Huawei Ascend G510 - obecná diskuze

O mobilních telefonech značky Huawei

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Ve fóru rozjíždíme nový bazar. Pojďte prodávat, nakupovat nebo měnit

Odeslat příspěvekod xondrax 15. 4. 2013 15:38

Ma uz nekdo zkusenosti s Huawei G510?Premyslim ze si ho za 4000kc dovezu UK kde ho mistni vodafone prodava v predplacene sade za 130liber coz je oproti ceskemu o 2t levnejsi....

Chtel jsem si ho dnes u VDF osahat a pohorel jsem.Mezi vystavenymi meli jen maketu a odmitl mi predvest prodejni kus-pry to maji zakazano...
Jinak Paul OBrian z MoDaCo si uz G510 poridil,pripravuje jeji test,a uspesne ji odblokoval pomoci kodu(coz je dobra zprava,nikam se nebude muset chodit a kod nebude az tak drahy -uz ted je na ebay za cca 4 libry)
Protoze se G510 uz nejakou dobu prodava ve Spanelsku jako Orange Daytona,jsou uz na svete 2 custom rom a postup jak odemknout bootloader(zatim ne pro Mac)

Odeslat příspěvekod xondrax 30 dub 2013, 17:14
Pripravuju se ma prechod na G510-appky nainstaleny,kontakty a sms presunuty z predchoziho founu uz jsou,jen cekam na folii a kryt.O kod na odemceni bootloaderu zazadano primo na Huawei-dorazila univerzalni odpoved,ze to postupuji dal a ze do 3 pracovnich dni ho obdrzim...Taky jeste neni 100% potvrzen postup na ziskani root-a :(

Odeslat příspěvekod xondrax 07 kvě 2013, 08:34
Opet si to tu sam doplnim-konecne dosel kod na odemceni bootloaderu,takze instalaci custom romek a rootu uz nic nebrani-v prvni rade ocesu G510 o zbytecnosti (FB,Twitter,spoustu jaz.balicku atd.)
GPS je presna a rychla,vlastne si muzu po tydnu jen stezovat na velikost...je proti predchozimu ZTE Blade proste obri a zatim jsem si uplne nezvyk :(

Odeslat příspěvekod xondrax 09 kvě 2013, 20:10
Bootloader odemcen,flashnuta recovery s rootem-cisteni rom od zbytecnosti muze zacit...doufam ze se brzy objevi port CM10.1
xondrax
Junior

Odeslat příspěvekod jasanek29 14. 5. 2013 08:32

zdarec lidi,tak jsem se stal asi před třemi týdny vlastníkem tohoto přístroje a můžu říct,že jsem byl až překvapen, opravdu dobrá mašinka,svižná, pěkný ostrý displej,dobrý a rychlý reakce,opravdu mě překvapil,už jsem hrál most wantet a shift,vše běželo svižně,bez problémů,bez sekání, opravdu maká na výbornou. Pavel
jasanek29
Junior

Odeslat příspěvekod Ředitel ČTÚ 14. 5. 2013 08:43

Jaká je čitelnost na slunku borci ? ;-]
5x - tý zákazník Oskara / Vodafone ( lépe řečeno Českého mobilu - od 10.1.2000, faktura od Českého Mobilu číslo - 14x )
Ředitel ČTÚ
Vrátnej na ČTÚ

Odeslat příspěvekod jasanek29 14. 5. 2013 08:57

v recenzích čitelnost displeje na slunci chválí a mě osobně docela vyhovuje,nemůžu posoudit s jiným displejem tyhle třídy, ale mě jak říkám docela čitelnost na slunci vyhovuje.
jasanek29
Junior

Odeslat příspěvekod xondrax 14. 5. 2013 17:13

mam nastaveny automaticky jas,mam tam i folii a na slunku i neco vidim a kdyz ne tak si rukou priclonim(stejne se ten obr neda ovladat jednou rukou:p)
ale ted vazne-az pribude slunnych dni a ja na displayi nic neuvidim,tak si jasu muzu jeste kdykoliv pridat....
xondrax
Junior

Odeslat příspěvekod Policak 9. 6. 2013 17:54

Tak mám G510 druhý den a zatím skoro spokojenost, má i NFC, což zdejší katalog a recenze zamlčují, odzkoušeno s Nexus S a funguje bez problémů. Škoda malé RAM, trochu pomohlo nahrazení rozežraného UI emotion launcheru Nova launcherem, volná RAM se s ním drží kolem 110MB a to už stačí i při spouštění Ingressu nebo trochu náročnějších her.
Podpis....to jako můj? Nebo čí? Radši to nechám volný.
Policak
Junior

Odeslat příspěvekod xjanstem 10. 6. 2013 14:27

Dlouhou dobu jsem měla Huawei G300 s kterým jsem byla naprosto spokojená. Chtěla jsem si udělat radost a koupila jsem si Huawei G510, první týden naprostá spokojenost, ale po týdnu to začalo. Jeliž pracuju u nejmenovaného operátora na prodejně tak mě překvapilo ýe tyto problémy nejsou jen na mém telefonu ale už jsem se asi v průběhu 2 týdnů setkala s pěti lidma který mají uplně stejný problém s G510. Jde o toyto problémy: Když telefonujete druhá strana vás třeba po minutě přestane slyšet a někdy už od začátku hovoru neslyší... To je asi hlavní problém kterej je dost nepříjemnej když potřebujet vést dlouhé hovory ale telefon Vám někdy dovolí třeba jen minutu... Příští týden ho budu odesílat do servisu, tak uvidíme co mi na to řeknou.
xjanstem
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jasanek29 10. 6. 2013 19:30

ahoj, taky máme s manželkou tento přístroj a taky nám dělal to, co tobě, trvalo to 14 dní až tři neděle, poté se to samo zlepšilo, samo odeznělo, můžeme vést dlouhé hovory,bez problémů slyším druhou stranu. :–)
jasanek29
Junior

Odeslat příspěvekod Policak 22. 6. 2013 21:23

Pokud by někdo chtěl, pár tipů pro rootnutou G510 a změny v build.prop:
ro.config.hw_battery_percent=false změňte na true - vedle ikony baterie se vám objeví kapacita v procentech
ro.config.hwheme změňte hodnotu z 1 na 0 - předělané ikony Huawei theme se změní na Google čistý Android
ro.config.hw_ascend_ringtone=true změňte na false - vyzváněcí tón bude hned s maximální hlasitostí, odpadne to otravné a v systému nenastavitelné postupné zesilování
V seznamu aplikací kilněte a poté vypněte Odemknutí Huawei, běžte do nastavení Zabezpečení - Zámek obrazovky, nastavte Odemčení Huawei...a po restartu vám naběhne originální Unlock od Google.

Takhle nějak to pak vypadá...

ObrázekObrázekObrázek
Policak
Junior

Odeslat příspěvekod hanka78 27. 6. 2013 09:14

Zdravím.Včera jsem si koupila mobil ,ale nemůžu ho dát dohromady tak jak jsem měla předešly.Prosím tedy o radu.
1.Jak udělat aby se mi ukazovaly u kontaktů fotky z fb?
2,Nejde mi přidat fotka k novému číslu.
3,Jak nastavit email?Nevím jestli to pop3 nebo to druhé.
Budu ráda za jakoukoliv pomoc s pozdavem Hanka :-)
hanka78
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Policak 27. 6. 2013 10:54

Fotka ke kontaktu se přidá přes Lidé, stačí kliknout na pole pro fotku. Mail ti neporadime, když nevíme, jaký máš.
Policak
Junior

Odeslat příspěvekod hanka78 27. 6. 2013 11:03

At mackam co mackam tak tak mi to nikde nenabizi pridat foto. A ty fotky ke kentaktum z fb nevis?
hanka78
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Policak 27. 6. 2013 17:31

Nemas nahodou ty kontakty na SIM karte? Pak k nim samozrejme zadnou fotku nepridas. Resenim je presunout vsechno do pameti mobilu, nebo na Google ucet a ze SIM karty smazat. Pak uz to musi jit. Huawei nema rad, kdyz jsou kontakty na SIM.
Na FB zkus tohle https://play.google.com/store/apps/deta ... WVhcHAiXQ..
Policak
Junior

Odeslat příspěvekod pedes 27. 6. 2013 19:42

Ahoj z tvého popisu soudím, že problém je opravdu v tom co píše kolega přede mnou.
Zkus si přetáhnout nějaký kontakt do tel a přidat foto. Mělo by to šlapat.
pedes
Junior

Odeslat příspěvekod hanka78 26. 7. 2013 23:42

Ahojte .Děkuji za radu.Vyzkoušela jsem a už mi to funguje.
hanka78
Kolemjdoucí

Další stránka