samovolné otevírání aplikací

Diskuze o Androidu a příslušných aplikacích

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod myšpulín 7. 10. 2011 18:41

Podle mě je chyba, že Android o těch spuštěných aplikacích takto informuje. Kdyby ti ukázal jen ty co si sám spustil a nechal je běžet na pozadí, byl by klid. Třeba u Symbianu jsem neviděl že mi běží poštovní klient a přesto běžel a kontroloval mi pravidelně poštu.
myšpulín
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod beat 7. 10. 2011 20:13

Přesně tak. Pak si lidé myslí, že Android je jediný systém, kde něco běží na pozadí...
beat
Junior

Odeslat příspěvekod mpolan 8. 10. 2011 10:45

No jo... že jsem se vůbec ozval. :-(
I když napíšu, že automatické kontroly a updaty mám vypnuté, stejně se musí najít rýpal, který řekne, že poštovní klient mu běžel... Čím to, že mně na symbianu ne, když jsem tu automatickou kontrolu vypnul? Atd.
A že výdrž při násilném vypnutí těch procesů JE větší mám prostě vyzkoušené osobně. Ale končím, tohle téma je pro mne uzavřené.
Není důležité zvítězit, ale pořádně si to užít!
Mám o osm koleček víc!
mpolan
Junior

Odeslat příspěvekod beat 8. 10. 2011 11:35

Lidé prostě hloupnou, říkám to pořád.
Je velký rozdíl mezi tím "něco běží" a "vidím že něco běží".
Samotný Symbian ti ukazuje jen aplikace, které si sám spustíš.
Samotný Android ti ukazuje i některé systémové aplikace jsko je například "klávesnice" či "e-mailový klient"...

To je jediný rozdíl.
beat
Junior

Odeslat příspěvekod myšpulín 8. 10. 2011 12:13

mpolan píše:No jo... že jsem se vůbec ozval. :-(
I když napíšu, že automatické kontroly a updaty mám vypnuté, stejně se musí najít rýpal, který řekne, že poštovní klient mu běžel... Čím to, že mně na symbianu ne, když jsem tu automatickou kontrolu vypnul? Atd...

A víš to jistě že ta aplikace neběžela někde na pozadí když ani já její běh nikde neviděl a přesto běžela? Byl to jen příklad toho co mě napadlo jako první. U androidu se prostě lidi naučili tohle sledovat protože to snadno umožňuje.
Já vypínám jen pár věci po restartu a dál to neřeším.
myšpulín
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Lukas.Skywalker 11. 10. 2011 10:55

mpolan píše:A že výdrž při násilném vypnutí těch procesů JE větší mám prostě vyzkoušené osobně.

Jakým způsobem jsi to zkoušel?
Lenovo ThinkPad R500
Galaxy Nexus
Lukas.Skywalker
Junior

Odeslat příspěvekod 2jery 23. 10. 2011 11:06

Jednoduchá pomoc. Nainstaluj si task manager, který umí killnout aplikace v urřčitých časových intervalech.
2jery
Junior

Odeslat příspěvekod Tonda512 23. 10. 2011 16:16

Ano...a tím ušetří baterii....aplikace se spustí, manager ji vypne, aplikace se sputí, manager ji vypne a tak stále dokola...
Tonda512
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod PD 25. 10. 2011 10:17

U Symbianu je to pochopitelně tak, že služby OS běžěj skrytě. To ale neplatí o aplikacích třetích stran (kromě task manageru typu Jbak). Kdežto u Androidu běží po spuštění kde co i služby (démoni) aplikací u kterých jsem jasně stanovil v nastavení, že se nemaj automaticky aktualizovat nebo spouštět. V normálnim Linuxu lze nastavit, co se má spouštět po startu systému a co ne. V Androidu na to člověk musí instalovat externí aplikace. Rozdíl je taky v tom, že u Symbianu maj služby (démoni/rezidentní programy) velikost několik kB maximálně desítek kB. V Androidu se to počítá rovnou na MB a třeba mapy maj něco kolem 10 MB. Kromě toho, že to vysává baterii, žere RAM a výkon CPU je tu bezpečnost. Například proč má permanetně běžet na pozadí démon TV programu (3MB) když ho nemám spuštěnej? S tim souvisí i den otevřených dveří na Androidu, kdy se může jakákoliv aplikace volně připojit do sítě a odesílat cokoliv jí napadne. Na proti tomu na běžnym Linuxu se v systému ani spendlík nepohne pokud k tomu ndostane oprávnění, kdežto v Androidu vládne anarchie.

Závěrem: moje E71 s S60 3.1 vydrží i 5 dní. Huavei co má stejný rozlišení displeje a podobnou baterii vydrží bez SIM karty něco kolem 2 dní a se sim 1,5 dne. Stejně tak iphone má při slabšim HW větší výkon než silnější Android. To nezmiňuju lepší stabilitu E71 a mnohem lepší práce s většim počtem aplikací.
Mot. T180 | SX1 mod. (Symbian OS 6.1) | N80 (Symbian OS 9.1) | E71 (Symbian OS 9.2) | Huawei U8160 (Android 2.2.1) | LG Optimus L9 II (Android 4.4.2) | Samsung Galaxy A40 (Android 10)
PD
Junior

Odeslat příspěvekod beat 25. 10. 2011 15:22

Mně SGSII vydrží 2 až 7 dnů... a co jako? :mrgreen:
Tohle o ničem nevypovídá...

btw. Je to na výrobci, jaké aplikace nechá spouštět systémem. Anodroid si sám nespouští všechny aplikace které najde.
beat
Junior

Odeslat příspěvekod radek6ak 25. 10. 2011 17:49

Upřímně, mě to taky vadí, ale zvykl jsem si. Na mém HTC taky beží vše, co si to zamane. Nicméně teď jsem asi po roce zkusil alternativní romku (CM) a ve správci aplikací je to mnohém lépe rozepsané. Není to už pouze "mapy", ale něco jako "služba pro lokalizaci". Hned se v tom lépe orientuje a člověk víc chápe, proč se to děje. Také je dobré, že je ze systému vysekáno vše zbytečné (akcie Twiter, FB...). Člověk si pak nainstaluje jen to co používá a nerozčiluje ho tam třeba twitter, který nepoužívá. Dále je tam třeba android 2.3.7 o čemž se mi na desire ani nezdálo. Doporučuji zkusit. Najednou člověk muže nastavit kdejakou pitominu, která předtím obtěžovala.
radek6ak
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jarquo 27. 10. 2011 19:46

Taky me to docela stve ze se to samo zapina mam task manager, ale stejnak to nepomaha. Je to mozna lepsi v tom ze kdyz neco delam tak je treba telefon pomalejsi a kdyz vsechno vypnu v task manageru tak se to zrychli. ale taky si na tom uz zvykam. Jina moznost neni jestli chci zustat verny androidu :D
jarquo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tukan1 3. 11. 2011 22:41

skusenost s task managermi je velmi zla. skusal som kontrolovat benchmark telefonu pri instalovanom task manageri a bez neho. bez neho telefon vydrzal dlhsie a dokonca bolo poznat aj zrychlenie.
tukan1
Junior

Odeslat příspěvekod jarquo 13. 11. 2011 18:16

co je to ten benchmark? Me se taky zda ze bez toho mi to vydrzi dyl.
jarquo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod seterwohipikule 10. 1. 2012 19:58

Program na otestování telefonu. Zjistí ti to, jak máš nabušený telefon, když to napíšu takto jednoduše.
Bablbam.
seterwohipikule
Trvalý BAN

Předchozí stránkaDalší stránka