Má význam Android bez Google služeb?

Diskuze o Androidu a příslušných aplikacích

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod lojza_ 6. 5. 2011 10:18

Zdravím vespolek,
jsem spokojeným uživatelem Windows Mobile 6.5, ale je jasné, že do budoucna budu muset změnit systém. Android mě zajímá, nicméně mám všechny služby navázané na Microsoft & spol. (hotmail, Outlook, LiveID, Marketplace, SkyDrive, obrazová galerie atd.). Nechci si zakládat google email. Na android market jsem se zaregistrovaný pod ne-google účtem. Nechci si zakládat galerii na Picassa webu, ta, co je na SkyDrive plně postačuje.

Chtěl bych se zeptat, o co všechno přijdu, když si pořídím Nexus S? V čem všem spočívá provázanost a synchronizace androidu a služeb google? Jsou opravdu potřeba pro plnohodnotné využívání androidu a možností telefonu služby od googlu?

Díky za názory
No stress, keep smiling.
lojza_
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mpolan 9. 5. 2011 09:09

Bez google účtu, pokud ti jde Market i na jiný mail, ti už nepůjde akorát synchronizace kontaktů a kalendáře, vše ostatní už je na googlu nezávislé. Pokud tedy máš jiné služby, budeš si muset zjistit, jak se s telefonem spojíš na ně a budeš v pohodě.
Není důležité zvítězit, ale pořádně si to užít!
Mám o osm koleček víc!
mpolan
Junior

Odeslat příspěvekod lojza_ 9. 5. 2011 11:00

Synchronizace kontaktů jede přes Outlook, v tom by problém být neměl. Stejně tak i kalendář. Předpokládám taky, že asi není problém se synchronizací emailů na @hotmail.com na Androidu? Stejně tak jako @seznam emailu, je to tak?
No stress, keep smiling.
lojza_
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mpolan 9. 5. 2011 21:21

Ne, stačí si je nastavit v jiné mailové aplikaci mimo hlavní Gmail. Já jej taky nepoužívám, mám dlouhá léta seznam a nemám potřebu změny. Takže vše ostatní by fungovalo normálně. Vlastně se taky téměř obejdu bez googlu.
Není důležité zvítězit, ale pořádně si to užít!
Mám o osm koleček víc!
mpolan
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků