Ověření SIM googlem

Diskuze o Androidu a příslušných aplikacích

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod M.C. 00 31. 1. 2020 00:24

Dobrý den.
Dnes se mi na telefonu objevila tato zpráva, která se chtěla odeslat. Není kredit a tudíž se neodeslala. O co se jedná? Snažil jsem se googlit,ale téměř nic jsem nenašel.
Není to nic nebezpečné?
Děkuji za odpovědi
Přílohy
received_1120112718342596.jpeg
M.C. 00
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod dj.kure 31. 1. 2020 09:46

První odkaz na Googlu po zadání čísla.
https://www.vyhledatcislo.cz/cislo/420773800758

Mělo by to být v pořádku :-)
dj.kure
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod CosiOdvedle 31. 1. 2020 10:03

To mě to naopak přijde velice podezřelé, už kvůli 3 věcem:

- Google o sobě píše "Googlem" ?
- Google bez uživatelova vědomí odešle placenou SMS ?
- na běžné číslo cz operátora 773 800 758 ? (těch 800 mi tam přijde jen jako aby to evokovalo bezplatnou linku

Chtělo by to víc vědět o tvých aktivitách, co jsi vše instaloval, odklikával, co je to za telefon, atd...
CosiOdvedle
Junior

Odeslat příspěvekod šulda 31. 1. 2020 11:05

M.C. 00 píše:Snažil jsem se googlit,ale téměř nic jsem nenašel.

Kecáš, je tam toho spousta. Zkus si třeba do vyhledávání zadat adresu co máš v SMS, a můžeš studovat, nebuď línej.
šulda
Pokročilý

Odeslat příspěvekod M.C. 00 31. 1. 2020 15:16

Tu adresu jsem napsal a hledal, ale nic opravdu relevantního jsem neobjevil. Proto se ptám. Se podívej na čas,kdy se to snažilo odeslat a kdy jsem se dotazoval. Nikde jsem se nedovezl proč to vlastně dělá? I na support google sice ne o psaný je,ale nedozvěděl jsem se proč?

-- 31. 1. 2020 15:25 --

Asi relevantní odpovědi jsou na google support,ale anglicky. Ale chápu to tak,že telefon to občas posílá,ale nevíme o tom? Tady se to zjistili, že není kredit a zpráva se tedy nemohla odeslat asi....
Je to telefon Samsung a uživatel brouzdá po FB a hraje 2 hry. Nic víc, nic míň. I když,jestli si s ním nehrál synáček...
Každopádně chápu správně, že to není nic nebezpečného...
Ale je to teda mega divné, že to ten telefon dělá bez toho aby to někdo věděl. I když je pravda, že jsem to odsouhlasili v podmínkách které samozřejmě každý čte :-D
M.C. 00
Kolemjdoucí