Huawei Mate 10/ Pro/ Lite - obecná diskuze

O mobilních telefonech značky Huawei

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Nick Cave 16. 10. 2017 18:01

smartphony Huawei Mate 10, Huawei Mate 10 Pro, Huawei Mate 10 Lite dnes představeny
https://m.mobilmania.cz/huawei-mate-10- ... /a-1339911

https://www.mobilenet.cz/clanky/spickov ... 4754517451

Huawei Mate 10 Pro a pár fotek
https://androidportal.zoznam.sk/2017/10 ... te-10-pro/
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jozef Cmar 17. 10. 2017 14:43

Mate 10 Lite jsem zkoušel v pátek a hodně se mi líbil, uvidíme jaký bude fotoaparát a kdy dorazí Android Oreo.
Xiaomi 13
Galaxy S23
Jozef Cmar
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 19. 10. 2017 00:10

Mate 10 Pro, první dojmy a fotografie
https://www.mojandroid.sk/huawei-mate-1 ... rve-dojmy/
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nick Cave 20. 10. 2017 16:25

Huawei Mate 10 Pro je dle hodnocení DxOMark druhým nejlépe fotografujícím smartphonem na světě
https://m.mobilmania.cz/dxomark-huawei- ... 4882673418
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nick Cave 24. 10. 2017 11:20

Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod droman 27. 10. 2017 04:43

Tak, po osobním testu v přímo v Huawei v Quadriu můžu potvrdit, že se jedná o velmi designově povedený telefon. Z čelní strany dokonale zapadá do rodiny Huawei, ze zadní strany působí velice elegantně. Skleněná záda vypadají výborně a navíc telefon vůbec neklouže v ruce. Ale, na těle telefonu zůstávají otisky, na můj vkus docela dost. Samozřejmě je to daň za tu nádheru a je pravda, že ten kdo nosí telefon v kapse si jej při každém vložení do kapsy opět vyleští, já bych se ale bez pouzdra neobešel.
Jak bylo zmíněno, nechtěně se vyzkoušel i jeden pád na dlažbu. Telefon ho bez újmy vydržel, tedy až na poničenou ochrannou fólii na displeji.
Příjemné je zobrazení hodin na zamčené obrazovce, které je navíc možné časově nastavit. Například na noc se vypne zobrazení, což je příjemné.
O Androidu 8 se nebudu rozepisovat, ale musím říct, že možnost použití ovládacího virtuálního tlačítka je návykové.
O se týká foťáku, (porovnávám s Mate 9) ten má výbornou světelnost a je zase o kus dál než u M9 či P10. Co ho ale posouvá ještě dál, je umělá inteligence jak je tato "vlastnost" nazývána. Většina běžných uživatelů nechce fotit na manuální režim a nechává vše na automatu. Tady M10 PRO strašně pomáhá. Automaticky rozeznává scény a upravuje dle potřeby všechny parametry. Výsledkem jsou perfektní fotky bez nutnosti jakéhokoliv nastavování.
Další vychytávkou je (a to teď nevím jak se nazývá) úprava zvuku mikrofonu. Do telefonu můžete šeptat, či řvát a druhá strana vás bude vždy perfektně slyšet a nebude muset svůj telefon zeslabovat ani zesilovat.
Dobrá výdrž a rychlé nabíjení je taky velmi příjemné. Za 30 minut je telefon nabitý na 52%, za 20 minut údajně vydrží den používání a za 90 minut se zcela nabije. Osobně zastávám stejný názor jako vývojáři v Huawei a vítám cestu rychlého místo bezdrátového nabíjení. Samozřejmě zatím, až bude bezdrátové na vyšší rychlosti nabíjení, budu ho taky vyžadovat.
Systém by měl být údajně učenlivý, což v praxi znamená, že se naučí jak a kdy které aplikace používáte a má je v danou chvíli připravené například k rychlému spuštění.
Bylo prezentováno i propojení s televizí. Tam vidím obrovský potenciál, je ale nutné říct, že obecně je tato opce zatím v plenkách (tím nemyslím jen u Huawei) a například všechny aplikace nejsou pro tohle použití připravené. Jsem zvědavý na nějaké odborné recenze této funkce.
Formát displeje resp. celého telefonu je velice příjemný, perfektně sedí v ruce a musím říct, že oproti Mate 9 jsem si byl při držení jistější a lépe se ovládá jednou rukou.
Uff... :wink:
Závěrem : myslím, že telefon je ne o krok, ale o skok dál. A to o takový skok, že budu hodně zvažovat zda ho nepořídím místo svého půl roku starého Mate 9 se kterým jsem maximálně spokojený.
droman
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 30. 10. 2017 23:04

Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nick Cave 1. 11. 2017 00:23

k předobjednávce Mate 10 Pro kamera Huawei EnVizion zdarma
https://www.mobilizujeme.cz/clanky/vime ... 7497461765
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nick Cave 2. 11. 2017 23:04

Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nick Cave 4. 11. 2017 22:16

Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar


Odeslat příspěvekod JorgeJay 9. 11. 2017 19:20

Ahoj pánové,
mám na vás prosbu. Chápu, že asi nikdo s těmito modela nemá moc zkušenosti, ale zeptám se obecně. Plánuji zakoupit Mate 10 Lite. Momentálně mám Samsung s 5,1 palcovou uhlopříčkou a je mi už trochu malá. Mate 10 Lite mě láká, ale mám strach s poměrem stran 18:9. Často totiž koukám na seriály a filmy na cestách na smartphonu a nevím jak to je u nového trendu 18:9. Co jsem viděl iPhone X, tak videa nejsou zobrazovány přes celou (díky vykouslému vrchu). Pomůžu si s větší uhlopříčkou, ale s jiným poměrem stran? Díky za vaše názory.
Siemens C55 -> Nokia 7250i -> Nokia 6300 -> Samsung i900 Omnia -> iPhone 4S -> iPhone 5S -> OnePlus One -> iPhone 5S -> Sony Xperia Z3+ -> Samsung Galaxy S6 -> Sony Xperia XZ Premium -> Samsung Galaxy S8 -> Xiaomi Mi9
JorgeJay
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 9. 11. 2017 19:43

nepomůžeš, na videa a filmy je lepší smartphone s klasickým poměrem stran
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nick Cave 12. 11. 2017 02:18

Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JorgeJay 12. 11. 2017 20:19

Nick Cave píše:nepomůžeš, na videa a filmy je lepší smartphone s klasickým poměrem stran


Chápu, že video které je ve formátu 16:9 (1920x1080) není na display 18:9 vhodné. Ale vetšina filmů či seriálu je v jiném formátu 1920x800 (2,39:1). Má někdo zkušenost s tímto formátem na 18:9 displayích? Díky
Siemens C55 -> Nokia 7250i -> Nokia 6300 -> Samsung i900 Omnia -> iPhone 4S -> iPhone 5S -> OnePlus One -> iPhone 5S -> Sony Xperia Z3+ -> Samsung Galaxy S6 -> Sony Xperia XZ Premium -> Samsung Galaxy S8 -> Xiaomi Mi9
JorgeJay
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků