Tablet jako občasný USB modem k počítači?

Diskuze o Androidu a příslušných aplikacích

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod M0RGAN 4. 10. 2013 13:15

Zdravím.
Potřebuju mít při práci v počítači záložní Internetové připojení přes mobilní síť.
Používal jsem klasicky 3G USB modem od O2. Před měsícem jsem si pořídil Lumii 920 s WP8, kde jsem ke svému překvapení zjistil, že tento systém NEUMÍ fungovat jako modem k počítači přes USB, umí jen fungovat jako WiFi AP (což je pitomost, protože to žere zbytečně baterku a navíc ve stolním PC nemám WiFinu). Přitom staré Nokie se Symbianem to uměly :-(
Chci se zeptat - umí aspoň Android fungovat jako USB modem pro počítač?
Pořídil jsem si http://www.czc.cz/asus-memo-pad-fhd-10- ... 87/produkt a protože je to můj první Android, tak v tom taky tápu.
Přece by byla hloupost si platit tři mobilní připojení, když potřebuju záložní pro stolní počítač využít třeba dvakrát za měsíc na pár minut při výpadku. A vyndávat v takovém případě SIMkartu a dávat ji do modemu.. to je prodleva tak na dvě minuty, než nahodím záložní připojení se vším všudy. Potřeboval bych to zkrátit na pár vteřin (když mám tablet předem připojený do USB).
Díky za reakce :-)
M0RGAN
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod zivan 4. 10. 2013 13:45

Lenovo Moto G5 Plus, Lenovo Thinkpad X220 (12,5" IPS, i5-2410M, 16GB RAM, 500GB mSata Samsung 850 EVO + 1TB Samsung HDD) + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W
zivan
Pokročilý

Odeslat příspěvekod M0RGAN 4. 10. 2013 13:47

Po průzkumu Internetu jsem objevil, že by to měl být USB tethering, měla by to automaticky dělat třeba aplikace https://play.google.com/store/apps/deta ... btethering
Tak teď zrovna zkouším :-)
A proč to neumí WP8, to je mi tedy záhadou. U mobilu by to bylo ještě použitelnější.

-- 4. 10. 2013 15:16 --

Super, funguje to (nastavení / bezdrátová připojení a sítě / další / Sdílené datové připojení prostřednictvím portu USB), kdyby někdo hledal, ve Winech se automaticky nahodí ovladač a přidá se to do síťových připojení.
Sdílí to i připojení k WiFině i k mobilní síti. Kdyby to ještě někdo řešil :-)
M0RGAN
Kolemjdoucí