neuděláš.
Na Note 10 jsem koukal, zakřivené sklo jako mate 20 Pro má také, vypadá skvěle, displej taktéž AMOLED rozměry podobné a výkonostně tam tak velký rozdíl nebude, mě by třeba vadil ten průstřel displeje, to raději výřez než tohle.
Mate 20 Pro se dá sehnat už od 11990kč Note10 stojí prakticky jednou tolik, rozhodnutí je už na tobě.

Tady máš srovnání
https://www.gsmarena.com/compare.php3?i ... hone2=9343

-- 25 srp 2019, 18:33 --

Měl bych dotaz na majitele Mate20 Pro kteří již telefon používají déle.
Zatím nebudu lepit ochrannou folii, mohou být problémy s ultrazvukovou čtečkou, máte na displeji či zádech po delší době drobné škrábance?
O ochranu displeje i zad se stará CGG5.
Co vím nejlepší je 3 o 6 se říká že je sice nejodolnější ale na škrábance to tak dobré zase není, jak to máte když s telefonem zacházíte slušně? Děkuji.
Motorola moto g (8) power
Cheetah007
Junior
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků