Jak docílit vypnutí obrazovky bez uzamčení a násl.odemykání?

Diskuze o Androidu a příslušných aplikacích

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Eva5225 16. 1. 2019 17:32

Prosím o radu:
Lze nějak nastavit, aby se mi mobil při ztmavnutí obrazovky NEZAMKL, když jsem v práci nebo doma? Abych ho mohla probudit jen dotykem?

Kvůli bankovnictví v mobilu musím bohužel mít aktivní zamykání mobilu (PIN, otisk, gesto). Dokud jsem toto aktivní neměla, stačilo mobil po ztmavnutí zase probudit dotykem, což mi vyhovovalo.

Pracuju jako účetní a dost často zadávám příkazy do banky pro různé firmy. Než obsloužím jednu firmu, mobil zhasne a zamkne se - pak si potřebuju přečíst bankovní sms pro druhou firmu, takže ho zase odemknu, zadám sms do PC bankovnictví - a mobil se za chvíli opět zamkne. Když je to 20x do hodiny, je to celkem otrava :-(

Prosím, lze nastavit nějaký pracovní (dočasný) režim, v němž by obrazovka tmavla (což je fajn kvůli baterii), ale NEzamykala se, ač je zamykání aktivní? Existuje na to nějaké nastavení či utilita - třeba i placená?

Na webu jsem našla, že existoval "smart lock" od Google, kde bylo možno nastavit, aby se mobil nezamkl např. ve známé síti (wifi doma či v práci) nebo ve známé lokaci (GPS), něco takového by mi vyhovovalo. Bohužel nyní už smart lock od Google není dostupný.

Předem moc děkuju, ušetřili byste mi čas a udělali radost ;-)
Eva5225
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nick Cave 16. 1. 2019 19:41

Když je nastaven PIN, heslo, gesto, tak vždycky dojde k uzamčení telefonu, tedy i displeje, takže chtít uzamčení a zároveň přístup bez zadání toho PINu, hesla, gesta se vzájemně vylučuje.

Nejlepším řešením by bylo pořídit si smartphone se čtečkou otisků vepředu a jedním dotykem si jej vždy probudit
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ze.us 16. 1. 2019 20:00

Co jenom prodlouzit dobu necinnosti pro zhasinani/zamykani?
ze.us
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Kasprik 16. 1. 2019 20:07

Samsung má možnost i po zhasnuti displeje nezamykat telefon.Je to v nastavení. Nevím co máte za telefon.
Kasprik
Junior

Odeslat příspěvekod amper2 16. 1. 2019 20:38

Samsung umožňuje nezamykat telefon, pokud je v blízkosti důvěryhodné bluetooth zařízení (chytré hodinky, HF v autě, asi i další). Pokud je funkce povolena, stačí rozsvítit displej a "odemknout přejetím po displeji". Funkce se jmenuje Smart Lock. Bluetooth zařízení se přidá jako důvěryhodné a v jeho blízkosti bude mobil vždy odemknutý.
Možná to umí i jiné značky.
amper.
amper2
Junior

Odeslat příspěvekod roy1 16. 1. 2019 20:46

Smart lock normálně funguje, jen Google "dočasně" odstranil funkci bezpečná místa. Dobře třeba funguje odemykání BT zařízením, třeba fitness náramkem.
roy1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Loader 16. 1. 2019 21:40

Ještě doplním dvě možnosti:
1) Nějaká Coffeine app, která zabrání telefonu, aby usnul
2) Zapnout Developer Options, kde je možnost telefon nechat probuzený celou dobu během nabíjení
Administrátor fóra MobilMania.cz | Příspěvky odporující pravidlům fóra nahlašujte.
Loader
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dusan182 17. 1. 2019 10:09

Co třeba synchronizovat SMS s počítačem?
Mobil si může ležet uzamčeny na stole a SMS si číst pohodlně na počítači...
dusan182
Junior

Odeslat příspěvekod Kasprik 17. 1. 2019 10:34

Funkce Smart Lock není potřeba.Samsung má v nastavení uzamčení obrazovky při vypnutém displeji, je tam interval od 0-30 minut.
Kasprik
Junior

Odeslat příspěvekod Loader 17. 1. 2019 10:35

Musíme počkat, až nám Eva sdělí, jaký telefon má :)
Administrátor fóra MobilMania.cz | Příspěvky odporující pravidlům fóra nahlašujte.
Loader
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Eva5225 17. 1. 2019 13:07

Všem díky za reakce :-)

* Mám Xiaomi Redmi 4X, čtečku má na zádech.

* Má prosím nějaký Xiaomi čtečku vepředu? (tato značka mi vyhovuje)

* Chytré hodinky? - mám od garminu vivofit 3, ale odemykat mobil s nimi nelze.

* Synchronizovat mobil s PC? Bluetooth v práci na desktopu nemám. Lze synchronizovat přes kabel a nějakou aplikaci? A přes jakou prosím?

Omlouvám se za pozdní reakci, měli jsme tu dlouhý výpadek internetu :-(
Eva5225
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod roy1 17. 1. 2019 14:49

Tak téma hodinkama samozřejmě lze. Mám taky 4x a normálně ho přes Bluetooth odmykam.
NASTAVENÍ - ZAMYKACÍ OBRAZOVKA A HESLO - ROZŠÍŘENÉ NASTAVENÍ - ODEMKNOUT POMOCÍ BT ZAŘÍZENÍ.
Tam to nastaviš a je to.
roy1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Nick Cave 17. 1. 2019 16:31

Eva5225 píše:* Má prosím nějaký Xiaomi čtečku vepředu? (tato značka mi vyhovuje)

Xiaomi čtečku vepředu nemá, pokud vím, ale Motorola Z2 Play, Motorola G5 Plus, Motorola G5s a G5s Plus, Motorola G6 a G6 Plus mají čtečku na přední straně a též Samsung S7, Huawei P10, Honor View 10
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 17. 1. 2019 18:06

Asi nejjednodušší z diskutovanych možností je nastavit Smart Lock, Důvěryhodná místa.
Mě na Android 8.1 funguje bez problémů.
anonymni

Odeslat příspěvekod roy1 17. 1. 2019 18:47

Tak vzhledem k tomu, že má Redmi 4x a že hodinky už má a používá, budou jednodušší, otázka jednoho nastavení v menu telefonu.
roy1
Pokročilý

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků