Sdílení internetového připojení počítače s telefonem

Diskuze o Androidu a příslušných aplikacích

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Aventedor 14. 7. 2012 13:25

Zdravím. Mám nový telefon Sony Xperia S a rád bych si stahoval aplikace z android marketu z počítače do telefonu pomocí USB, jenže mi to nejde. Mám aktivovaný mobilní internet od operátora a místo sdílení internetu na pc s telefonem, sdílím ten mobilní s počítačem, tedy přesně naopak. Postupoval jsem třeba podle návodu zde: http://nastaveni.vodafone.cz/web/sony-e ... tethering/ . Ono by to možná fungovalo, jenže jakmile v telefonu zaškrtnu sdílení internetového připojení pomocí USB, tak se mi telefon z programu SONY PC Companion zkrátka ztratí, jakoby vypadl z USB. Jakmile v telefonu deaktivuji sdílení, telefon opět naskočí. Doma nemám wifi router a toto je pro mě bohužel jediná možnost, jak si do telefonu něco dát, mobilní internet je jen na surf, nikoli pro stahování velkých aplikací. Budu rád za všechny odpovědi. Jsem teprve nováček s androidem, ale toto je pro mě velmi důležitá věc a nikde jsem nenašel odpověď.
AMD Ryzen 1700, Arctic Freezer 33 Plus, ASRock X370 Taichi, 4x8GB Trident Z F4-3466C16D-16GTZKW, EVGA GeForce GTX 1080 Ti FTW3, HDD 2TB 2,5" Seagate Barracuda, SSD 500GB MX200, Corsair RM650x, 4x F14 silent, 2x F12 silent, Fractal Design Define C TG
Aventedor
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod audis 14. 7. 2012 22:59

a na co se ptáte? kde je problém?
Mohli bychom prosím vystoupit ihned z Evropské Unie?
audis
Junior

Odeslat příspěvekod Policak 15. 7. 2012 00:04

Usb tethering je na sdílení připojení z mobilu do počítače. Nejde sdílet připojení z počítače do mobilu. Pořiď si router.
Policak
Junior

Odeslat příspěvekod audis 15. 7. 2012 00:32

Nejde sdílet připojení z počítače do mobilu. Android to umí. aspon ten muj (HTC Evo 3D, 2.3.4.)
audis
Junior

Odeslat příspěvekod Szapet 15. 7. 2012 00:58

Wifi asi podle toho co píšeš doma nemáš, co ? Najdi si nějakou volnou v okolí - soused, restaurace, apod. a stahuj tam ... Pokud je to pro tebe tak moc důležité stahovat a zároveň šetřit FUP ...
Szapet
Junior

Odeslat příspěvekod polda 15. 7. 2012 01:12

Aplikace stahnes jediné vzduchem - bez účtu gmailu ,který se při stahování prihlašuje to nejde. Tudíž žádný USB.
polda
Junior

Odeslat příspěvekod Policak 15. 7. 2012 10:11

audis píše:Nejde sdílet připojení z počítače do mobilu. Android to umí. aspon ten muj (HTC Evo 3D, 2.3.4.)

Přes USB? Jak?
Podpis....to jako můj? Nebo čí? Radši to nechám volný.
Policak
Junior

Odeslat příspěvekod audis 15. 7. 2012 11:05

aha, neumí. překoukl jsem se. umí přes usb dělat modem pro počítač (tethering)
audis
Junior

Odeslat příspěvekod Policak 15. 7. 2012 11:31

Tak to jeho problém neřeší :-) Napadá mě jediná možnost, pokud má jeho notebook (počítač) wifi a windows7, může z něj udělat hotspot. Ale o jeho konfiguraci nevíme nic.
Policak
Junior

Odeslat příspěvekod audis 15. 7. 2012 11:37

nepotřebuje co píšeš, píše že má mobilní data. Osobně nerozumím co má za problém.

a aplikace se prostě jako za dob WM neinstalují. Aspon ne oficiálně stažené/zakoupené.
audis
Junior

Odeslat příspěvekod Policak 15. 7. 2012 11:49

Pokud má tarif s nízkým fup, tak si toho moc nestáhne. O tom mluvil, že nechce data vyplýtvat na Market a já s ním souhlasím, mám dva Androidy, jeden se 2 GB FUP a druhý se 150 MB. Ten druhý, pokud nevypnu synchronizaci a nezakážu aktualizace, je do čtyř dnů bez dat. Tak to prostě je. Stačí hodinu denně číst zprávy přes Pulse nebo Taptu a do týdne je 100 mega v háji.
P.S. Moje složka her od Gameloftu má 4GB. S internetem v mobilu si ani hru nestáhne, vyčerpá dřív FUP :-)
Policak
Junior

Odeslat příspěvekod Aventedor 15. 7. 2012 12:05

Ano, Policak mě chápe velice dobře :). Každopádně děkuji za ty odpovědi, stejně mi nedochází, proč jde sdílet mobilní internet s počítačem, ale naopak to nejde. Zkrátka si budu muset našetřit ještě nějaké peníze na ten router a bude po problémech. FUP mám to základní, nějak nehodlám platit předraženým operátorům víc, než je nutné a vystačí mi to, sem tam se do té doby na wifi někde dostanu, tak to snad nebude problém, jinak díky za odpovědi, alespoň vím, že už nemusím na netu hledat všelijaké info a zbytečně kvůli tomu ztrácet čas.
AMD Ryzen 1700, Arctic Freezer 33 Plus, ASRock X370 Taichi, 4x8GB Trident Z F4-3466C16D-16GTZKW, EVGA GeForce GTX 1080 Ti FTW3, HDD 2TB 2,5" Seagate Barracuda, SSD 500GB MX200, Corsair RM650x, 4x F14 silent, 2x F12 silent, Fractal Design Define C TG
Aventedor
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Policak 15. 7. 2012 12:10

Ono to sdílení naopak jde, ale podmínkou je notebook s wifi a Windows 7 (případně Linux, ale s tím nemám zkušenost).
Policak
Junior

Odeslat příspěvekod Aventedor 15. 7. 2012 13:19

Co já vím, tak to možná funguje mezi notebooky. Teď jsem si zkoušel vytvořit na notebooku síť Ad hoc, otevřenou, i se zabezpečením, nastavil jsem sdílení internetu, ale telefon se k ní nepřipojí, píše mi to mimo dosah a to mám telefon hned vedle noťasu a mělo by to mít dosah 11m.
Naposledy upravil Aventedor dne 15. 7. 2012 13:51, celkově upraveno 1
Aventedor
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Policak 15. 7. 2012 13:46

Android se neumí připojit k Ad-hoc síti. Pokud máš Windows 7 poradím ti, jak postupovat, pokud máš XP, tak bohužel, tam to nejde.
Policak
Junior

Další stránka