Google Pay v ČR a SK

Diskuze o Androidu a příslušných aplikacích

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod analius 15. 11. 2017 10:56

Kdo má ČSOB, nechcete jim taky napsat aby přešli Android Pay? Vím, že mají vlastní aplikaci, ta ale nefunguje na Androidu 8 a celkově u ní nevidím jedinou výhodu oproti AP. Psal jsem jim, a řekli mi že to zatím neplánují. Když jim lidé budou psát, mohli by povolit a taky to zavést.
analius
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KrodukCZ 15. 11. 2017 11:01

sumerian píše:S vypnutým displejem můžeš zkoušet co chceš. S uspaným telefonem totiž není aktivní NFC. Tak abys potom nebyl za blbce, že tam máváš nad terminálem s black screenem.


Dík za info, máš pravdu. Teď i koukám do návodu appky a taky je, že telefon musí být "probuzený".
KrodukCZ
Junior

Odeslat příspěvekod sumerian 15. 11. 2017 12:18

Ano. Do 500 Kč stačí probudít, nad 500 Kč už musíš telefon odemknout. Pinem, otiskem, či gestem. :-)
sumerian
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod smajlik2 15. 11. 2017 12:24

Ono je otázka, jestli a kolik musí banky za použití Android Pay platit Googlu?
Možná si prostě některé banky spočítaly, že je pro ně výhodnější vlastní řešení.

analius píše:Kdo má ČSOB, nechcete jim taky napsat aby přešli Android Pay? Vím, že mají vlastní aplikaci, ta ale nefunguje na Androidu 8 a celkově u ní nevidím jedinou výhodu oproti AP. Psal jsem jim, a řekli mi že to zatím neplánují. Když jim lidé budou psát, mohli by povolit a taky to zavést.
smajlik2
Junior

Odeslat příspěvekod Carllos VoIP 15. 11. 2017 13:47

Dnes mi přišla odpověď z FIO: Poskytování Vámi poptávané služby Fio banka, a.s. zvažuje.
iPhone 12 Pro Max, AW 5
Carllos VoIP
Junior

Odeslat příspěvekod Spike26 15. 11. 2017 13:59

Dnes jsem zkusil platbu v Lidlu. Vysledek: naprosto genialni. Neuveritelna rychlost cele transakce, vcetne notifikace na telefonu o platbe.
Kartu mam od mbank.
Spike26
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod sumerian 15. 11. 2017 14:02

Carlos: Fio bude v příštím rokem, snad začátkem. Na facebooku o tom sami hovoří.
sumerian
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod analius 15. 11. 2017 14:20

smajlik2 píše:Ono je otázka, jestli a kolik musí banky za použití Android Pay platit Googlu?
Možná si prostě některé banky spočítaly, že je pro ně výhodnější vlastní řešení.

analius píše:Kdo má ČSOB, nechcete jim taky napsat aby přešli Android Pay? Vím, že mají vlastní aplikaci, ta ale nefunguje na Androidu 8 a celkově u ní nevidím jedinou výhodu oproti AP. Psal jsem jim, a řekli mi že to zatím neplánují. Když jim lidé budou psát, mohli by povolit a taky to zavést.


Vím, že asi jo ale zase záleží, jestli je to nevyjde líp než platit vývojáře. Funkčně si myslím, že je na tom Android Pay mnohem líp, proto by na ně možná stačilo trošku zatlačit.
analius
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod guiz 15. 11. 2017 14:56

Dnes dvě platby rychlostí blesku a vše super. :-D Moneta bank.
Moderátor fóra MobilMania.cz
Samsung Galaxy S23 Ultra 512GB
guiz
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Spike26 15. 11. 2017 15:02

A jak je to s tim zablokovanim, jak uz se tu nekdo ptal? Kdyz ztratim mobil, tak jak to cele deaktivuju?
Spike26
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod guiz 15. 11. 2017 15:17

No podle mě zavolat do banky a po ověření údajů kartu v Android pay prostě deaktivují.Tak jak když ztratíte obyčejnou kartu.Google je jen prostředník s aplikací. ;-)
Moderátor fóra MobilMania.cz
Samsung Galaxy S23 Ultra 512GB
guiz
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Spike26 15. 11. 2017 15:20

No kdyz ztratim kartu, tak ji zablokuju, ale tady asi neni nutne blokovat kartu. Jen ji asi v bance odebrat z android pay.
Spike26
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod nemo 15. 11. 2017 15:24

Primo v internetovem bankovnictvi (i v tom novem mobilnim) je moznost odpojit kartu z Android Pay (viz priloha). Pri ztrate se rusi ta virtualni karta v AP, nikoliv ta puvodni fyzicka (ta je stale dale funkcni). Cili si clovek nemusi nechat vystavovat novou.

Jinak pri prvnim nastavovani AP se to zepta, jestli chce uzivatel nainstalovat aplikaci "Find Device", kterou lze cely telefon na dalku smazat, lokalizovat atp. Pokud se to podari, tak bych rekl, ze je vpohode mozne si hned aktivovat AP na jinem telefonu.
Přílohy
APdeaktivace.PNG
Deaktivace Android Pay
APdeaktivace.PNG (36.3 ) Zobrazeno 1380 krát
"All humans are vermin in the eyes of Morbo!"

Dell Latitude 5480 | Samsung S8 | Canon EOS 400D | Xbox One S | Skoda Superb 3.6 V6 | Glock 19
nemo
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod guiz 15. 11. 2017 15:29

Možná u Mbank.U monety nic v bankovnictví není,nutno navštívit banku,nebo zavolat. Aktivace karty v Android pay také probíha pouze přes telefonát. ;-) Tedy zatím.
Moderátor fóra MobilMania.cz
Samsung Galaxy S23 Ultra 512GB
guiz
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Spike26 15. 11. 2017 15:45

Kdyz bych ztratil mobil, tak bych nemel ani apku mbank k odebrani karty z android pay. Ale mas pravdu, ze to jde snadno odebrat i v internetovem bankovnictvi mbank, takze tim je to vyreseno.
Spike26
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků