Huawei P9 - obecná diskuze

O mobilních telefonech značky Huawei

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz


Odeslat příspěvekod pedes 12. 7. 2016 11:03

Tak se mi dostala P9 s firmware B136 na krátkodobé testování na což se fakt těším.
Pokud tedy chcete někdo něco ověřit, vyzkoušet, poslat testovací fotky atd. tak dejte vědět.

Pokud jde o rozlišení videa a stabilizaci, tak upřesňuji, že stabilizátor má, lze zapnout v menu při spuštěné kameře, někde se objevila informace, že to nepodporuje. Rozlišení videa na výběr je 176x144(mms), QVGA, VGA, HD720, FHD1080 a FHD 1080 60sn/s.

Co je naprosto super je čtečka - rychlost, citlivost....a možnost čtečce přiřadit některé funkce.
pedes
Junior

Odeslat příspěvekod Lukke 13. 7. 2016 07:44

pedes: To je samozřejmě softwarová stabilizace. Obraz je značně oříznutý. Mluvili jsme zde samozřejmě o optické stabilizaci, jakou má třeba S7. Absence 4K záznamu je v dnešní době neomluvitelná.
autorevue.cz: BMW 330i E90, 190 kW + BMW 525d F11, 150 kW
zive.cz: Intel Core i9-7980XE, 2x Radeon RX 480, 64 GB RAM, SSD Intel 720, Samsung MD230X6
mobilmania: Galaxy S9+
Lukke
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pedes 13. 7. 2016 11:07

Lukke, mým cílem vás není přesvědčovat. Vaší prioritou je 4k video a v tom případě P9 díky "jen" FHD váš požadavek nesplní.
Ne každý, ale zrovna tohle upřednostní. Někdo ocední třeba velmi dobře zpracovaný software pro focení s mnoha kreativními režimy a profi funkcemi v nastavení ostření, kompenzace expozice, způsobu měření atd. Se zatím pořízenými fotkami a to i při špatných světelných podmínkách jems spokojen.
Někdo jiný má prioritu třeba GPS,která je v tomto případě na vysoké úrovni jak co se týče přesnosti, tak rychlosti náběhu bez dat nebo citlivosti v horších podmínkách, pro někoho je to naprosto vedlejší atd.
Pokud jde o srovnání s S7, tak jsem se na něj docela těšil. Bohužel kolega ji má třetím týdnem v servisu, takže zatím nemohu řešit.

Jinak můj předchozí příspěvek cílil spíš na ty, kteří uvažují o koupi a chtějí třeba zjistit/ověřit....něco, co je zajímá.
pedes
Junior

Odeslat příspěvekod babenka4 13. 7. 2016 11:23

Ahoj Pedes
vyuzivam toho, ze sam ponukas moznost zistit nieco o P9. Takze ak mozes napis sem, ako velmi a do akej miery sa prehrieva pri :
1/ hrani hier, - ale otestuj prosim minimalne aspon 30 min hrania a aj viac ak sa da
2/ pri spustenom fotoaparate - preco to tu pisem, lebo som citala na HuaFan, ze pri spustenom Fotaku
sa zohreje az na 65 -67 stupnov, co sa mi zda velmi vela a to je podla mna hodne
zle, viac by mi to vadilo ako chybajuca stabilizacia ci 4K
Dakujem
babenka4
Junior

Odeslat příspěvekod babenka4 16. 7. 2016 16:07

to Pedes .......no tak ti dik za zaujem.....nabuduce nemaj silne ramena a neslubuj testovanie telefonu ak to
nezvladas alebo nechces urobit
nech sa ti dari a nerob si z ludi srandu, mohlo by sa ti to raz vypomstit
babenka4
Junior

Odeslat příspěvekod pedes 18. 7. 2016 09:49

babenka4 -
rozhodně bych rád sdělil pouze skutečně otestované. Proto jsem se snažil používat focení v různých situacích s různou intenzitou, jen jako foťák, jen jako video atd. Nějaký čas to zabere, pokud nemám celý den jen na toto. Pro jiný požadavek jsem zkoušel aplikaci na monitor spánku atd.

Při focení jsem nezaznamenal problém. Zkoušel jsem různé režimy od běžného focení přes kreslení světlem, HDR atd.
Hry - dnes stáhnu něco náročnějšího (NFS apod), z dříve zkoušených (co jsem zvyklý hrát, moc nehraji) problém nebyl. Po té napíšu jak se choval procesor a co teplota.

-- 18. 7. 2016 10:58 --

ooooooooo- Důvodů ke koupi smartu je celá řada. Někdo si potrpí na kvalitu fotek a při tom ocení kvalitní software. Jiný chce GPS, velký displej, velkou paměť, výkon ve hrách, odolnost, záruku.....
Požadavků je celá řada, pro někoho je 4,5 palce strop, jiný by chtěl 6 a více)

Foťák (soft), který je v P9 je zatím nejlepší, se kterým jsem se setkal. Osobně dávám přednost tomu, abych nemusel zkoušet 50 aplikací a hledat tu, co mi alespoň z části bude vyhovovat. To se týká všech aplikací, takže i GPS, záznamu tras, zabezpečení atd.
Je pro mě důležitá citlivost na GPS, vyhovuje mi přehlednost EMUI, svižnost sytsému atd.
Otestovat něco je lepší než o tom jen mluvit ať už pozitivně či negativně bez osobní zkušenosti.
pedes
Junior

Odeslat příspěvekod babenka4 18. 7. 2016 12:37

Caf Pedes,

tak dik ze si predsa nakoniec ozval, a ospravedlnujem sa. Chapem ze nemas cas len na testy a mas aj ine a dolezitejsie povinnosti. Ak teda este ides testovat ako si pisal NFS, to je ta spravna hra pri ktorej by si mal to prehrievenie zistit cca po 1/2 hodke hrania a pri tom fotaku , to netreba ani cvakat fotky, pisalo sa tam ze ta teplota vybehne uz po chilke zarnutia aplikacie - fotaku. No co ma zaujima, to su hodnoty prehrievania v stupnoch- lebo v pohode znamena vela, pre niekoho zas nie, niekto za v pohode povazuje aj 42 stupnov , ja pri takej teplote ked este aj dalej stupa sa uz citim nesvoja a prekaza mi to.
Tak ak mozes, prosim, hod sem tie hodnoty a dik.
babenka4
Junior

Odeslat příspěvekod oooooooooo 18. 7. 2016 16:10

re : pedes
asis mne nepochopil, duvodem ke koupi mobilu, pokud nestoji 400 korun nemuze byt vestaveny soft, pokud je horsi nez ten z gp, coz je pripad softu k fotaku
oooooooooo
Android Maniak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod OndrejNecas 18. 7. 2016 22:56

Měl bych k vyšší teplotě jiný dotaz. Pokud vyleze na nějakou tu vyšší hladinu, ztlumí se jas displeje? Tohle se mi děje na LG. Telefon se zahřeje a dokud se časem nezchladí, nevyleze jas nad 60 nebo 77 procent. Venku potom skoro není vidět na displej. V létě se pak skoro nedá používat. Huawei tím taky trpí nebo ne?
Byl jsem nikde, znám nic
OndrejNecas
Junior

Odeslat příspěvekod pedes 19. 7. 2016 05:53

babenka4. To je v pořádku. Pokud existuje nějaký měřák teploty tak ho můžu stáhnout. Určitě na tento parametr může mít vliv i konkrétní verze FW. Já mámnyní B136 a momentálně přišla aktualizace na B160 tuším, ale ještě jsem nestahoval, snad dnes.
Jinak včera při intenzívním focení a nahrávávní videí ve FHD 60sn/s byl telefon mírně teplý,ale nic co by se mi nestvalo u jiných zařízení.
Pokud jde o zmíněnou hru, mě tato disciplína moc nebaví, nicméně jsem včera stáhl zmíněné NFS a půjčil "foun" synovi. Hrál opravdu vydatně a vrátil mi to se slovy, že "tohle přehřát nejde a , že ten jeho "šrot" by tohle nevydržel" tak jsem si snad nezadělal na to shánět nový smart ;-)

oooooooooooo - Ale netvrdil jsem že si ho někdo má koupit a už vůbecne kvůli "softu" k focení. Pouze jsem psal v tom smyslu, že je na velmi dobré úrovni a hraní si s hloubkou ostrosti i dodatečně je super. Telefon hodnotím dobře z mnoha pohledů. Rozhodně je to nejlépe vybavený smart řady P. Design je vždy věc názoru. Někdo to rád hranaté, někdo kulaté, jiný chce "domovské tlačítko" pod displejem,někomu to přijde ošklivé.
Nemohu za tak krátký čas objevit vše,ale zatím mě mile překvapil a to se týče samozřejmě nejen aplikace k focení s přístupem do nastavení měření expozice, metody ostření, citlivosti, rychlosti závěrky....
Sedí mi GPS díky její rychlosti fixu bez dat, citlivosti ve špatných podmínkách, přesnosti, ale to je tradičně u Kirinu dobrá vlastnost. Čtečka je velmi dobrá a vzhledem k tomu, že většinou beru smart do ruky, tak nemám problém s jejím umístěním. Naopak se dá využít i k jiným funkcím. Rychlost prostředí je OK, přehlednost EMUI, výdrž.............. Prostě ten smart odpovídá své kategorii a v ní nabízí dostatek funkcí, výkonu, kvalitu zpracování atd. a samozřejmě je slušná i záruka na prasklý displej.
Ano, někomu bude vadit spojený slot na sd/sim2. Pokud jde o aktualizace, byla verze FW B130, nyní mám B136 a přišla aktualizace na B160. Čili při své startovací ceně pod 15tisíc a srovnání s konkurencí v ceně a 15+22 tisíc nevidím problém.
pedes
Junior

Odeslat příspěvekod babenka4 19. 7. 2016 14:58

to Pedes,
tu teplotu baterie vyborne zmeria apka GSam Battery Monitor, ja ju trvalo pouzivam, lebo vlastnim ZTE Axon mini a to je ina piecka, preto by som nerada zakupila miesto mobilu dalsie vykurovacie teleso ,

tak dik a ak by si nahodou tu GSam Battery stiahol, prosim tvojho synka nech sa este chvilu pohra a spravi kuk na teplotu zariadenia, a tiez by potesila spravicka ako je skutocna hodnota teploty pri tom fotaku, diky moc
babenka4
Junior

Odeslat příspěvekod petr141414 27. 7. 2016 14:00

Zdravím, mam v plánu koupi P9 (upřednostnil jsem před galaxy s6 edge) tak snad neudělám chybu.

Je na dvě sim nebo ne? Nekde se to liší... Pokud je na dvě sim, pak nema slot na pametovku?

Jaký je rozdíl mezi distribuci CZ a EU? U Applu jsem toto neřešil.

Diky
petr141414
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nick Cave 27. 7. 2016 15:30

EU distr. reklamuješ pouze u eshopu, kde jsi koupil, CZ distr. můžeš i v autorizovaném servisu. V prodeji jsou u nás dvě verze Huawei P9, hybridní dualsim (buď druhá sim nebo karta) s označením EVA-L19, nemá NFC a LTE 900MHz (v podstatě už není potřeba) a single sim EVA-L09, má NFC, slot na microSD a plné LTE
Záruka je 3r. a 3měsíční od zakoupení výměna za nový, pokud se vyskytne závada
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pedes 1. 8. 2016 13:19

NC to popsal dobře. Pro vaši informaci je na http://consumer.huawei.com/cz/mobile-phones/tech-specs/huawei-p9-cz.htm specifikace obou verzí včetně pásmové podpory. U P8lite, která měla dva sloty, jeden pro SIM kartu druhý pro SIM nebo SD bylo možné upravit simkartu a využít v jednom slotu obojí. Zde to nelze. Na druhou stranu máte k dispozici 32GB prostoru. Výrobce vydává aktualizace,. Výhodou je 3000mA baterie, 5,2 displej je vměstnán do rozu,mně velkého těla. Co je velmi dobré je čtečka. Z P9 byl nadšen kolega, který používá S7.
Pokud jde o distribuci, pak bych se klonil k české kvůli OTA aktualizacím. Pozor na verze od operátorů, které mají často blokovaný druhý slot pro SIM.
pedes
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků