Huawei Mate 20 Pro - obecná diskuze

O mobilních telefonech značky Huawei

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Ve fóru rozjíždíme nový bazar. Pojďte prodávat, nakupovat nebo měnit

Odeslat příspěvekod Cheetah007 25. 8. 2019 00:10

Tak verim tomu ze kusy s LG displeji pokud to tedy primo huawei ma v databazich podle seriovych cisel zanesene, stahnuli zpatky to se obcas pise.
Na huafan uz dlouho nebyl prispevek ze by to aktualne nekdo koupil a na alze v komentarich jsou posledni z prosince

-- 25 srp 2019, 00:23 --

Spatne ze ten nazelenaly nadech je videt u LG i na bilem pozadi pri urcitem naklonu
https://www.huafan.cz/discussion/commen ... ent_149868
https://www.huafan.cz/discussion/commen ... ent_149515

No myslim ze na Mate20 Pro kaslu a pujdu do RedmNote7 nebo Mi9SE tohle fakt nema smysl.
Pri mem stesti chytnu panel od LG a budu cekat treba pet dni nez se to projevi, pujdu vratit, vyfasnu jiny kus a to same....necham si u alty vratit penize a koupim jinde draz a bude se to opakovat, jistota ze stahli vsechny vadne kusy tady myslim neni...viz vyse zadne vyjadreni huawei ve smyslu " Omlouvame se zakaznikum, o problemu vime chyba nastala u dodavatele displeje, obratte se na autorizovany servis, vadnou serii z trhu stahuje" nic takoveho NIKDE neni.
S vymenou probelm nebude v 90p ale na tohle nemam nervy opravdu ne
Navic a tohle na to ma bohuzel i vliv, to zakriveni,,,ano je to efektni pusobive ale kdyz jsem si s telefonem pohraval v showroomu, chvilemi mi to vadilo...vylohou pralo dovnitr slunicko a ty okraje hazely odlesky...je to pry o zvyku.

-- 25 srp 2019, 00:42 --

Zde video z rakouskeho Huawei servisu, zavadu znaji a umeji opravit
https://www.huafan.cz/discussion/commen ... ent_149464

EDIT:
Na Alze v diskuzi nekdo v breznu polozil dotaz a nasledne na to dostal odpoved, neni to ofiko od prodejce, patrne nekdo ze zastoupeni nebo servisu, bylo by fajn kdyby to byla pravda, na foru huafan se to jiz neresi.
Obrázek

Tady dalsi dotaz z tohoto mesice a odpoved zamestnance alza...nevedi nic
Obrázek
Sony Xperia XA1
Cheetah007
Junior

Odeslat příspěvekod kultus 25. 8. 2019 07:42

Cheetah007 píše:No záruka je dva roky a pokud během ní začne displej zloutnout nebo budou vypálena místa nějak rušit při běžné práci, dá se reklamovat.

Dost naivni nazor, staci obcas procitat fora samsung telefonu. To by musel byt vyrobce opravdu hodny anebo by se muselo jednat vyslovene o vadu nikoliv vlastnost... to uz je ale na samostatnou diskuzi do ktere se nebudu poustet. Proste zapomen na to ze vyreklamujes zazloutly displej...

Kamo ty uz u toho vyberu resis takovy kraviny, vybirat jako ty nikdy nic nekoupim! Bez uz pro nej nic lepsiho v poneru cena/vykon IMHO neni...porad se da vratit.

PS: Mate klouze jako svina :D i pres vroubkovane zada obalu se nevyhnes
kultus
Junior

Odeslat příspěvekod Cheetah007 25. 8. 2019 08:49

Ty mate20pro sam pouzivas? :-)
No klouze....v showroomu sice na "ksande" ale vetsi problem teda nebyl alespon u me, nejak mi to neprislo.
Sony Xperia XA1
Cheetah007
Junior

Odeslat příspěvekod rajs 25. 8. 2019 08:53

No je lépe ignorovat diskuze než si přiznat Mate 20 pro byl průser,jen mne zaráží proč se zde neprodává verze bez pro už několik roků.
rajs
Junior

Odeslat příspěvekod Cheetah007 25. 8. 2019 09:22

Cekam co mi odpovi na jednom foru a prodejce ohledne tech vadnych kusu, jestli jsou jeste v obehu nebo ne, ale s nejvetsi pravdepodobnosti na to kaslu a tenhle jinak skvely mobil necham plavat.
Ano to zakrivene 2.5D? sklo je fajn, ale byl jsem bez nej doted, tak nevidim duvod proc bych nemohl byt dal.
Sony Xperia XA1
Cheetah007
Junior

Odeslat příspěvekod Mr.Scully 25. 8. 2019 10:05

Řešíte kraviny, měl jsem Samsungy, LG i další mobily, které údajně na tyhle vady displeje trpěly, nikdy jsem si ničeho nevšiml a ani neznám nikoho, kdo by takové problémy měl (na rozdíly od jiných problémů, třeba u LG některé modely byly extrémně poruchové, což jsme pocítili v celé rodině). To nechci vidět, jak kupujete auta, kde jsou taky rozdíly mezi kusy jako kráva (nevím, jestli podle dne výroby nebo podle toho, pro jaký trh auto je)... většinu života kupuju BMW, ale znám kusy, které bych se styděl nabídnout sedlákovi v Rumunsku, jak se ve výrobě prostě nepovedly. To by člověk nikdy nic nekoupil, kdyby byl takový hnidopich. Zvlášť u mobilu, což asi není úplně důležitá celoživotní investice :D

Mate 20 Pro za chvíli objednávám na Alze... mobilní aplikace mi tvrdila, že jsou skladem i modré, ale očividně ne, takže holt černá... jsem na to zvědav, Zenfone 6 se u mě neosvědčil, snad bude Mate Pro za nižší cenu lepší. Dle specifikací mi vadí jen čtečka v displeji, mívám ji na zadní straně a jsem tak zvyklý, ale třeba si zvyknu i na čtečku vpředu.
Mr.Scully
Junior

Odeslat příspěvekod Cheetah007 25. 8. 2019 10:28

Na ctecku v displeji bych si zvykl, ovsem ten zeleny nadech je prus.. fotky si snad videl.
Urcite dej vedet jak to mas, stale nevim jestli ty vadne serie stahli nebo ne.

-- 25 srp 2019, 10:47 --

Prave mi jisty clovek v diskuzi na alze odpovedel, podle nej Alza prodava uz jen kusy s panelem od BOE a ty s LG byly stazeny
Obrázek
Nevim ale asi dneska pojedu nakonec pro Xiaomi Mi9 SE 6/64
Redmi Note7 jsem z vyberu vyradil, je to padlo, velky robustni a hodne tezky telefon.
Vazi 155 oproti 186 u note.
Zvlastni je ze v showroomu je to predevsim pocitove, Mate20pro vazi stejne a v ruce pusobil lehci.
Jeste jsem mel v merku P30 lite ale fotak ma jednoznacne lepsi Mi9 SE a v ruce sedi take lepe, je to proste kompaktni telefon ktery v ruce sedi skvele.
Naposledy upravil Cheetah007 dne 25. 8. 2019 11:05, celkově upraveno 1
Sony Xperia XA1
Cheetah007
Junior

Odeslat příspěvekod Mr.Scully 25. 8. 2019 11:00

Mi 9 jsem zavrhl kvůli slabé baterce a verze SE bude v tomhle ještě o něco horší.

Já chtěl OLED displej, top foťák, nadprůměrnou výdrž, co nejčistší android, bezdrátové nabíjení a ideálně čtečku na zádech, pochopitelně to vše za rozumnou cenu. Takový model prakticky neexistuje, tak jsem oželel čtečku na zádech a Mate 20 Pro je za ty prachy papírově top volba. Jak to bude vypadat v praxi, uvidíme. Zenfone 6 mě zklamal a jedinou alternativou jsou asi Samsungy, které jsou cenově jinde.
Mr.Scully
Junior

Odeslat příspěvekod Cheetah007 25. 8. 2019 11:07

Ano o vydrzi SE verze jsem cetl, den je jistota den a pul s odrenyma usima, note7 da dva dny temer jiste.
Sony Xperia XA1
Cheetah007
Junior

Odeslat příspěvekod Cheetah007 25. 8. 2019 12:37

Takže mám Mate20pro Black vyzvednuty a jakmile dorazím domů hned vyzkouším a dám vědět.
Prodavač hned věděl o co jde když jsem zmínil problém s zelenými okraji /fleky ale říkal že vyprodávají zásoby a neví zda várku od LG stahovali nebo ne.
Jinak 2 vystavené kusy podle Device Info HW měly panely od LG.
Na černé ať na auto nebo min/max jas to patrně nebylo a vzít telefon do naprosté tmy jsem pochopitelně neměl.
Muži jen říci že barvy použitého Amoled jsou skvělé spolu se zakřivením a defaultnim tématem to vypadá jako by jste drželi maketu nebo kryt v pastelových barvách.
Bylo to mírně vidět v prohlížeči chrome na bílé stránce a jinde na netu ale nic tragického stále mluvím o vystavených kusech.
Na fotkách to Vyoada děsivé
Cheetah007
Junior

Odeslat příspěvekod rajs 25. 8. 2019 13:06

No já bych to neriskoval,v podstatě není co koupit,Huawei,Honor,nepadá v úvahu Lg,samsung ty notche hrůza,Xiaomi a Oneplus sázka do loterie a sony dlouhé ořezané pádlo,Asus Zenfone 6 zklamání o cvaklé nokie nemá cenu ani mluvit
rajs
Junior

Odeslat příspěvekod qepos 25. 8. 2019 13:38

Snad nebudeš mít panel.LG to bych osobně neriskoval.Drzim palce.Jinak mám ho od pátku a zatím spokojen.
qepos
Junior

Odeslat příspěvekod Cheetah007 25. 8. 2019 13:47

Huawei a sesterské Honor nějak neřeším co má USA s Čínou v obchodní válce.
To zakřivení se mi líbí stejně tak přístroj HW, fotoaparát a snad bude v pořádku i ten displej, až se vyhrsbu z návštěvy.

-- 25 srp 2019, 13:51 --

qepos píše:Snad nebudeš mít panel.LG to bych osobně neriskoval.Drzim palce.Jinak mám ho od pátku a zatím spokojen.

Device info HW jsi asi zkoušel jaký panel máš prosím?
Upřímně a psal jsme to, ty vystavené co už tam budou hezky dlouho, měl oba LG a mírně to bylo na bílé vidět ale fakt nic tragického, optika fotoaparátu vidí daleko víc jak lidské oko.
Kdysi jsme takhle fotil homogenitu podsvícení ipadu 1 na iPhone fórum kde se to řešilo.
Naživo to bylo i na černé v pohodě ale pořízené fotky byly příšerně, stejně tak ty nepekne na huafan.

Ono je to těžké, včera jsem prolistoval na huafan v tématu asi padesát stránek a dočetl se, že ty displeje od BOE sice nemají ty zelené fleky aspoň hodně patrné na fotkách, ale zase se tam objevují při testovacích videích duchy a barvy nejsou tak pěkně jako na LG a bílá ujíždí do růžové a přes displej nepravidelně mapy nebo cloud jak je to nazývané u stolních monitoru a tv

-- 25 srp 2019, 14:17 --

Fotky displeje LG z vystaveneho kusu, jas na adaptivní
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Cheetah007
Junior

Odeslat příspěvekod qepos 25. 8. 2019 14:19

Mám ho z Mall.cz a po testu jsem si ověřil že display BOE,ale jak jsem psal po aktualizaci ta možnost ověření zmizela .
qepos
Junior

Odeslat příspěvekod Cheetah007 25. 8. 2019 14:42

Ano to tady dvě stránky nazpět padlo a děkuji za info.
Já tak do hoďky napíši co jsem chytil, hned po prvotním zapnutí a přihlášení omrknu displej a než se stáhnou updaty vyzkouším tu aplikaci.
Cheetah007
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka