Android 4.0.4 - wifi

Diskuze o Androidu a příslušných aplikacích

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod hZkk 27. 12. 2012 19:00

Zdravím. Nedávno jsem na své Xperii mini aktualizoval Android na verzi 4.0.4. Od té doby jsem získal stálé problémy s připojením přes wifi (Ano, mám signál...). Jen občas se mi povede připojit na Google Play neustále to hází "Časový limit vypršel...", načítání webových stránek je taky pomalé a jakékoliv aplikace, které se mi z Play povedli stáhnout a potřebují připojení, také nereagují. Značka routeru je D-Link DI-524.
Předem děkuji všem za odpovědi.
hZkk
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Aini22 29. 12. 2012 12:49

Zdravím. Mám téměř stejný problém, stejný systém i stejný router. Telefon Xperia mini pro. Jiný telefon u nás neměl problém. Po větším testování se problémy projevují takto:
Síla signálu při rozkliknutí informací o wifi se hlásí jako dobrá až vynikající... V notifikační liště se ale wifi tváří většinou jako v podstatě bez signálu. Dolphin Browser jede bez problému, ale u ostatních aplikací se telefon většinou tváří, že internet nemá: Play píše, že vypršel limit stejně jako u hZkk, synchronizace gmailu také píše že nemá připojení.
Občas ale jedou i tyto aplikace, většinou ale bohužel ne.
Před nějakým časem jsem nechala v servisu přeinstalovat systém a téměř ve stejné době jsme měnili i router. Nejsem tedy nyní schopna zjistit, v čem přesně problém spočívá.
Netuší prosím někdo, jak by se dal tento problém vyřešit. Díky
Aini22
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod hZkk 29. 12. 2012 13:18

Další novinky z pozorování a hledání na internetu. Tento problém se pravděpodobně vyskytuje u Androidu verze 4.x.x a většinou u Xperií. Samsung Galaxy W a tablet GoClever se na router D-Link DI524 normálně připojí a fungují i všechny aplikace. (GoClever jede na Androidu 4.0.3, Samsung na starším 2.3.4) Snad není jediné východisko koupit nový router, nebo downgrade Androidu.
hZkk
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků