Emailový klient s podporou POP3?

Diskuze o Androidu a příslušných aplikacích

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod dj.kure 21. 6. 2019 19:57

Určitě bych se 100% vykašlal na POP3. Jaký to má smysl? S IMAPem je synchronizovaný stav schránky na všech dalších zařízeních (a webmailu) a to včetně případných PUSH notifikací (IDLE) bez nutnosti kontinuálně kontrolovat stav mailů. Prostě jen povolte otci IMAP a máte vyřešeno. POP3 je historická záležitost, které bychom se měli dobrovolně zbavit, ne jí ještě tahat na nová zařízení.
dj.kure
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod uiqjirka 21. 6. 2019 20:40

Tady uz ale nejde ani o zastaraly pop3, ale o celkovou funkcnost klienta.
uiqjirka
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dj.kure 21. 6. 2019 21:05

Já bych začal na samotném začátku problému a tím je samotný protokol POP3. Nemá dnes opodstatnění. Vše a ještě mnohem více zastane IMAP. Tím je problém klienta u Xiaomi (MIUI) vyřešen. Jinak osobně využívám na Androidu BlueMail se 4 účty a funguje spolehlivě.
dj.kure
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod uiqjirka 22. 6. 2019 07:27

Tady ted uz nejde o pop3, ale o nespolehlivost aplikace. Ano, BlueMail nekde funguje, ale nekde ne taky ne (zejmena na Android 9), takze to neni dobre napsana aplikace. AquaMail funguje vsude. Sam jsem take zkousel (BlueMail), pop3 nepouzivam a BlueMail si proste funguje/nefunguje jak chce.
uiqjirka
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dj.kure 22. 6. 2019 07:31

Já s ním naštěstí problém na Androidu 9 (Xiaomi Mi 8) nemám. Ale už jsem těchto názorů slyšel a četl více, takže připouštím, že s ním problém být může. Naštěstí mne minul.

Každopádně teda pro shrnutí, klidně AquaMail, ale rozhodně využít i IMAPem.
dj.kure
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod uiqjirka 22. 6. 2019 07:43

Urcite, v roce 2019 uz jen IMAP.
uiqjirka
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tomas fuk 1 22. 6. 2019 09:44

Jen doplnim, ze samozrejme mam nastaveno IMAP. Prispevek jsem vlozil do tohodle vlakna, protoze tu byl doporucovan BlueMail.
Nechtel jsem zbytecne zakladat nove vlakno. Kazdopadne zvitezil AquaMail.
Alcatel One Touch Club, Mitsubishi Trium Aria, Nokia 3320, Samsung SGH-V200, Sony Ericsson K800i, Sony Xperia X1, Samsung Wave, Sony Ion, Nokia Lumia 520, Nokia Lumia 825, Microsoft Lumia 950 XL, Samsung Galaxy S10+ Snapdragon.
tomas fuk 1
Junior

Odeslat příspěvekod tomas fuk 1 26. 6. 2019 17:11

Jeste ze jsem nakup aplikace AquaMail Pro odlozil. Porad jsem doufal, ze aplikace BlueMail se da do poradku.
Tak doplnim info pro ty, co nezakoupili aplikaci AquaMail Pro kvuli vysoke cene. Aplikace byla ve store za 550,- Kc. Dnes je akce a aplikace se da koupit za 270,- Kc.
Tak jsem hned koupil.
Alcatel One Touch Club, Mitsubishi Trium Aria, Nokia 3320, Samsung SGH-V200, Sony Ericsson K800i, Sony Xperia X1, Samsung Wave, Sony Ion, Nokia Lumia 520, Nokia Lumia 825, Microsoft Lumia 950 XL, Samsung Galaxy S10+ Snapdragon.
tomas fuk 1
Junior

Odeslat příspěvekod uiqjirka 26. 6. 2019 17:31

No parada, jako na zavolanou. :-))
uiqjirka
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků