Úprava build.prop

Diskuze o Androidu a příslušných aplikacích

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod residentcz 4. 3. 2016 16:20

Mám rootnutý tel. a spuštěný ES file Explore v režimu superuser v něm mám povoleno "Root Explorer" a když otevřu soubor build.prop a chci ho editovat tak mi to stále nejde uložit... můžete mi poradit jak na to prosím?


děkuju moc
residentcz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Hamon 4. 3. 2016 16:53

Nejrychleji je přesunout do PC a tam přepsat a pak zpět do mobilu a dát přepsat původní.
Nebo v mobilu přepsat ale předtím musíte přimountovat systém jako R/W tlačítkem nahoře. Uložit .Potom doporučuji dát zpět mount na R/O. Supersu se vás přitom zeptá na root práva, ta povolte.
Hamon
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod oooooooooo 5. 3. 2016 10:58

jde to i naprimo a to primo v es file, v es file zaskrtnout root funkce, mount syst pro zapis, editovat primo v nem a jim, kontextova nabidka...mno a pochopitelne origo zalohovat, toto je nejrychlejsi zpusob
pri ulozeni musi byt povoleno read write a zkontrolovat pro sichr jestli sedi s puvodnim, es to ukazuje nechapu kde je problem, delal jsem xkrat
aha nepovoleno write :-)
oooooooooo
Android Maniak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Policak 5. 3. 2016 16:58

Buď nemáš povolené write, nebo máš Smart ultra 6 s FW, který neumožňuje povolení zápisu do systému ani po rootu.
Policak
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod residentcz 8. 3. 2016 09:13

Zdravím Vás

Moc děkuji za rady, ale pořád se mi to nepodařilo v ES file jsem našel možnost přepnutí na RW ale nejde to přepnout. zůstává to furt jen na RO.

tak jsem zkusit to přesunout do PC pomocí adb.exe, ale tam se mi nepovedlo nastavit opět práva abych to mohl přepsat. Googlil jsem různé příkazy a nic...

Když si chci nainstalovat SU přímo "v tom režimu než naběhne tel." tak mi to napíše (invalid ota package missing scatter)

takže asi mi nezbude než ten tel vyhodit co ? :-)

jedná se o telefon Symfony S55
residentcz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod oooooooooo 8. 3. 2016 12:32

esfile explorer.root explorer,dle skinu es,u mne vlevo,rolovaci nabidka,posuvnik vpravo musi byt, - klik na něj - připojit pro zapis čtení,hledat můžeš,prd platný, když neklikneš,nezvladls li první třidu do střední se nepouštěj nebo fakt můžeš telefon vyhodit,pokuds ovšem klikl a zustal ti na RO tak se to nepřepisuje v ES v tvojem pochybnem exotovi se zamklym bootloaderem..
btw invalid ota package missing scatter
VTIPKUJEŠ ? :-)
RADĚJ SE DO NIČEHO NEPOUŠTĚJ,I KDYŽ MAM POCIT ŽE SES PUSTIL,VIŠ CO JE SCATTER?Už preventivně studuj unbrick MTK ,unbrick android obecně,droidtools :-)
I u smart 6 ultra jde zapisovat do systemu ale obavam se že toto je forum kde kdybych napsal jak ,tak 99 procent mejitelů skonči s bricklym telefonem..
Tak jako tak musiš použit plain text editor pro editaci a ne zvěrstvo typu notepad v pc pokud použivaš windows
finalni přikaz po upload přikazu je přikaz adb shell chmod 644 /system/build.prop
Mimo bricku ti realně hrozí invalid imei a jine nepřijemnosti,vrat se zpět na začatek do flashtool,předpokladam že sisi hral s něčim takovým a pokuds provedl to co je v každym navodu - velmi duležite,provedte full backup :-) , tak proved full restore z toho backupu co sis určitě udělal..
Naposledy upravil oooooooooo dne 8. 3. 2016 13:03, celkově upraveno 1
http://seven7.blog.zive.cz/
Spuštění Windows předchází pád.
oooooooooo
Android Maniak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod residentcz 8. 3. 2016 12:55

Tak samozřejmě tohle jsem v esfile dělal a nejde to kliknu na připojit zapis čtení vyberu že chci přepisovat /system RW dám ok a okno zmizí jako by vše proběhlo jak má otevřu toto okno a opět to je RO zkoušel jsem restart, výsledek je ten stejný.

Nevím co je SCATTER :D jo ale nešlo to prostě jsem chtěl root udělat přes Update-SuperSU
teď mám root přes Kingo ROOT a přijde mi, že furt nemám dostatečné práva pro nastavení RW.

Když dám root Checker tak tam se tváří že je vše tak jak má a píše, že je to ok :-) :-)

No a když se to nepovede tak ho vyhodím co už :-)

-- 8. 3. 2016 14:12 --

https://www.youtube.com/watch?v=zDNrZvQJ8PQ
residentcz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod oooooooooo 8. 3. 2016 15:02

scatter obsahuje identifikaci telefonu , mimo jine.proc editujes build.prop kdyz nevis co je scatter je zahada roku..
duvody pro editaci build.prop - misto instalace milionu zmrsenych app kdyz chci pouzit tweak, treba wifiscann interval na 180 misto 60 co je default, proste 60 prepisu na 180..No a kdyz ma nekdo cinskej zazrak kterej se vydava za neco jineho, tak tam taky hodnoty jsou nektere falesne, ale jenom ty co neovlivnuji chod, pouze ty ktere rikaji nektere staticke hodnoty..Ovsem pokud narazi na znalyho ten vleze do jinyho textaku a rekneme ze senhonmismejd vydavat za s5 at jde zkouset o dum dal.
Nicmene nikdy build.prop neni vec slouzici k oziveni, nebo nedejzbuh rootnuti founu, jeho editace, jedine ze bys prepsal, krute se utnul v hodnote dulezite k chodu, dostal se do treba bootloopu, nahrajes zpet puvodni.
Kingo root, rootchecker, neschpne s.agory urcene pro ty co sice nevi co je co a k cemu to je ale s bozi pomoci mozna udelaji, ukazou co bylo ucelem a staci na ne kliknout..
Jeste ke scatteru, dejme tomu ze chces flesovat pres fleshtool, mas spravny image, ale scatter patri k modelu nikoliv lon07 ale lon07.1, brick.
Takze spravny scatter je prvni predpoklad, druha vec je ta ze ho jde vygenerovat pres nektery nastroje.
Kazdopadne rootovat model pres update supersu v recovery je u nonamu kde nevis nic, bootloader, recovery, nutno custom recovery ano - ne ? , odsouzeno k neuspechu.I kdyz, kdyz panbuh da i motyka spusti :-)
Naposledy upravil oooooooooo dne 8. 3. 2016 15:25, celkově upraveno 1
oooooooooo
Android Maniak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod residentcz 8. 3. 2016 15:15

Potřebuji zapnout SW klávesnici protože HW odešla do kytek, kterou tím pádem chci vypnout aby ani nesvítila :-)
residentcz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod oooooooooo 8. 3. 2016 15:27

tak zacni tim ze root bude pres nakej flashtool a ne ty pochybny klikadla cinsky..
buildprop edit je i aplikace, pokud bys mel vse jak ma byt, fungovala by ti i ta aplikace
Obrázek
Naposledy upravil oooooooooo dne 8. 3. 2016 15:37, celkově upraveno 1
oooooooooo
Android Maniak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod residentcz 8. 3. 2016 15:33

tu aplikaci jsem našel a taky nefachá, napíše to, že nejde zapsat do souboru nebo tak něco...

díky za spoustu informací :) jdu teda zase googlit :)
residentcz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod oooooooooo 8. 3. 2016 15:53

btw mountnout pro zapis jde i v recovery, pokud nemas nejakou des, bes..
oooooooooo
Android Maniak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod residentcz 9. 3. 2016 11:52

Tohle tam není to už jsem se taky koukal :-D prostě nevyřešitelný :-)
residentcz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod oooooooooo 9. 3. 2016 12:35

udělej to přes adb ale jak jsem řikal - musiš použit plaintext editor a nikoliv NOTEPAD,takže notepad++,pspad...
mount systemu ale může mit různé varianty přikazu
napřiklad můžeš použit terminal v androidovi
su
mount -o rw,remount,rw /system
co to napiše? předpoklad je samozřejmě funkčni root pokud pojedeš přes terminal v androidovi
adb shell
su
mount -o rw,remount,rw /system
potom jsou tam rozdily jestli maš vykopavku ala 2.3
a přikaz mount -o rw,remount,rw /system ma ještě svoji jednu variantu tu ti z hlavy nenapiši,je to trochu jinak ,strka se tam ještě mtdblock3 napřiklad
zkus si najit nějakou app,no ono to umi i adb co ti ukaže mount point
Idealně kdybys zvladl busybox, ono zakomentovany the file system default is*/system
mount option - default is rw ,ti řika přesně co musiš upravit
busybox,applets,najit apllet pro mount,sripts - bud tam přimo bude nebo opišeš dle applet,zapsat ho v busyboxu,uložit,pojmenovat mount system - klik na run script
takto vypada v busyboxu v androidoviI
Obrázek
Jeste mne napadlo reseni, neni lepsi nez predchozi, stoji nakou kacku ale zvladne to rekneme dobrej uzivatel, expert byt nemusi..Partition toolkit a mount pomoci nej..Ale za a placene za b, moc bych nezkousel co umi jeste jineho :-), jedna chyba a sbohem..
oooooooooo
Android Maniak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod residentcz 9. 3. 2016 16:56

Díky moc :) mrknu na to o víkendu :) snad se to povede :D
residentcz
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků