Oficiální zastoupení Androidu v CZ? Existuje?

Diskuze o Androidu a příslušných aplikacích

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Gooorila 22. 8. 2015 16:58

Zdravím

Pro vysokoškolskou práci potřebuji mimo jiné oficiální, nebo alespoň doporučené, postupy k použití zařízení s vybranými OS. U produktů MS jsem tedy kontaktoval MS. U produktů Apple jsem kontaktoval Apple. A u produktů Android...?

Android jako takový je vyvíjen Googlem, ale na jejich stránkách jsem našel podporu k vyhledávání, marketu a dalších službách, ale Android zde nebyl. Existuje něco jako oficiální podpora Androidu jako takového pro CZ? Nebo se v případě potřeby musím obracet na výrobce a dodavatele mobilních telefonů a tabletů?

Pro představu, v tuto chvíli potřebuji zjistit, zda existuje jakási doporučená konfigurace, která umožní připojit tablet s daným OS k projektoru a prezentaci na něm. Nechci moc používat řešení "kup na dealextreme takovou krabičku a takový kabel a rozjeď to". Potřebuji oficiální metodiku toho připojení, takže Apple mi odepíše že k propojení doporučuje Apple TV v takové a takové verzi a to stejné potřebuji k zařízení s Androidem.
Gooorila
Junior

Odeslat příspěvekod Gunner 26 22. 8. 2015 18:20

Chromecast?
Gunner 26
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Gooorila 22. 8. 2015 20:01

Ano, chromecast znám. Stejnou službu splní i Miracast, i Raspberry Pi, i dalších padesát zařízení od číňanů. Ale já nehledám modely, které to zvládnou. Hledám modely, které to zvládnou a které jsou oficiálně podporované systémem.

Jde mi o použití tabletu ve školství a v projektu se nemůže objevit "homemade" řešení
Gooorila
Junior

Odeslat příspěvekod petyo 22. 8. 2015 22:41

Android je open source a vyvíjí ho www.openhandsetalliance.com. Jinými slovy podporu poskytuje vzdy výrobce zařízení. Je to právě rozdíl mezi open source a proprietárním softwarem.
petyo
Junior

Odeslat příspěvekod Loupeta 30. 8. 2015 15:33

Gooorila píše:Ano, chromecast znám. Stejnou službu splní i Miracast, i Raspberry Pi, i dalších padesát zařízení od číňanů. Ale já nehledám modely, které to zvládnou. Hledám modely, které to zvládnou a které jsou oficiálně podporované systémem.

Jde mi o použití tabletu ve školství a v projektu se nemůže objevit "homemade" řešení

Chromecast je přímo od Google.
Loupeta
Junior

Odeslat příspěvekod oooooooooo 30. 8. 2015 16:03

Gooorila píše:Ano, chromecast znám. Stejnou službu splní i Miracast, i Raspberry Pi, i dalších padesát zařízení od číňanů. Ale já nehledám modely, které to zvládnou. Hledám modely, které to zvládnou a které jsou oficiálně podporované systémem.

Jde mi o použití tabletu ve školství a v projektu se nemůže objevit "homemade" řešení

muze se tam objevit cokoliv pokud to ma na starosti clovek co nevi ze chromecast je od google,nevi co je open source,takze home made bude minimalni problem oproti tomu ze do toho jdou lidi bez elementarnich znalosti hw a software.Zacal bych s google sdk pro predstavu ale to bude nadyl a neni to o telefonatu.
Z principu jak veci funguji - zapomen ze pokud se nepripojis pres hdmi k projectoru ze je to chyba androidsticku,pokud je hw ok,proste neexistuje aby to neslo,ale u projektoru jsem videl poz. chovani,stick nestick.
oooooooooo
Android Maniak
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků