Nedostatek paměti k instalací aplikací

Diskuze o Androidu a příslušných aplikacích

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod michal250 17. 1. 2015 21:03

Ví někdo proč mě nejdou instalovat další aplikace na pamět'ovou kartu, i když mám na pamět'ové kartě ještě dostatek místa? Mám jich tam nainstalované pouze pár a ani aktualizace stávajících aplikací nejdou nainstalovat. Není to náhodou vlastnost všech Androidů s Androidem 4.4 Kitkat a vyšších? Jedná se o mobil Kazam 4.5 DVB-T s a Androidem 4.4 Kitkat. Jde to nějak spravit aby to šlo?
Děkuji.
michal250
Junior

Odeslat příspěvekod seterwohipikule 17. 1. 2015 21:05

Kolik máš volného v interní paměti?
Bablbam
seterwohipikule
Pokročilý

Odeslat příspěvekod opasino 17. 1. 2015 21:06

Jak vlastnost Adroidu 4.4 Kitkat? Nechápu jak to myslíš. Android nemá vlastnost, aby omezoval nainstalování aplikací. Kam máš nastaveno ukládání aplikací? Jak jsi na to s kapacitou RAM? Co interní paměť?
Huawei P9 lite mini - ano, i v Číně vědí, že čučím do mobilu i na toaletě
3x český sen jménem Škoda :-)
opasino
Taťka moderátor

Odeslat příspěvekod michal250 17. 1. 2015 22:14

Omlouvám se tyto aplikace mám nainstalované v interní paměti a nejdou instalovat další ani aktualizovat stávající i když v interní paměti je dostatek místa. A když zvolím uložiště pamět'ovou kartu, tak po restartu mobilu nemám přístup k aplikacím instalovaným v interním úložišti.

Něco jsem četl že od Androidu 4.4 Kitkat je neefektifní přesouvání aplikací na pamět'ovou kartu, tak jestli to s tím nesouvisí. Kapacita RAM paměti V mobilu je 512 MB.
Přílohy
Výstřižek.PNG
Výstřižek.PNG (27.09 ) Zobrazeno 3058 krát
Screenshot_2015-01-17-20-47-55.png
Screenshot_2015-01-17-20-47-42.png
Screenshot_2015-01-17-20-47-22.png
Screenshot_2015-01-17-20-43-31.png
Screenshot_2015-01-17-20-43-18.png
Screenshot_2015-01-17-20-43-07.png
Screenshot_2015-01-17-20-42-57.png
Screenshot_2015-01-17-20-42-48.png
Screenshot_2015-01-17-20-42-35.png
michal250
Junior

Odeslat příspěvekod oooooooooo 18. 1. 2015 11:45

v interni urcene defaultne k instalaci musi byt 10 procent z jeji velikosti free a je jedno kam si nastavis novou default cestu.pokud mas s tim problem proved repartition nebo link2 sd,neplest s app2sd.tam kde je pozadovano 10 procent mas 70 mega a neco free,malo a je jedno ze tam neinstalujes.reseni viz v mojem postu
oooooooooo
Android Maniak

Odeslat příspěvekod ace2 17. 11. 2015 10:59

Vytočit na telefonním číselníku *#9900# a vybrat druhou položku "detele dumpstack" tím se smažou nahromaděné systémové zbytečnosti a aplikace půjdou znova instalovat i aktualizovat
Zabil jsem 7 zeber. Ano ty zvířata. A bacha na ex, kradou vysavače
ace2
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Mangalica 7. 12. 2015 10:29

Nedostatek místa v uložišti!

Nedávno mi telefon (xperia M) začal při aktualizaci pouze některých aplikací začal po stažení v průběhu aktualizace vyhazovat hlášku "Nedostatek místa v uložišti". Stalo se mi to u aplikací Disk Google, ES File Explorer, Chrome, Služby Google Play. Zkusil jsem něteré aplikace vymazat (Disk Google) a nainstalovat znova, ale stejná hláška, takže jsem přišel třeba o Google Disk nebo Služby Google Play.

V interním uložišti mám přitom kolem 1GB volného místa, stejně jako na obou oddílech paměťovky mám spoustu místa...

Netušíte někdo, v čem je problém? Spousta jiných - id ocela objemných aplikací mi jde normálně nainstalovat i aktualizovat...
Mangalica
Junior

Odeslat příspěvekod oooooooooo 7. 12. 2015 10:49

cache play vycistit, cache google sluzeb vycistit.predtim stop sluzby a cely kolecko provyst co asi tak milionkrat ti vyplivne google kdyz zadas dotaz co mas v nadpisu
V podstate muzes s M ruzne saskovat, driv nebo pozdej te to ceka zas, ma mizerny rozdeleni klicovych partition takze treba prikaz v konzoli kde z 10 procent zmenis limit na 5, nebo to udelast tak ze si prerozdelis oddily a klicovej bude fakt obri..nebo pouzijes link2sd vytviris ext2,ext3 a neresis uz nikdy nic
oooooooooo
Android Maniak

Odeslat příspěvekod Mangalica 8. 12. 2015 16:27

Nic nepomáhá, jako by některý aplikace dostávaly špatný info o velikosti paměti... zoufalost :(
Mangalica
Junior

Odeslat příspěvekod oooooooooo 8. 12. 2015 17:00

posli mnt point at je jasny jak to vypada, plus nastaveni link2sd, neverim, protoze vim ze vytvoreni ext2 pomuze vzdy
btw create link a nikoliv presun na..aby bylo jasno
xperiam po instalaci treba 5 objemnych app a 70 miniaturnich ma giga mista v adresari /system ,vtipkujes, ten chcipak nezvladne tretinu co mam nainstalovanou a uz pise nedostatek mista.Takze minimalne tady je jisty ze ti neni jasny ze nejde jen o velikost interni, [Obrázek
oooooooooo
Android Maniak

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 8. 12. 2015 20:58

Radilové, jste vedle jak ta jedle, už se mně to stalo na 3 telefonech, na každém jiná verze Androida, všechny rootlé, na všech placený Link2SD a nepomohlo nic jiného, než reset do továrního nastavení a potupná instalace programů s obnovou dat...
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Junior

Odeslat příspěvekod Reku 8. 12. 2015 22:04

Ale houby, že nic nepomůže. Používám metodu Nastavení -> Aplikace - vyberu postupně aplikaci jednu podruhé a zmáčknu tlačítko VYMATAT MEZIPAMĚŤ. Mám malou paměť na aplikace. Časem se vždy zaplní. Například Opera se nafoukne do desítek MB do mezipaměti.... atd....
Reku
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Mangalica 9. 12. 2015 02:57

Skoro si myslím, že to nějak souvisí s Link2sd... Mám pocit, že je to něco systémovýho, protože jsem teď všechny apps vrátil zpět do interní paměti a ukazuje se mi pořád stejná velikost volného místa...

Navíc mi hlášku "Nedostatek místa..." ukazuje jen u určitých aplikací - typicky od Google..., jiné i hodně objemné aplikace můžu v pohodě instalovat...

It's a riddle... :/
Mangalica
Junior

Odeslat příspěvekod osobne2 9. 12. 2015 03:49

Nikdy jsem Link2SD nainstalovan nemel a take jsem se s tim kdysi setkal na HTC Evo 3D. Kupodivu na cinskych telefonech se mi to nikdy nestalo, asi ze maji vice pameti.
osobne2
Junior

Odeslat příspěvekod oooooooooo 9. 12. 2015 11:48

aha tady nekdo nechape pojem presun a link, ten clovek co pise ze jsou vsichni vedle a mluvi o wipe cache by si jako bonus mohl precist moji zakladni radu - stop service, wipe cache u danych app, wipe data danym app, wipe dalvik..Potom teprv uninstal, znovu install.Dalsi krok link2sd.Nicmene je to fuk , nevidim ani mnt point ani nastaveni link2sd, tudiz je to jasny, uzivatel dela nakou fatal chybu link2sd pri spravnem postupu zabere vzdy.Delal jsem to na desitkach modelu kde to uzivatel dovedl do totozneho stavu
oooooooooo
Android Maniak