19_webu_cz4' => 1713567946, 'reklama19_webu_cz10' => 1713567955, ) ?> Přeinstalace na Windows 8 - MobilMania.cz

Přeinstalace na Windows 8

Diskuze o Androidu a příslušných aplikacích

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod CocacolaCompany 31. 5. 2012 15:01

Zdravim, mám možná hloupý dotaz, protože jsem zatím žádný tablet ani mobil s Androidem neměl. Zaujala mě zpráva o nových, levných tabletech s Nvidia Tegra 3 a na nich bude nejspíš vždy běžet Android. Zároveň mě ale zaujal budoucí systém Windows 8 a chci se zeptat jestli je možné něco jako změna OS na tabletech.
Windows 8 bude běžet i na ARM procesorech, proto bych ho v budoucnu chtěl vyzkoušel a potřeboval bych vědět, jestli si budu muset rovnou koupit tablet s tímto OS, nebo bude možnost jeho budoucí přeinstalace na Androidí tablety.
CocacolaCompany
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod pavel pajma 31. 5. 2012 16:35

Zdravim,
Bohuzel Vas musim zklamat. Windows 8 bude stejne jako ostatni windowsy placeny, tedy bude na nej uvalen licencni poplatek. Pokud by tedy nekdo dokazal dostat do androidiho tabletu win8 bylo by to nelegalni a porusil by autorska prava.
pavel pajma
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod pota 31. 5. 2012 16:36

On ale nepsal, že by za něj nechtěl platit. Jinak teoreticky by to možné bylo.
pota
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pavel pajma 31. 5. 2012 16:43

No jasne, treba se dockame doby, kdy bude od vyrobce dual boot android/win8. Nicmene, neverim tomu ;-)
pavel pajma
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod CocacolaCompany 31. 5. 2012 18:13

Jasně, že bych za něj zaplatil (navíc mám jako student např. win7 zdarma a doufám, že win8 tam bude taky). Jenom jsem potřeboval vědět, jestli se to chová jako u PC, že prostě zformátuju tablet a např. z PC bych tam nahrál Windows 8 a bootoval jiný OS.
CocacolaCompany
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mimonaut 31. 5. 2012 18:50

možná nějaký neoficiální rip bude, ale ofigo se, vypadá to, ARM Win bude dodávat pouze zadrátovaný do nových zařízení.
mimonaut

Odeslat příspěvekod pota 31. 5. 2012 19:11

Když se podíváš na HTC HD2, tak je možné vše :D. Problém bude asi jen s ovladači.
pota
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pota 1. 6. 2012 07:17

Jedna novinka, co by se ti mohla líbit- http://www.svetandroida.cz/asus-ukaze-tablet-s-dualboot-android-oswindows-8-201205
pota
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tziky 8. 6. 2012 16:58

No problem je v tom.ze ty tablety budou mit instalaci od vyrobce usitou na miru presne dle hw pouzitem v tabletua pokud to pujde tam nacpat jako ze by melo.tak to.bude vzdy ilegalni, ale to.az jako takovy problem nevidim otazka je proc by to kdo proboha delal?? Jit z aos na widle?? Rekl bych ze.na.xda jiste bude nekdo kdoto dokaze ;) ale widle na.tablet?? Ne dekuji :-D
Tziky
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Skulivert 28. 6. 2012 23:36

osobne nez dualbootem bych to resil tak ze vyrobci by umoznovali na tablet nainstolovat libolny system, resp dodavali by k tomu oba - k androidu by sla dokoupit licence na win 8 a preinstalovat, k win 8 stahnout android...
jinak si myslim ze win 8 bude na tabletu daleko lepsi nez android, se tu nekdo smeje ze widle by si tam nedal, ale jednotny vzhled, jednoduche ovladani, rychlost a stabilita, bezpecnost, funkcni office... to bude vsechno hrat proti androidu.... androd je dobry pro geeky, navic podpora ze strany vyrobcu neni zrovna idealni... takze jediny androidi ktery by stal za uvahu je ten od googlu a pak jeste mozna od asusu transformer... jinak myslim ze treba surface se hrave transformeru vyrovna a leckde ho i predci...
Skulivert
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Tziky 29. 6. 2012 19:47

Kazdemu dle gusta ,na pc mam w7 ale pokud w8 budou mit metro styl a ms bude schvalovat kazdej prd jako na na wp tak ne diky, mozna to zni staromilsky ale jednotny vzhled a ms diktat to ano a to ne je krok z5
Tziky
Junior
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků