Update Nexus S na 4.0.4 nejde

Diskuze o Androidu a příslušných aplikacích

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Magicmaster 30. 3. 2012 11:53

Asi před půl rokem jsem aktualizoval na ICS 4.0.3, teď jsem si všiml, že je k dispozici 4.0.4. Tak jsem ji stáhnul, přejmenoval na update.zip, nakopíroval do \sdcard\ a restartoval telefon. Podržením Power+Volume Up jsem se dostal do menu, kde jsem vybral Recovery. Ale po tomhle bodě telefon zhasne - zůstanou rozsvícená jen tlačítka a na obrazovce problikne obrázek androida. Aktualizace se nenainstalovala.

Tady mám orientační video: http://www.youtube.com/watch?edit=vd&v=1Wo-7OBBXEw
Co dělám špatně? (Mám 4.0.3, takže tady problém není. ApexLauncher by to snad ovlivňovat nijak neměl - není rootnutý)
Magicmaster
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod messner 30. 3. 2012 12:42

Ahoj! Je to chyba v aktualziaci na ICS 4.0.3, kdy se do baliku s updatem dostala recovery pro amoled Nexuse S. Pri spusteni recovery tak neni displej podsviceny a neni nic videt. Pomaha posvitit si na to lampickou, pak je aspon trosku neco videt. Detaily tady : http://androidforum.cz/aktualizace-nexu ... ml#p340083
messner
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Magicmaster 30. 3. 2012 15:26

Dobrá, posvítil jsem si a po troše námahy jsem vybral ten update.zip. Jenže menu na tři vteřiny zmizelo, pak se objevilo zase (Možnost byly Reboot phone now a apply update from SD card). Ale po rebootu je to pořád 4.0.3
Magicmaster
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod messner 30. 3. 2012 16:25

Ahoj! Zkus si projit to linkovane forum. Nekterym lidem po rucnim update ze stock recovery skonci update na nejakem error7. Pak se da bud pockat na OTA, nebo se musi udelat nahrada stock recovery treba za CWM. Ja na te chybe skoncil taky, tak jsem podle navodu na androidforu nahral jinou recovery a v ni update probehl o.k. Jenze jsem musel pro nahrani nove recovery odemknout bootloader (take podle navodu na androidforu) a tim padem jsem prisel o vsechny data z telefonu. Zalohu jsem nastesti mel. Zalezi hlavne na tom, jak moc se v tom chces rypat a jak moc te to bavi. Ja jsem sel do rucniho update kvuli problemu s MMS, ktere mi na 4.0.3 nechodili, v 4.0.4 mi funguji o.k.
messner
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tziky 3. 4. 2012 12:56

No jednoducha rada, nahraj jine recovery a nainstaluj pres nej neprijdes ani o root a update probehne na 4.0.4 tot vse.
Nejjednodusi zpusob: rom manager z nej natahni recovery tusim cwm, skoc do recovery a nainstaluj update. To je cely zazrak ;) gl

Edit: jen je treba jeste zminit ze rucni update jde jen pokud mas uz 4.0.3 jinak jej zbrickujes i kdyz NS se snad bricknout neda....

Edit2: koukam 4.0.3 mas ale nemas root..... takze bud root a jak jsem psal nebo pockat na ofiko ota
Tziky
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod locomachine 12. 4. 2012 03:46

Na výše zmíněném fóru je funkční(alespoň podle mé zkušenosti) návod. Vymazat data v Nastavení-Aplikace u Google Backup Transport, Google One Time Init, Google Partner Setup, Google Services Framework, potom vypnout a zapnout telefon a už by v Nastavení-Info o telefonu-Aktualizace systému měla být nabídka na OTA aktualizaci. U mne to podle tohoto návodu proběhlo rychle a bez problémů. Ruční update pár dní před tím u mne skončil errorem 7.
locomachine
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků