Zpomaluje se android časem běžným používáním telefonu?

Diskuze o Androidu a příslušných aplikacích

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Zpomaluje se vám android časem během používání?
Ano 11 %  47%  [ 11 ]
Ne 8 %  34%  [ 8 ]
Zpomaluji se také, takže si zpomalení OS nevšimnu 2 %  8%  [ 2 ]
Mám ios a ten se nezpomaluje 2 %  8%  [ 2 ]
Celkem hlasů : 23

Odeslat příspěvekod Pan Kája 4. 2. 2020 00:19

Tohle téma beztak skončím flame... ale za sebe musím říci, že jsem s androidem spokojený. Měl jsem do teď svou S7 přes 2,5 roku. Někdy během této doby upgrade na Oreo (bez vyčištění telefonu), za tu dobu bez HR. Jediné místo, kde se telefon od začátku sekal, byl výpis aplikací. Neříkám, že se o něco nemohl zpomalit, ale při používání jsem nic nezaznamenal, telefon mě celou dobu nijak rychlostně neomezoval. Byl jsem mile překvapen, když uvážím ty neustálé narážky na zpomalující android.

Na druhou stranu, je otázka do jaké míry jsem vypovídající vzorek. Jsem vcelku šetrný a přemýšlivý uživatel, takže mi třeba i počítač fungují slušně i bez reinstalací, zatímco mi bylo ukázáno, jak pomalu umí fungovat W10 u některých lidí .)

Ale pokud to někoho potěší, můj starý atrix a zděděný Nexus 7 (tegry 2,3) byly cca po 5-6 letech prakticky nepoužitelné s novými aplikacemi a portovanou novou verzí androidu a nedostávalo se jim výkonu. To byl do očí bijící rozdíl ve srovnání s mými windowsáckými telefony, které fungují svižně, ale mají zase jiné problémy .)
Siemens M50 -> SE T300 -> SE K750i -> SE C702 -> SE Elm -> Motorola Atrix 4G -> Lumia 1020 (AT&T) -> Lumia 930 -> Galaxy S7 -> Huawei P30 Pro -> Vivo X100 Pro
Pan Kája
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod redmond 4. 2. 2020 01:14

Tak urcite, kazda elektronika casom straca povodne vlastnosti, tak ze sa to prejavi aj na fungovani OS.
my name is mond, Redmond.
redmond
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ze.us 4. 2. 2020 09:34

kazda elektronika casom straca povodne vlastnosti

Pomerne blaznive tvrzeni, z jakeho zdroje cerpas?
ze.us
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod opasino 4. 2. 2020 11:40

Pan Kája píše:Neříkám, že se o něco nemohl zpomalit, ale při používání jsem nic nezaznamenal, telefon mě celou dobu nijak rychlostně neomezoval. Byl jsem mile překvapen, když uvážím ty neustálé narážky na zpomalující android.

Tak ony tyhle hejty pramení spíše z minulosti a vrací se jako bumerang. Dříve to tak bylo, ale dejme tomu od verce 7 už se jedná o dosti vylepšený systém v tomto směru.
A zase bych k tomu rád zmínil jeden příklad, proč se stává, že k takovým názorům dochází. Jak jsem o příspěvěk zpět psal o tom kolegovi, co jede v iOs, tak si pamatuji dobu, kdy (asi) rozbil svůj iPhone a neměl zrovna na nový. Tak si koupil tel. s Androidem, myslím, že to tehdy byl nějaký pětipalec u Vodafone, přesné číslo si nepamatuji, z té jejich levné řady, stál okolo 4.5k. Cca po dvou měsících šel tel. pryč, kdy opět koupil iPhone s tím, že Android je "nefungující pomalá lagující sračka." No ono srovnávat tehdy Android za necelých pět a iPhone za 25k, se prostě nedalo a nebylo možné mu to vysvětlit. Dodnes je toho názoru, že prostě Android není tak fungující systém jako iOs, brzy se začne zpomalovat a proto jedině iPhone. A prostě mu nevysvětlíš, že doba je dávno jiná. Takže asi tak. :-P
opasino
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod calebcox 4. 2. 2020 11:53

Ono je na to mozne pohlizet jeste jinak... jdu si koupit iPhone, vim ze at koupim jakykoliv z aktualni nabidky bude fungovat... a on bohuzel aplikoval stejnou logitku i na Android telefon.
Ano lze argumentovat rozdilem v cene, ale popravde, proc to mam jako bezny zakaznik resit, jdu si koupit telefon a nechci tyden studovat jestli bude pouzitelny nebo ne. Tohle si ma ohlidat Google a na nepouzitelne sunky proste nepustit Google Mobile services - vyrobci by si pak rozmysleli poustet neco takoveho do sveta.
calebcox
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod opasino 4. 2. 2020 12:09

Ano, proto jsem hned v prvním příspěvku psal, že těch aspektů, které to ovlivňují, je mnoho a mnoho.
opasino
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod bumbummelon 4. 2. 2020 12:38

To by sme tu ale mali len iPhone a Pixel, oba za 25000,- :-)
bumbummelon
Junior

Odeslat příspěvekod opasino 4. 2. 2020 14:16

Ale no tak..... :-D
opasino
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Pan Kája 4. 2. 2020 19:00

Ale když jsme u toho, vlastně je mi do teď záhadou ten Nexus 7. I s původní ROM, ke které jsem se vrátil byl ten tablet brutálně zpomalený. Já beru že i na stejném OS prochází evolucí aplikace a třeba i služby od googlu, také sosající nějaký ten výkon, ale nevím jak si vysvětlit tu brutálně nízkou rychlost i po HR... No nic.

Jinak máte pravdu oba. Ale ono je to asi jedno. Navíc android beztak stále bojuje s roztříštěností, takže se s čistým svědomím nedá tak plně mluvit o celém androidu, když člověk píše o svižnosti, odladěnosti apod...
Siemens M50 -> SE T300 -> SE K750i -> SE C702 -> SE Elm -> Motorola Atrix 4G -> Lumia 1020 (AT&T) -> Lumia 930 -> Galaxy S7 -> Huawei P30 Pro -> Vivo X100 Pro
Pan Kája
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod myšpulín 4. 2. 2020 19:16

redmond píše:Tak urcite, kazda elektronika casom straca povodne vlastnosti, tak ze sa to prejavi aj na fungovani OS.

To není tak o elektronice, ale spíš o software a hlavně o chování uživatele.
myšpulín
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod suram 6. 2. 2020 19:11

Nebo o chování výrobce. Někteří výrobci tak podporují prodej nových typů, že ty staré při aktualizaci záměrně zpomalí.
https://www.svetmobilne.cz/milionove-pokuty-pro-apple-a-samsung-za-zpomalovani-telefonu/6930
suram
Junior

Odeslat příspěvekod opasino 6. 2. 2020 19:56

I to je zřejmě a zároveň bohužel, realita dnešní doby.
opasino
VIP uživatel

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků