Zpomaluje se android časem běžným používáním telefonu?

Diskuze o Androidu a příslušných aplikacích

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Zpomaluje se vám android časem během používání?
Ano 10 %  47%  [ 10 ]
Ne 8 %  38%  [ 8 ]
Zpomaluji se také, takže si zpomalení OS nevšimnu 2 %  9%  [ 2 ]
Mám ios a ten se nezpomaluje 1 %  4%  [ 1 ]
Celkem hlasů : 21

Odeslat příspěvekod JardaIIx 3. 2. 2020 09:21

Vedle na fóru se nám rozjela taková diskuze na téma android vs. ios, tak jsem si řekl, že se zeptám na zkušenosti tady.

Za sebe říkám, že ano. Nepoznal jsem android telefon, který by se nezpomaloval, po roce už to bývá u modelů střední třídy citelné. Modely nejvyšší třídy mají výkon na to, aby zpomalení nebylo tak iritující, ale zpomaluji také.
JardaIIx
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod zivan 3. 2. 2020 10:11

A nebude to casto spis tim, ze si clovek postupne instaluje dalsi a dalsi aplikace, nektere bezi na pozadi a tak je telefon pomalejsi a pomalejsi?

U IOS se navic instaluji i nove verze OS, ktere jsou primarne delane na novejsi a rychlejsi modely, takze na starsich jsou pomalejsi, ne? U Androidu je kolikrat u levnejsiho telefonu lepsi, kdyz se update Androidu neudela, protoze to prinese vic problemu nez uzitku.

Navic i aplikace jsou casto rok od roku narocnejsi.
Lenovo Moto G5 Plus, Lenovo Thinkpad X220 (12,5" IPS, i5-2410M, 16GB RAM, 500GB mSata Samsung 850 EVO + 1TB Samsung HDD) + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W
zivan
Pokročilý

Odeslat příspěvekod rewolwer 3. 2. 2020 10:28

U iOS je v posledních letech právě naopak, jak verze 12, tak 13 přinesla vyšší výkon hlavně pro starší zařízení a výkon s časem nijak neklesá.
iPhone 11 Pro (256 GB)
rewolwer
Junior

Odeslat příspěvekod CosiOdvedle 3. 2. 2020 11:21

Dělal jsem v servisu a je to stále to samé...reklamace: "Telefon je pomalý, seká se, restartuje se, nejde ovládat."
Zapnu a vidím cca 1-3 antiviry, nejlépe 2 různé "battery optimizery" najednou, horní lišta úplně plná všech možných ikon zapnutých aplikací a každou chvíli vyskočí nějaká reklama z neznámé aplikace.
Provedeme tovární nastavení, chvíli se telefon zkouší, že běhá jak hodinky.
Do měsíce vělmi často reklamace znovu, že to vůbec nepomohlo a jestli nejsme kokoti...světe div se, téměř všechny ty aplikace znovu zpět.
Je to marný, je to marný, je to marný :)
CosiOdvedle
Junior

Odeslat příspěvekod Katikakus 3. 2. 2020 13:22

Android se zpomaluje pouze neschopnym jelitum, ktere krasne popsal CosiOdvedle. Resil jsem to ve svem okoli - rodina, znami. Po velmi duraznem doporuceni co delat a co ne se s timto problemem prakticky nesetkavam.
Katikakus
Junior

Odeslat příspěvekod Lexx 3. 2. 2020 13:41

Obecně jsou aplikace stále náročnější a náročnější na paměť, takže telefon se bude s aktualizacemi postupně zpomalovat i těm, kteří nemají foun zrovna plný balastu.
Lexx
Junior

Odeslat příspěvekod calebcox 3. 2. 2020 15:45

Pri stejnem chovani na Androidu i iOS, tj. neinstalvoani kdejake kraviny atd. tak stejne na Androdu doslo po nejake dobe k zpomaleni a nutnosti udelat HR. Od dob pouzivani iOS toto neznam a kolikrat doslo naopak zlepseni odezvy u novejsich verzi.
calebcox
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Loader 3. 2. 2020 20:55

Prosím žádné urážky (promazal jsem to tu), jinak to hodím na Smetiště.
Administrátor fóra MobilMania.cz
Loader
Administrátor

Odeslat příspěvekod freddy158158 3. 2. 2020 21:18

Loader: promazal? jako pravdu smazal? lži tu nechal?
divný. šup s tím na smetiště.
freddy158158
Junior

Odeslat příspěvekod JardaIIx 3. 2. 2020 21:26

11 hlasujících za den. Ani nevím, co si o tom myslet :-)
JardaIIx
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod freddy158158 3. 2. 2020 21:34

JardaIIx: je to kravina.nezpomaluje a kdyby jsi tam provokačně nedal Ios když tě zajímá android tak sem ani nikdo nenapíše.
freddy158158
Junior

Odeslat příspěvekod opasino 3. 2. 2020 22:34

freddy158158 píše:Loader: promazal? jako pravdu smazal? lži tu nechal?
divný. šup s tím na smetiště.

Podle mě se mýlíš, promazal to dobře. Lepší, než dávat na každý druhý příspěvek OT.
On je to spíše špatně položený dotaz, navíc tedy možnost odpovědí je spíše zavádějící a rovnou vede k vyvolání bezpředmětných sporů.
Za prvé jsem toho názoru, že každé technické zařízení, jako je smartphone, tablet, notebook, stolní pc a mnoho jiných, se časem zpomalují. Je to způsobeno principiálním fungováním dané věci. To je však jeden z mnoha faktorů, které k tomu přispívají.
S názorem uživatele CosiOdvedle 3. 2. 2020 11:21, by se dalo relativně souhlasit, kdybychom se na to dívali jednou stranou mince. Problém však je v tom, že uživatelé jsou lidé, což znamená, co kus, to originál. Jsou uživatelé jako já, kteří telefon pravidelně čistí, vypnou nepotřebné app, atd. Pak jsou ti, kteří ví, že by se mělo občas ten telefon pročistit, jako třeba PC, ale z nějakého důvodu to nedělají a je jedno, jestli je to nedostatkem času, leností či jinými faktory. No a pak jsou uživatelé, kteří takto vůbec nepřemýšlí a ve své podstatě je ani nenapadne (důvody nechme stranou), něco takového udělat. Uživatelé druhého a třetího přípkladu poté samozřejmě na svém telefonu mohou a často i znatelně pociťují lagování, padání app, atd. Samozřejmě k tomu by bylo potřeba hned zase otočit minci a do virtuálního mixéru připad hw paramatry, atp.
Kdo však tvrdí, že se systém Android nemůže postupným používáním zařízení zpomalovat, imho lže a je jedno, jestli sám sobě, nebo ostatním, prostě lže. To, že je tento neduh více vidět u zařízení se systémem Android, vůči zmíněnému iOs, je však pouze tím, jak jsou zařízení používající Android rozličná a různorodá, oproti výrobkům Apple.
rewolwer píše:výkon s časem nijak neklesá.
Btw, toto je stejné, co jsem předtím uváděl pro Android. A ne, nečerpám z internetu a z informací "jedna paní povídala," ale z osobní zkušenosti. Nedávno řešil kolega, který jede pouze na iPhonech, že se mu tel. hrozně zpomaluje, přecházení mezi app laguje, atp. Samozřejmě to nevyřešil tím, že by provedl hard reset (snad to byl iPhone 8 Plus), ale raději koupil Iphone XS Max. (mimochodem takovéto konzumní chování je imho hrozné)
Katikakus píše:Android se zpomaluje pouze neschopnym jelitum.
Dobře, tímto pohledem vlastně říkáš, že například tvoje babička, tvůj otec, tvoje matka, tvoje sestra, tvůj strýc, atp., kteří nehoví mobilní komunikaci a mobilním zařízením a jsou běžní uživatelé, jsou vlastně "jelita," protože kdyby jsi jim s tím nepomohl, tak půlce z nich už mobil laguje??!! No, chtělo by se nad používáním takových názorů, nejspíše zamyslet.
Prostě kdyby se to mělo komlexně analyzovat, je potřeba zahrnout mnoho a mnohou aspektů, mimo jiné i modelové řady, podporu výrobce, ........... .
Ještě si dovolím to shrnout na svém příkladu. Stále používám Huawei P 9 Lite mini. Už přes dva roky, což jsem mimochodem, za více jak dvacet let, tak dlouho tel. ještě neměl. Telefon mi stále běží naprosto v pohodě, žádné lagování, žádné restarty, možná poslední dobou pociťuji pokles výkonu baterie. V tel. mám spoustu app (mimo her, tu žádnou, to mě neba), používám jej denně, app, net, občas filmy či sportovní utkání. Jsem ale stoprocentně přesvědčen, že to je to tím, jak se o tel. starám. Časté čistění nepotřebných souborů, mazání cookies, vypnutí všech app, které nepoužívám, apod. Jediné, co i poslední dobou začíná dělat starosti, je 16 Gb pamět, přeci jen už vzhledem k počtu app nemohu mít v tel. uložena videa nebo nějak hodně fotek. Mít můj telefon manželka, tak mi ho po roce dá, řekne, že to vůbec neběhá, že se to seká, ať s tím něco udělám, nebo že potřebuje nový. Kdybych se zmínil o hard resetu, tak mě vezme pánvičkou :mrgreen: .
Čili, tím vším nechutně dlouhým povídáním jsem chtěl jen upozornit, že hádky, urážky a věčné dohady o tom, co je lepší, nikam nevedou a v budoucnu ani nepovedou. Na věci je třeba se dívat v širokém spektru příčin a nedělat jednoduché, ničím nepodložené soudy. Tak snad to dočetl alespoň jeden z vás. ;-)
Huawei P9 lite mini
Felda, Octa, Sup
opasino
Taťka moderátor

Odeslat příspěvekod freddy158158 3. 2. 2020 23:12

napsáno hezky ale realita je opravdu jiná. arogance jablkářů a jejich ego opravdu nezná hranic. kdo to nevidí je fakt slepej. není to o hádkách. jde o překrucování pravdy. takže lež ;-)
rewík okouše tužku až to přečte a hned přiklusá jako v každé diskuzi jak se pleteš.
no nic. jdu zalhat svému mobilu že se prostě musí po 4 letech lagovat. že je tak předurčen ale povím ti. ponese to těžce :-D
freddy158158
Junior

Odeslat příspěvekod opasino 3. 2. 2020 23:20

Dobrá, tebe si odškrtávám jako prvního, kdo mě moc nepochopil. :-D
opasino
Taťka moderátor

Odeslat příspěvekod freddy158158 3. 2. 2020 23:31

já byl vždy rebel :-D chápu dobře že alespoň osvětou se musí jablko dostat nad 30% ;-)
.
Časté čistění nepotřebných souborů, mazání cookies, vypnutí všech app, které nepoužívám, apod .. mmnt. to se fakt musí?
jak se to dělá? to jsem nikdy nedělal :-D :-D :-D
freddy158158
Junior

Další stránka