Messenger - zvukové notifikace

Diskuze o Androidu a příslušných aplikacích

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Pan Kája 28. 1. 2020 12:20

Zdravím, řeším problém s FB messengerem. Mám rád notifikace v liště, abych viděl novou zprávu, ale nepotřebuji, aby telefon hned pípal. To fungovalo, než messenger přenesl tohle nastavení do systemového. V nastavení notifikací si pro messenger nastavím upozornění na nové zprávy bez zvuku. Jenže ouha, za chvíli už zase pípá a v nastavení je zpátky aktivní zvuková notifikace... a zas a zas a zas. Kupodivu jsem s tím bojoval jak u Samsungu, tak teď Huawei. Jediným řešením je vypnout notifikace u messengeru. Setkal se někdo s podobným problémem?
Pan Kája
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nick Cave 28. 1. 2020 12:43

na An 8 bliká dioda ačkoli je vypnutá, bez zvuku, když vypnu upozornění, tak se neobjeví zprávy v liště
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod šulda 28. 1. 2020 15:53

Pan Kája píše:V nastavení notifikací si pro messenger nastavím upozornění na nové zprávy bez zvuku. Jenže ouha, za chvíli už zase pípá a v nastavení je zpátky aktivní zvuková notifikace...

A nastavil sis to přímo v aplikaci?
šulda
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pan Kája 28. 1. 2020 18:15

Tam mi telefon nabízí pouze výběr ze zvuků, ale už ne možnost vypnutí nebo výběru "ticho", což mi přijde krapet ujeté a zajímalo by mě, zdali je tahle chyba i u ostatních.

Co naplat, asi budu muset do zvuků notifikací propašovat nějaké tiché upozornění (aka mp3 bez zvuku).
Siemens M50 -> SE T300 -> SE K750i -> SE C702 -> SE Elm -> Motorola Atrix 4G -> Lumia 1020 (AT&T) -> Lumia 930 -> Galaxy S7 -> Huawei P30 Pro -> Vivo X100 Pro
Pan Kája
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod šulda 28. 1. 2020 19:37

Já tenhle bazmek nemám, ale nedávno sem to dělal manželce a po kliku vlevo nahoře na profilovou fotku sem to našel a už nám to doma nekdáká :mrgreen: Ale nevím jakou verzi máš? Tohle bylo v klasice, ne v Lite. Lite sem kdysi zkusil a taky sem to nějak udělal, už ale nevím jak. Možná sem jí to vypl úplně, ale hlavně že je klid :mrgreen:
šulda
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pan Kája 28. 1. 2020 22:57

Mám klasiku...a upřímně začínám věřit, že v té aplikaci fakt straší. Ruply mi nervy a vytvořil jsem "prázdnou" MP3ku s tichem. Zprvu se sice neobjevila ve výběru zvuků v messengeru, ale když jsem ono ticho nastavil jako hlavní zvuk systémových notifikací (to přežiju), tak už v messengeru šlo použít volbu systémové notifikace - a ta mp3 s tichem.
Zažíval jsem pocit slastného vítězství, než se po půl hodině ozvalo známé pípnutí. V systémových notifikacích byla nastavená ta tichá mp3, kdežto messenger přepnul na poslední použitý defaultní zvuk v telefonu a na nějakou tichou mp3 se mi zvysoka vykašlal... až mám pocit, že jsem ve skryté kameře, nebo nás chtějí soudruzi v Číně dohnat k šílenství. No nic, jdu dál experimentovat. Uf!
Siemens M50 -> SE T300 -> SE K750i -> SE C702 -> SE Elm -> Motorola Atrix 4G -> Lumia 1020 (AT&T) -> Lumia 930 -> Galaxy S7 -> Huawei P30 Pro -> Vivo X100 Pro
Pan Kája
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nick Cave 28. 1. 2020 23:32

to dělá ta agresivní nadstavba Huawei, že mění nastavení v systému
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pan Kája 29. 1. 2020 00:22

Já bych ani neřekl... mám pocit, že u ostatních aplikací nebyl problém, jen u messengeru (který mi podobnou věcí pil krev i na mém Samsungu). Paradoxní je, že u nastavení volání v messengeru je na výběr ticho, u notifikací už nikoli (mimo messenger ta možnost už dostupná je).
U Huawei mě spíš irituje, že ve zprávách (od googlu) vypadla možnost nastavit samostatnou hlasovou notifikaci. Takové chyby nepochopím... ale zase mě to přivedlo k Textře, se kterou jsem zatím velmi spokojený.

Nicméně problém je (provizorně) vyřešen. Naštěstí, asi po půlhodině, najednou messenger přistoupil na mou hru a aniž bych na něco sáhl, přebral tichou mp3, nastavenou jako hlavní pro všechny notifikace (stejně jako jí sám předtím přepl na jinou hlasitou). Je sice divné, že se zuby nehty ještě cca půl hodiny drží původního nastavení, ať člověk dělá cokoli, ale za současné situace jsem asi spokojený, že to nějak funguje jak jsem chtěl :)
Siemens M50 -> SE T300 -> SE K750i -> SE C702 -> SE Elm -> Motorola Atrix 4G -> Lumia 1020 (AT&T) -> Lumia 930 -> Galaxy S7 -> Huawei P30 Pro -> Vivo X100 Pro
Pan Kája
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod šulda 1. 2. 2020 11:57

Mě to nedalo a dneska sem koukl k manželce do nastavení a pamatuju si to dobře že to u ní šlo jednoduše v aplikaci. Ale u synka v novějším verzi androidu už je to holt jinak :mrgreen:
Screenshot_2020-02-01-11-41-29.png
šulda
Pokročilý
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků