USB mass storage

Diskuze o Androidu a příslušných aplikacích

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Kasprik 5. 7. 2011 09:54

Dobrý den. Manželka dostala Galaxy mini s androidem 2.2.1. Ze starého telefonu /z karty/chceme dostat fotky do tohoto nového. Paměťovku ze starého mám již v počítači a neumím připojit tento Galaxy jak klasické USB mass storage. Pořád mi to hlásí, že mám nainstalovat nějakej Android USB Device, což já nechci. Chci pouze klasické F jako paměťovou kartu. Co já používám starý telefon s WM tak tam je to bez problémů. Umí prosím Android zobrazit klasické USB bez nainstalování dalších deseti volovin do PC. Nebo je tak hloupej a neumí to. Děkuji. Návod jsem si samožřejmě přečetl, ale tento návod nesouhlasí s realitou. V panelu zkratek žádné USB Mass storage nemám.
Kasprik
Junior

Odeslat příspěvekod polda 5. 7. 2011 11:23

Nenadávat na android ten za to nemůže,časem zjistíte proč.V současném případě bych doporučil pokud to lze, přetáhnout fotky přes BT z telefonu do telefonu a počítejte,že v záloze je spousta dalších překvapení.
polda
Junior

Odeslat příspěvekod Kasprik 5. 7. 2011 11:51

No podívej se , nepovažuji se žádnýho hlupáka, 2 roky používám WM, ale když jsem vzal Android do ruky tak můžu zodpovědně říci, že tam chybí půlka věcí z toho co má WM a takové základní věci jako je úprava USB jak je vidět android nezvládá.
Kasprik
Junior

Odeslat příspěvekod polda 5. 7. 2011 12:01

Existuje nějaký WM za 3.000 Kč ?
polda
Junior

Odeslat příspěvekod Tonda512 5. 7. 2011 12:07

Mám také Android 2.2 a Mass storage jde v pohodě. Po připojení na kábl se zobrazí tabulka podbné této a je to....

http://mobil.idnes.cz/foto.aspx?foto1=RAM376318_konekt1.png
Tonda512
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Kasprik 5. 7. 2011 12:08

WM se už nevyrábějí, i když nějak nechápu tvůj dotaz na cenu. Můj názor je ten, že android umí stejně jako hloupá nokie třeba 6700. jediná výhoda je v tom, že si tam můžeš dohrát různé aplikace, ale samotnej systém a nastavení je složitý a moc toho neumí.

-- 5. 7. 2011 12:10 --

Tonda. Toto se mi vůbec nezobrazuje.
Kasprik
Junior

Odeslat příspěvekod Tonda512 5. 7. 2011 12:14

A v Nastavení - Připojit k počítači - máš zaškrtnuto dotázat se? Případně rovnou nastavit Mass storage jako výchozí typ připojení.
Tonda512
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod polda 5. 7. 2011 12:59

Já bych vsadil,že problém má obráceně - PC nedokáže (protože chybí ovladače) připojit na kartu.(může být i poškozená nebo nenaformátována - ikdyž tady by se aspoň ukázalo připojení s telefonem)
polda
Junior

Odeslat příspěvekod Kasprik 5. 7. 2011 20:26

Tondo, prosím tě, kde je v nastavení-připojit k počítači. Já tam nic takového nemám. Mám-nastavení a tady je bezdrátové sítě, nastavení hovorů, zvuk, displej, info o poloze a zabezp., aplikace, účty a synchronizace, soukromí, SD karta a telefon, search, jazyk a klávesnice, hlasový vstup a výstup, usnadnění, datum a čas, o telefonu. Nic víc tam není. 6ádné připojit k piočítači jsem nenašel.
Kasprik
Junior

Odeslat příspěvekod jsmach 5. 7. 2011 21:01

a máš USB kabel vpořádku?
Já mám G1 s Androidem 2.2 a nemám s tím problém, je fakt, že bez problému to šlo jen na linuxovém PC, na Winckách si oS napřed doinstalovával nějaký hardware.
jsmach
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod polda 5. 7. 2011 21:11

bych to viděl na SD karta a zaškrtnout MASS STORAGE, jak píše Tonda
polda
Junior

Odeslat příspěvekod Kasprik 5. 7. 2011 22:19

Pochopte, že tam v nastavení žádné Mass storage není tak nevím co tam mám zaškrtnout, když to tam není.
Kasprik
Junior

Odeslat příspěvekod jannk 5. 7. 2011 22:42

Tak holt to je první Android, který nepodporuje mass storage :)
jannk
Junior

Odeslat příspěvekod Kasprik 6. 7. 2011 00:13

No nic, nepřišel jsem na to tak ten nedodělek vrátím zpátky a půjdu do osvědčených systémů, kde se dá vše logicky natavit.
Kasprik
Junior

Odeslat příspěvekod zivan 6. 7. 2011 01:10

Jen tak mimochodem...WM mass storage neumi, ale do nekterych zarizeni vyrobci pridavaji program pro podporu.
Lenovo Moto G5 Plus, Lenovo Thinkpad X220 (12,5" IPS, i5-2410, 16GB RAM, 500GB mSata Samsung 850 EVO + 1TB Samsung HDD) + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W
zivan
Junior

Další stránka