Hlasové zadávání Google

Diskuze o Androidu a příslušných aplikacích

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod petr311 31. 10. 2018 07:46

Chtěl bych se zeptat, jestli vám funguje hlasové zadávání na mobilu - diktování textu např. do sms, messengeru, poznámky do OneNote atd.? Ještě nedávno mi to normálně šlo, byla ikonka mikrofonu, teď to ale zmizelo, nevím jestli v důsledku nějaké aktualizace a nebo tuto službu přestal Google podporovat pro aplikace třetích stran? Funguje mi to pouze ve vyhledávání Google, jinde bohužel ne. Nebo nevím, jak tuto možnost někde aktivovat. Díky předem za rady.
petr311
Junior

Odeslat příspěvekod petr311 2. 11. 2018 09:01

No takže odpovím si sám, Dneska jsem zjistil, že hlasové zadávání pomocí Google opět funguje. Na obrazovce úplně vpravo dole je ikonka klávesnice stačí na ní klepnout, zobrazí se nabídka změnit klávesnici na obraz, vybereme položku hlasové zadávání Google a je to :)
petr311
Junior

Odeslat příspěvekod MilanGlask 6. 11. 2019 20:52

Dobrý den, mohli byste mi prosím poradit s nastavením Google hlasového assistenta pro ukládání připomenutí do aplikace Google Keep. Dříve jsem pomocí Google hlasového assistenta ukládal připomenutí do Google keep a současně se mi toto připomenutí ukládalo také do Google kalendáře. Pak jsem si nějak omylem vypnul ukládání připomenutí do Google keep a toto připomenutí se mi uloží už jen do Google kalendáře. Připomenutí je v kalendáři vidět, ale Google kalendář neprovede upozornění na toto připomenutí. Pokud uložím manuálně připomenutí do Google keep tak se mi připomenutí zobrazí jak v Google keep tak v Google kalendáři a mobil mě na tuto připomínku v daný čas upozorní. Můžete mi prosím poradit, jak můžu tento problém vyřešit? Předem děkuji za ochotu a odpověď (milan.gl@seznam.cz). Milan Glask.
MilanGlask
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků