Jak rychle a snadno stahnout fotky z Google Photos

Diskuze o Androidu a příslušných aplikacích

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod AttaliaCZ 6. 8. 2019 08:32

Zdravim, nenapadá vás způsob, jak komfortne stahovat fotky z Google Photos, nejlepe automaticky?

Donedavna jsem fungoval takto:
1) vyfotil v mobilu
2) jakmile jsem byl na WIFI, nahraly se automaticky do Google Photos
3) aplikace "Zálohování a synchronizace od Google" je automaticky stáhla do PC.

Bohužel, dementní Google, jak je jeho zvykem, zase něco doprasil, oddělil Google Photos od Disk Google a tento způsob přestal fungovat (jako kdyby byl problém tam ponechat odpovídající volby).

Ted fotky dostanu do PC jen tak, ze je rucne stahnu z Google Photos (brutalne neprakticke), nebo je stahnu z mobilu přes kabel (méně nepraktické, ale pořád nevyhovující).

Existuje ještě nějaká možnost?
AttaliaCZ
Junior

Odeslat příspěvekod radim 6. 8. 2019 09:23

Díval ses na OneDrive? Z mobilu by to mělo jít automaticky posílat na OneDrive a když pustíš kompl, tak nějaká automatická synchronizace by to měla stáhnout z OneDrivu (pokud nemáš Mac, ale asi by to mělo jít nastavit i tam). Ale nepoužívám, podrobnosti nevím, možná to tak nejde.
radim
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod AttaliaCZ 6. 8. 2019 09:32

Řešení s OneDrive je pro mě nepratické (totéž dropbox).

- platim si prostor na Google Photos/Disk Google (200 GB)
- přechodem na One Drive bych tedy musel platit uloziste 2x a rovnou to 1 TB (s nejakym officem, který je mi k prdu), protože ciste uloziste nabizi jen 100 GB, což je málo.
- nemluvě o antipatii k OneDrive (neměl nedávno bug, kdy jeho logy zabíraly neustále místo na lokálním disku, až vyčerpaly komplet kapacitu?)
- Přestat používat Google Fotky a nahradit je Onedrivem moc nejde, protože Google Fotky nejsou užitečné jen pro to automatické zálohování, ale i pro další funkce jako je třeba vyhledání obrázku podle toho, co na něm je.
AttaliaCZ
Junior

Odeslat příspěvekod radim 6. 8. 2019 09:41

Tak pak jedině kabel nebo Direct Wi-Fi. Nebo najít aplikaci, která umí synchronizovat GF do PC. :-)
radim
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků